• Koła zainteresowań

• KOŁO MATEMATYCZNE  - KREATYWNA MATEMATYKA

W naszej szkole uczniowie klas I-VIII uczęszczają na dodatkowe zajęcia "kreatywna matematyka".

Realizacja zajęć matematycznych w klasach I - III odbywa się raz w tygodniu.

Główne założenia to:

- rozwijanie zainteresowań matematycznych i wyzwalanie twórczej aktywności,

- zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych,

- umożliwienie uzyskania wiedzy o wyższym poziomie trudności, zgodnie z rozwojem intelektualnym,

- zdobywanie umiejętności współpracy z rówieśnikami.

Na zajęciach uczniowie rozwiązują łamigłówki matematyczne, zagadki rysunkowe, krzyżówki, rebusy, grają, liczą i budują.

Treści programu matematycznego dostosowane są do wieku, możliwości, potrzeb i zainteresowań uczniów.

Uczniowie klas IV - VIII uczestnicząc w zajęciach kształtują zdolności manualne oraz wyobraźnie geometryczną. Rozwijają pamięć i umiejętność abstrakcyjnego myślenia oraz logicznego rozumowania. Rozwijają umiejętność interpretowania informacji i analizowania danych. Przygotowują się do różnorodnych konkursów i rozwijają potrzebę dzielenia się swoją wiedzą z innymi uczniami.