Nawigacja

 • Uczniowie kl. 5 na uczcie na Olimpie.

       Klasa 5 na lekcjach j. polskiego poznaje mity greckie i ich bohaterów. Uczniowie postanowili przenieść się w starożytne czasy i wcielić się w postacie mitologicznych bogów. Na uczcie gościliśmy Posejdona, Zeusa, Demeter i Atenę,którzy opowiedzieli o sobie i swoich nadprzyrodzonych mocach. Lekcja była okazją do swietnej zabawy, ale też utrwalenia wiedzy i wykazania się kreatywnością.

  Grażyna Feliks

 • Tydzień dla Wody

      Ostatni tydzień marca upłynął w naszej szkole w rytm rozmów o wodzie. Puszczaliśmy wspólnie mydlane bańki, tworzyliśmy prace związane z tematyką proekologiczną dotyczącą oszczędzania wody, braliśmy udział w doświadczeniach oraz w interdyscyplinarnym konkursie oczywiście dotyczącym substancji o znanym wzorze H2O. Dostrzegliśmy ogromną wartość wody, ale też pracy zespołowej, która przysporzyła nam wiele radości.

  Marta Lichocka, Anna Wolska

 • Prima Aprilis w naszej szkole :)

 • Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne w SP Różańsko odbędą się w dniach 4, 5, 6 kwietnia 2022

 • Konkurs pięknego czytania

      Uczen klasy II Igor Wolski oraz uczeń kl III Antoni Jędrzejwski wzięli udział w międzyszkolnym konkursie czytania organizowanym przez SP nr 2 w Dębnie. Wykazali się odwagą profesjonalizmem pokonali swoje lęki i doskonale zaprezentowali się na tle innych uczniów. Jesteśmy bardzo dumni z naszych chłopców.

  Życzymy im wiele sukcesów w pozostałych konkursach

 • „Marzanna, zimowa panna” 

      Sprawozdanie z realizacji kolejnego działania – „Marzanna, zimowa panna”  realizowanego w ramach projektu „ Sztuka dla wnuka – międzypokoleniowe spotkania”  w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku

       Za nami już kolejne działanie, które uczniowie klas I - III realizują pod honorowym patronatem Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego w naszej szkole w ramach projektu „ Sztuka dla wnuka – międzypokoleniowe spotkania”.

       Zrealizowaliśmy kolejne działanie z naszego projektu pod hasłem Akademia wyobraźni – „Marzanna, zimowa panna”, Tym razem do wykonania zadania przystąpiły dzieci wraz z wychowawcami przy wielkim wsparciu rodziców. Mobilizacja do pracy była tym większa, bo Samorząd Uczniowski w naszej szkole ogłosił konkurs na – Najpiękniejszą Marzannę. Pomysłów na wykonanie kukły  było bardzo wiele, ale udało  nam się wypracować wspólny plan działania. Rodzice pomogli nam w zgromadzeniu materiałów na wykonanie panny marzanny. Następnie w klasie krok po kroku powstawało nasze dzieło. Dzieci rysowały, wycinały i kleiły różnorodne barwne elementy, którymi ozdabiały kukłę. Efekt końcowy zadawalał wszystkich razem i każdego z osobna.

       W dniu  21 marca wszystkie Marzanny z każdej klasy wzięły udział w barwnym korowodzie po terenie naszej szkoły, który zakończył się pamiątkowym zdjęciem. Panny marzanny były tak strojne i oryginale, że wszystkie uklasyfikowały się na pierwszym miejscu. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń i wspólnej zabawy.

  Dziękujemy po raz kolejny rodzicom za pomoc w realizacji kolejnego zadania.

  Wychowawcy klas I - III

 • Działamy w zakresie Interwencji Kryzysowej

      Każda sytuacja wymaga odpowiednich działań, a każda szczególna sytuacja wymaga szczególnych działań. Co za tym idzie jako szkoła działamy na różnych płaszczyznach w kwestii wsparcia naszych gości- nowych kolegów i koleżanek ze Wschodu. Jedną z form pomocy dla uczniów klasy 7-mej i 8-mej jest szkolenie z obszaru psychoedukacji - Regionalne pogotowie kryzysowe prowadzone przez p. Tatianę Duklas. Udział w nim poszerza optykę uczniów na zjawisko kryzysu i jego konsekwencji oraz uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka.

