• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Nasza szkoła bierze udział w programie "Laboratoria przyszłości". Dziękii otrzymanemu wsparciu uczniowie naszej szkoły korzystają z nowczesnych narzędzi i technologii. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty naszych uczniów, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Więcej informacji na temat Programu można znaleźć stronie:  https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

Nazwa szkoły

Wnioskowana kwota

Kwota dofinasowana

im. Kornela Makuszyńskiego

w Różańsku

30 000,00 zł

AKTYWNA TABLICA

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku pozyskała fundusze z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” w wysokości 35 000, 00 zł.

Za pozyskane środki zakupione zostały:

- dyskalkulia – pakiet ekspert

- eduterapeutica lux ADHD + Eduterapeutica Specjalne potrzeby Edukacyjne 1-3

- eduterapeutica lux dysleksja

- eduterapeutica specjalne potrzeby edukacyjne – wersja online

- funflor – urządzenie

- pakiet SPE Scottie Go

- pakiet – specjalistyczne oprogramowanie – rewalidacja i terapia do fun flor

- program multimedialny czytanie sy-la-ba-mi 1 i 2-pakiet ekspert mTalent

- program multimedialny koncentracja i pamięć mTalent

- program multimedialny Percepcja wzrokowo- sluchowa. Pakiet Ekspert mTalent

- program multimedialny Trudności w pisaniu I mTalent

- program multimedialny Zajęcia logopedyczne 1 i 2 pakiet ekspert mTalent

- Program multimedialny: potrafię – obszar matematyczny mTalent

- program multimedialny: rozwijanie kompetencji emocjonalno- społeczny

- specjalistyczne oprogramowanie funfloor.

Celem programu Aktywnej tablicy jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Do realizacji w/w programu w naszej szkole utworzono odpowiedni zespół samokształceniowy, a także powołano e-koordynatora tego programu:

Cele pracy zespołu:

1.Wymiana informacji oraz dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystywania technologii informacyjnej.

2.Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi dydaktycznych na zajęciach lekcyjnych w celu podniesienia jakości pracy szkoły.

3.Zwiększanie  kompetencji nauczycieli oraz przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym.

4.Kształcenie umiejętności umożliwiających korzystanie z nowoczesnych urządzeń.

Zadania zespołu:

1.Prowadzenie zajęć otwartych dla nauczycieli z wykorzystaniem TIK.

2.Opracowywanie scenariuszy zajęć.

3.Poszukiwanie ciekawych rozwiązań edukacyjnych i propagowanie ich wśród nauczycieli – wskazywanie ciekawych rozwiązań, znajdujących się na stronach internetowych, udostępnianie linków.

4.Udział członków zespołu w spotkaniach w ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli.

5.Opracowanie sprawozdania z działalności zespołu.