Nawigacja

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 • Wycieczka do Energylandii

  Zanim skończyliśmy naukę w szkole... Wycieczka do Energylandii i wspólny grill

  G. Feliks

 • Rodzinny piknik kl 1-3

   

        W ramach projektu uczniowie kl 1-3 miały dziś piknik rodzinny połączony z Dniem mamy i taty. Była to impreza na świeżym powietrzu w której nie brakowało uśmiechu, radości, rywalizacji i współpracy. Efekt możecie zobaczyć na fotografii.

 • Wycieczka szkolna

  Uczniowie klas 4-7 wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Majalandu. Bawili się doskonale! Wznosili się ku przestworzom samolotami, walczyli w bitwie wodnej na statkach, a przede wszystkim spędzili wspólny dzień pełen przygód!

 • Pojemność i objętość na matematyce w klasie piątej

 • Dzień Dziecka

 • Biegi Uliczne w Myśliborzu

          Dnia 29 maja w Myśliborzu odbyły się Biegi Uliczne. W kategorii klas 3, 4 z naszej szkoły startowali: Adam Jundziłł i Kuba Buńkowski. Obaj chłopcy stanęli na podium. Kuba zajął I miejsce, a Adam III

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  B. Wysocka

 • Tydzień Zdrowia w SP Różańsko

         Dzięki współpracy z Polską Fundacją Społeczeństwa Przedsiębiorczego w naszej szkole z inicjatywy  Pani psycholog Anny Wolskiej i pani Marty Lichockiej został zorganizowany Tydzień Zdrowia.

  Podczas jego trwania uczniowie: - wzięli udział w warsztatach poświęconych zdrowiu, - stworzyli prace plastyczne dotyczące profilaktyki zdrowia, - wzięli udział w szkolnej Familiadzie dotyczącej profilaktyki zdrowia, prowadzonej przez ucznia klasy 8-mej Marka Kozodojko, który jak się okazało, mógłby zastąpić w programie samego Karola Strasburgera . Drużyna w składzie: Dawid Fabiańczuk, Wojciech Masiarz, Dawid Droszcz, Marcel Habrych, Bartosz Gąsior i Konrad Smolarek okazała się niezwyciężona - podczas przerw niczym Magda Gessler degustowali pyszne, a przede wszystkim zdrowe potrawy oraz napoje przygotowane przez niezawodne Mamy - ćwiczyli pod okiem profesjonalistyki w dziedzinie fitnessu Eweliny Ostolskiej, która przeprowadziła dla nich trening oraz zaraziła pasją do sportu również nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

  To był czas pełen emocji, potężnej dawki motywacji i radości

  A. Wolska

  M. Lichocka

 • Turniej o Dębnie i gminie Dębno

        Nasi uczniowie w gminnym Turnieju o Dębnie i Gminie Dębno Adam Jundziłł i Hanna Waliszek z klasy 4-tej wzięli udział w konkursie wiedzy o Gminie Dębno. Zajęli 6- te miejsce.

 • Dla naszych ósmoklasistów :)

 • Programy rekomendowane i warsztaty profilaktyczne w naszej szkole

         W trosce o dobrostan emocjonalny naszych uczniów sięgamy po to co w profilaktyce najskuteczniejsze. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Dębnie zrealizowaliśmy 2 dni pełne ważnych i pomocnych treści. Na wstępie psycholog szkolny dokonał analizy potrzeb uczniów, rodziców oraz wychowawców poszczególnych klas i zaplanowal harmonogram spotkań. Tak oto wszystkie klasy w naszej szkole uczestniczyły w warsztatach z p. Joanną Dunajewską.

  Harmonogram

  12.05.2022 Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja dzieci." - klasa 1-3

  "Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja dzieci. - klasa 4

  "Zgrana klasa" - klasa 4

  "Uzależnienie od komputera (gier komputerowych, mediów społecznościowych) - klasa 5, 6

  "Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję. Stop mowie nienawiści" - klasa 7

  "Pokonać stres" - klasa 8

       Odbyły się również 2 warsztaty adresowane dla rodziców.

  Harmonogram spotkań dla rodziców: Rodzice klasy 4 -"Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję. Stop mowie nienawiści.

  "Rodzice klasy 5 - "Fonoholizm - Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniem związanym z internetem i nadużywaniem telefonu komórkowego?"

  Harmonogram 13.05.2022 Uczniowie klasy 6 i 7 wzięli udział w programie "DEBATA", którego celem jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.

  Psycholog Anna Wolska

 • W świecie bajkowej profilaktyki

        Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 2-giej otrzymali dziś od psychologa szkolnego kolorowanki profilaktyczne. W przystępnej formie, dzięki bajkowym bohaterom - Kubie i Misiowi, nasi uczniowie poznają świat dylematów młodego człowieka oraz sztukę dokonywania jak najlepszych wyborów. * Kolorowanki otrzymane dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Dębnie.

  Psycholog szkolny

 • Bieg po zdrowie

       Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wojewódzkim konkursie "Bieg po zdrowie". Stworzyli pomysłowe plakaty o tematyce antynikotynowej. Trzymamy za nich kciuki!