  Psycholog- Anna Wolska

 • Przedstawienie teatralne "Opowieść wigilijna"

       Po raz pierwszy od dwóch lat uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego na żywo. Klasa 6,7,8 zobaczyły "Opowieść wigilijną" wystawioną przez Teatr Edukacyjny z Wrocławia. Pozytywne wrażenia i przesłanie utworu na długo pozostaną w pamięci.

 • Pierwszy dzień wiosny

        Pierwszy dzień wiosny był jednym z lepszych Dni dla nas wszystkich ponieważ jakiś czas temu ogłoszony został konkurs na najładniejszą Marzannę. Podczas konkursu jury  nie potrafiło zdecydować która Marzanna jest najładniejsza - wszystkie były piękne i wszyscy wygraliśmy. Później odbyło się ognisko na którym piekliśmy kiełbaski nie obyłoby się bez kilku kiełbasek w ognisku. Pomiędzy konkursem wyścigami rzędu i ognisku odbyło się kilka luźnych i spokojnych lekcji. Podczas wyścigów rzędów towarzyszyły nam cudowne uczucia i ekscytacja dzieci biorących udział w wyścigach rzędu, które zaciekle konkurowały ze sobą. Nasza cudowna szkoła właśnie tak spędziła 1 dzień wiosny.

  Hanna S.

  S.U.

 • WOŚP

      Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku obchodziła trzydziestą rocznicę. Nasza szkoła również przyłączyła się do pomagania innym poprzez powszechnie znaną organizację WOŚP. W tym roku w szkolnym sekretariacie w dniach 27-28 stycznia 2022 roku stała puszka, do której wszyscy mogli wrzucić pare groszy. Łącznie udało nam się zebrać 168,37zł. Trzech wolontariuszy z klasy 8 również wspierało wolontariat chodząc po miastach oraz zbierając pieniądze do własnych puszek w niedziele dnia 30 stycznia 2022 roku.

  Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc z państwa strony.

  SU

 • Akademia wyobraźni – Domki dla ptaszków

         Za nami kolejne zadanie z projektu „ Sztuka dla wnuka – międzypokoleniowe spotkania”, które realizujemy z dziećmi  pod patronatem PFSP. Jest okres zimowy, w którym ptak z braku pożywienia często głodują. Postanowiliśmy pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom i z entuzjazmem zabraliśmy się do działania. Postanowiliśmy zbudować im domki – karmniki, które staną się ptasią stołówką. Do tego zadania zaprosiliśmy dziadków i tatusiów, którzy chętnie włączyli się do naszej akcji. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę. W ciągu kilku dni powstało kilkanaście przepięknych domków dla ptaszków. Początkowo zorganizowaliśmy wystawę  karmników w szkole, aby wszyscy mogli obejrzeć wspólną pracę dzieci  ich tatusiów oraz dziadków. Następnie  dzieci zabrały karmniki do swoich domów, aby tam je zawiesić, a następnie dokarmiać ptaszki w okresie zimowym. Kilka z nich zostało zawieszonych na terenie naszej szkoły, gdzie wspólnie  dbamy o ptaki.

  Dziękujemy dziadkom i tatusiom za stworzenie tak różnorodnych, a jednocześnie bardzo pomysłowych domków – karmników dla ptaszków. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć.

        Wychowawcy klas  I- II -III

 • Zimowy krajobraz okiem artysty pierwszaka

         Dzieci z klasy pierwszej uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych kółka plastycznego w ramach projektu „ Wyrażamy emocje poprzez działalność plastyczną” W czasie zajęć mają możliwość rozwijania swoich umiejętności plastycznych, poznawania nowych technik i materiałów. Każde nasze spotkanie wiąże się z nowym, ciekawym zadaniem. Zima za oknem stale płata nam figle pogodowe, więc dzieci stworzyły zimowy krajobraz na kartce. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do działania. Rysowały, wycinały, układały i przyklejały różnorodne elementy, z których powstały przepiękne zimowe krajobrazy.

  Zapraszamy do galerii prac pierwszaków.

  Wychowawca – Bożena Frączak

 • Bezpieczne ferie

        Psycholog szkolny zaprasza do konkursu- Bezpieczne ferie. Do 21.02 2022 prosimy o zostawienie w sekretariacie: prac plastycznych (dowolna technika), prac literackich (opowiadania, wiersze) lub zdjęć przedstawiających to jak nasi uczniowie w bezpieczny i udany sposób spędzili ferie.

