Zbiórka trwa
Dary dla powodzian
Bardzo dziękujemy za dary dla powodzian. Dzisiaj wyruszają najpierw do Dębna, a potem do potrzebujących. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem mobilizacji całego naszego społeczeństwa.
OGLOSZENIE NA JUŻ
W ZWIĄZKU Z TRUDNĄ SYTUACJĄ NA POŁUDNIU POLSKI NASZA SZKOŁA PRZYSTAPIŁA DO ZBIÓRKI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ MIESZKAŃCÓW TAMTYCH TERENÓW A W SZCZEGÓLNOŚCI MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI GŁUCHOŁAZY .ZBIERAMY:- WODĘ ,- KOCE ,- ŚPIWORY-PUSZKI Z ŻYWNOŚCIĄ DŁUGOTERMINOWĄ-MAKARONY-CHEMIĘ GOSPODARCZĄPROSIMY O NOWE RZECZY.ZA OKAZAŁĄ POMOC DZIĘKUJMYZEBRANE DARY OD SERCA ZOSTANĄ PRZEWIEZIONEDO HALI WIDOWISKOWEJ SP1 w Dębnie ul. Marsz. J. Piłsudskiego 10.
DZIEŃ KROPKI
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i samowyrażania, . Podczas obchodów Dnia Kropki uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach rozwijających kreatywność, takich jak rysowanie, malowanie, czy projekty plastyczne. Celem tego dnia bylo zachęcenie dzieci do odkrywania swoich talentów, wiary w siebie i wyrażania swojej indywidualności.
Ewelina Marzec
Katarzyna Fronckiewicz
6
Detektywi z klasy pierwszej poznają świat przyrody.
- 2
Targi Edukacji i Pracy
Kamyki na szczęście
Malowanie kamyków na szczęście to popularna forma rękodzieła, która łączy sztukę z tradycjami i symboliką. Trzecioklasiści też przystąpili do akcji.Kamyki, pozbierane na wakacjach z plaży lub lasu, pomalowaliśmy różnymi wzorami i kolorami, które mają przynosić radość i szczęście . Malowanie ma działanie relaksujące, sprzyja kreatywności. Część kamieni wyruszy w podróż do pobliskich miast które przy okazji odwiedzą uczniowie zostawiając swój kamyczek i przy tym dzieląc się szczęściem z innymi.
To była świetna i twórcza lekcja, która przy okazji nauczyła nas, że dzieląc się szczęściem mamy dużą szansę,że ono powróci do nas podwójnie.
Wychowawca kl. III E. Marzec
KOMUNIKAT W SPRAWIE WARUNKOWEJ PRZYDATNOŚCI WODY DO SPOŻYCIA !!!
Nowe miejsca parkingowe.
Informujemy, iż miejsce parkingowe dla rodziców i nauczycieli zostało oddane do użytku. Proszę nie zostawiać aut bezpośrednio pod szkołą. Parking został wykonany dzięki ludziom dobrej woli. Kruszywo - ogromne ilości (120-150 ton), wyrównanie terenu praca najważniejsza.
Dziękujemy
Porady na temat ochrony dziecka w upalne dni
Drodzy Rodzice, Upalne dni mogą być szczególnie uciążliwe dla dzieci w wieku szkolnym. Wysokie temperatury wpływają na koncentrację, samopoczucie i zdrowie. Aby chronić swoje dziecko przed negatywnymi skutkami upałów, warto zastosować się do kilku prostych, ale istotnych zaleceń: Odpowiednie nawodnienie Upewnijcie się, że dziecko ma zawsze przy sobie butelkę z wodą. W trakcie upałów dzieci powinny pić więcej niż zwykle, by uniknąć odwodnienia. Najlepiej, aby była to woda, a nie słodzone napoje. Lekka odzież Zalecamy, aby dzieci nosiły lekkie, przewiewne ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Jasne kolory lepiej odbijają promienie słoneczne i zapobiegają przegrzaniu. Ochrona przed słońcem Jeśli dziecko spędza dużo czasu na zewnątrz, pamiętajcie o zastosowaniu kremu z filtrem UV. Możecie również wyposażyć dziecko w czapkę z daszkiem, która dodatkowo ochroni głowę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Odpowiednia dieta W upalne dni warto zwrócić uwagę na dietę dziecka. Lekkie posiłki bogate w warzywa i owoce, które zawierają dużo wody, pomogą w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia. Regularne przerwy na odpoczynek Podczas upałów dzieci szybciej się męczą, dlatego tak ważne jest, aby miały regularne przerwy na odpoczynek. W szkole zaleca się, aby w miarę możliwości dzieci unikały długiego przebywania na słońcu, a zamiast tego korzystały z zacienionych miejsc lub przebywały w chłodniejszych pomieszczeniach. Konsultacja z nauczycielem Jeżeli dziecko ma szczególne problemy zdrowotne, np. związane z układem krążenia lub alergiami, poinformujcie o tym wychowawcę oraz personel szkoły. Dzięki temu będą mogli lepiej zareagować w razie potrzeby.
Z wyrazami szacunku, Katarzyna Gołębiowska pedagog szkolny Joanna Prochorenko psycholog szkolny
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 17
fot. B. Wysocka
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie