• Wielkanocny czas...

Z racji nadchodzących świąt uczniowie klasy drugiej wykonali metodą decupage jajko- pisanki, które będą mogli wykorzystać do dekoracji swoich domów. Wszytscy z zaangażowaniem i wielką kreatywnością przystopili do tworzenia, a efekt tego mozna zobaczyc na zdjęciach

E.Marzec

• Program stypendialny Horyzont

Do końca marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty! To stypendium edukacyjne stworzone z myślą o ósmoklasistach z całej Polski, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w dużych miastach, rozwijać pasje, zdobywać pewność siebie i przyjaźnie na lata.

Stypendystów i stypendystki czekają wspólne wakacje i ferie, warsztaty, dodatkowe zajęcia i wsparcie profesjonalnej kadry. Aby zgłosić się do programu, wystarczy:

• Przysięga Żołnierzy WOT

Uczniowie klasy 7 w dniu 23 marca wzięli udział w uroczystej Przysiędze Żołnierzy WOT 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się na rynku w Myśliborzu.

Uczniowie obejrzeli przemarsz wojska oraz z bliska podziwiali sprzęt wojskowy. Pomimo deszczowej pogody wydarzenie nader wartościowe z uwagi na zainteresowania młodych ludzi, którzy zamierzają kontynuować naukę w szkole średniej o profilu wojskowym.

• Sadzenie Lasu

25 marca uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w sadzeniu lasu wraz z pracownikami Nadleśnictwa Różańsko. Po krótkim instruktażu wszyscy ochoczo wzięli się do sadzenia dębów i grabów. Na zakończenie pożytecznej pracy odpoczywaliśmy przy ognisku.

Celem wycieczki było rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska, kształcenie aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych i poszanowania przyrody.

• Warsztaty dla klasy III - "Higiena nasza tarcza ochronną"

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach realizujących Wojewódzki program Higieny i profilaktyki wybranych chorób zakaźnych „Higiena naszą tarczą ochronną”

Głównym celem programu jest osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. Do szczegółowych celów programu należą: - Wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, - Wykształcenie postaw prozdrowotnych w kontekście profilaktyki chorób zakaźnych, - Przyswojenie i wdrożenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

• WITAJ WIOSNO

Pierwszy Dzień Wiosny🌷 AKTYWNIE💪👍

Dzisiaj, 21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole, a atmosfera była naprawdę wyjątkowa! Z tej okazji zebrały się wszystkie klasy, aby uczcić nadejście tej pięknej pory roku.

W ramach obchodów wprowadziliśmy Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę", który promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Nasze działania nie ograniczały się jedynie do teorii 📚- zorganizowaliśmy również emocjonujące zawody sportowe!🏅 Dzięki zaangażowaniu uczniów z Samorządu Uczniowskiego, którzy nie tylko pomagali w organizacji, ale także wymyślili i poprowadzili różnorodne konkurencje, nasze wydarzenie było pełne energii i radości.🏆

• Dzień Kobiet w naszej szkole

Odświętnie ubrani panowie z samorządu uczniowskiego wręczyli kwiaty nauczycielkom i paniom z obsługi, a każda dziewczynka w szkole z okazji swojego święta dostała cudaczny długopis. Chłopcy przygotowali również pokaz taneczny i kilka zabawnych konkurencji dla dziewcząt, które chciały wziąć udział w zabawie.

• Radość dziecka

Chłopiec z pierwszej klasy pełen entuzjazmu dla rolnictwa! Dostał kolorowe gadżety od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od Pana Marka Olejnik.

Jesteśmy wdzięczni za te fantastyczne prezenty, które z pewnością rozbudzą jego pasję ! Dziękujemy

• Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Uczniowie klas 1-3 świętowali wspólnie ta wyjątkową okazję. Panowie zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni wręczyli piękne kwiatki oraz czekolade. Wspólnie wszyscy świętowali przy wspaniałych deserach przygotowanych przez rodziców.

• Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego nasi uczniowie gościli dzis swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Walentynkowy Dzień z Babcią i Dziadkiem bo takie było przesłanie. Co prawda walentynki już były jednak że względów zdrowotnych przesunęliśmy tą uroczystość na dziś. I teraz już wiemy W data to tylko umowny dzień, bo każdy dzień jest dobry by podziękować naszym dziadkom za ich miłość.

• STYPENDIA NAUKOWE

W dniu 31 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych uczniom za wysokie wyniki w nauce.

Stypendia otrzymali Kuba Buńkowski oraz Jan Stramski. Gratulujemy rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

MK

Czwartek 28.03.2024