  Psycholog szkolny

   

   

   

 • Wyjazd do teatru

       Dnia 05.05 uczniowie klas I-III oraz przedszkole udali się do Teatru w Gorzowie Wlkp na przedstawienie pt. Tygrys tańczy dla Szu -Hin. Sztuka ta zafundowała małym widzom egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych i złośliwych duchów zamieszkujących świat wyobraźni ludzi Dalekiego wschodu. Wędrówki malej bohaterki po baśniowej krainie dla osiągnięcia wytyczonego celu ukazywały nam że upór,dobro i konserwacja pomogą nam osiągnąć cel w życiu.

  Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

  E. Marzec

 • Święto Konstytucji 3 Maja

 • Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Różańsko

        Dnia 29 kwietnia uczniowie klas I i III z naszej szkoły wzięli udział w edukacji przyrodniczej pt.” Ziemia – nasza wspólna planeta” w Nadleśnictwie Różańsko. Duże wrażenie na uczniach zrobił eksponat – wypchane zwierzę – wilk. Pani leśnik Agnieszka prowadząca zajęcia opowiedziała o zwierzętach żyjących w naszych lasach, a także o różnorodnej roślinności, która tworzy piękny krajobraz. Zwróciła również uwagę na istniejący problem zanieczyszczania lasów, który niestety stale wzrasta. Prowadząca przygotowała dzieciom zadania związane z segregacją śmieci oraz rozpoznawaniem drzew po pniach  i ich owocach. Uczestnicy spotkania bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Dużo radości sprawiło im wykonanie kompozycji w szkle z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrody, które zabraliśmy do naszych klas. W końcowej części zajęć dzieci mogły zobaczyć jak monitorowane są lasy w celu uniknięcia pożarów. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem z pysznymi kiełbaskami.

      Dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Różańsko za tak miłe przyjęcie, a pani Agnieszce za ciekawą lekcję przyrody.

       Uczniowie i wychowawca

 • Umiemy powiedzieć NIE! - ŚWIATOWY DZIEŃ TRZEŹWOŚCI

       "Alkohol? Nie, dziękuję. Nie potrzebuję." - te słowa stały się hasłem przewodnim dzisiejszego dnia. Klasy 4-8 podczas warsztatów z psychologiem szkolnym tworzyły materiały edukacyjne i tablicę informacyjną dotyczącą tematu skutków picia alkoholu i asertywności w tym zakresie.

     Dzięki współpracy z @Polską Fundacją Przedsiębiorstwa Przedsiębiorczego wszyscy uczniowie otrzymali ulotki informacyjne dotyczące uzależnień.

  Psycholog szkolny wraz z uczniami

 • Biegi Uliczne w Dębnie

      Dnia 09 kwietnia uczniowie naszej szkoły startowali w Biegach Ulicznych w Dębnie. Najwyższe miesca zajęły: Sara Dasiukiewicz 6 i Kornelia Wasilewska 7. Pozostali uczniowie uplasowali się na miejscach od 11 do 37, a byli to: Adam Jundziłł, Piotr Wajda, Marek Kozodojko, Marcel Habrych, Radosław Karczewski, Nikola Droszcz, Lena Dobrzańska, Maksymilian Dembowski oraz Weronika Wasilewska.

  Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, Sara nagrodę specjalną. Wszystkim gratuluję ukończenia biegu, a rodzicom dziękuję za poświęcony czas.

  B. Wysocka

 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Na całym świecie 2-go kwietnia obchodzi się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, również w naszej szkole. Z inicjatywy psychologa szkolnego i przy zaangażowaniu się wychowawców klas przybliżono uczniom temat autyzmu, zwrócono uwagę na to, że nie jest on chorobą, a zaburzeniem neurorozwojowym. Uwrażliwiono uczniów na to, że nie używa się określenia "autystyk" oraz zachęcono ich do pielęgnowania postawy pełnej szacunku wobec każdego człowieka. 

  Psycholog Anna Wolska

 • Rekolekcje Wielkopostne

       W dniach od 4. do 6. kwietnia 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Różańsku przeżywali czas rekolekcji wielkopostnych. Nauki wygłosił ks. Przemysław Cholewa pracujący na co dzień w parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Dębnie. W czasie rekolekcji ks. Przemysław starał się wszczepić do młodych serc prawdę, którą głosił Ksiądz Bosko, że być świętym, to być radosnym, zaś radość powinna wypływać ze świadomości, że mam czyste serce. Drugim ważnym elementem prowadzącym człowieka do świętości jest sumienne wypełnianie codziennych obowiązków. Zatem po dobrze spełnionym obowiązku jakim było uczestnictwo w rekolekcjach, wszyscy radośnie i z odnowionym zapałem powrócili do szkolnej codzienności, aby jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania i zdobywać świętość, do której Pan Bóg wszystkich ludzi zaprasza i powołuje.

  ks. Kamil

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
  Różańsko 87
  74-311 Różańsko
 • (95) 760-18-15
  lub 695 444 890

Galeria zdjęć