16.09.2019 dwa oddziały przedszkolne 3-4-latki oraz 5-6-latki udaliśmy się na wycieczkę. Wiedzę zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym i bezpieczeństwie, postanowiliśmy zastosować w praktyce, podczas wycieczki w pobliżu naszego przedszkola. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie jak należy zachować się na drodze. Dla bezpieczeństwa każde dziecko założyło kamizelkę odblaskową. Po drodze obserwowaliśmy znaki drogowe, krótko je omawialiśmy, uczyliśmy się grupą prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przedszkolaki wykazały się znajomością niektórych znaków i prawidłowego przejścia po pasach. Dzieci wzbudzały duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Wycieczka nie tylko była dla nas wspaniałą nauką ale i też wielką przygodą.
E. Marzec