  Anna Wolska 

 • Jasełka

        "Na niebie już Gwiazda świeci, kolędy śpiewają Dzieci". Udało się w końcu zagrać na szkolnej scenie Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem grali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie oraz wokalno- taneczne. Sala była wypełniona anielskim śpiewem "Gloria, Gloria".

  Nina Ostry

 • Nasi Stypendyści

         W naszej szkole 3 osoby otrzymały stypendium za wyniki w nauce i zachowanie. Kuba Buńkowski klasa 4-ta - średnia 5,25, zachowanie- bardzo dobre, Adam Jundziłł klasa 4-ta- średnia 5,25, zachowanie- bardzo dobre, Marcel Habrych klasa 8-ma- średnia 5,64, zachowanie- wzorowe.

  Naszym Naukowym Orłom serdecznie gratulujemy :)

 • Święto Patrona Szkoły

  Z okazji Święta Patrona Szkoły Samorząd Uczniowski przygotował przedstawienie o życiu Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie wcieli się w postacie ważne w życiu naszego patrona. Odbył się bal karnawałowy z różnymi konkurencjami , na koniec zabawy wybrano króla i królową balu którymi zostali Marek Kozodojko i Jagoda Jundziłł.

  Ogłoszono wyniki konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym laureatami zostali :

  w kategorii klas IV-VI 1. Konrad Smolarek 2. Weronika Wasilewska 3. Sebastian Rużewicz

  w kategorii klas VII-VIII 1. Marcel Habrych 2. Anna Wolańska 3. Marek Kozodojko

  Konkurs wiedzy o Patronie szkoły 1. Patrycja Zdunek 2. Marcel Habrych 3 Jagoda Jundziłł i Amelia Klóska 4. Sebastian Misztal.

  Pani dyrektor uroczyście wręczyła stypendia naukowe uczniom naszej szkoły za najlepsze wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2021/2022. Stypendystami zostali: Marcel Habrych klasa VIII Adam Jundziłł klasa IV Kuba Bunkowski klasa IV

  SU

 • Najlepsi czytelnicy naszej szkolnej biblioteki w SP Różańsko

         Biblioteka szkolna to jedno z ciekawszych miejsc w naszej szkole. Jest to miejsce,  w którym dzieci spędzają czas przed lekcjami, w czasie długich przerw i po zajęciach. Chętnie przeglądają i wypożyczają książeczki, kolorują obrazki, grają w gry edukacyjne. Wśród nich jest wielu wiernych czytelników, którzy systematycznie odwiedzają bibliotekę   wypożyczają książki do czytania.

  A oto ranking najlepszych czytelników w I półroczu 2021/2022 r.

  1. Nataniel Żoliński – 7 książek ( przedszkole)
  2. Piotr Dębski – 7 książek ( klasa I )
  3. Weronika Sobczak – 10 książek ( klasa II )
  4. Wiktor Habrych – 10 książek ( klasa II )
  5. Jeremi Lichocki – 13 książek ( klasa III)
  6. Jakub Sobczak – 34 książki ( klasa III )
  7. Amelka Klóska – 7 książek ( klasa V )
  8. Kornelia Wasilewska – 10 książek ( klasa VII )
  9. Sebastian Misztal – 7 książek ( klasa VII )

      Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do naszej szkolnej biblioteki. Zapewniam, że każdy znajdzie w niej  ciekawą książkę dla siebie.

  Bożena Frączak

 • Karnawał

       Karnawał to miła,szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.Przepiękne stroje, dekoracja i wspaniała muzyka to atuty wpływające na atrakcyjność balu. Znane wszystkim muzyczne hity porywały dzieci do tańca. Pojawiły się także zabawy integracyjne i konkursy z nagrodami. W trakcie żadnego balu karnawałowego nie może zabraknąć również poczęstunku, gdyż podczas takich zabaw dzieci szybko stają się spragnione i głodne. Tutaj krótka prezentacja z balu.

 • Wyniki konkursu psychologicznego- Jak radzę sobie ze stresem?

         W konkursie szkolnym zorganizowanym przez psychologa Annę Wolską- Jak radzę sobie ze stresem?

  W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zdobyli Weronika Sobczak z klasy 2-giej i Jakub Sobczak z klasy 3-ciej. Wyróżnienie otrzymał również Filip Andryłowicz z klasy 2-giej. W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce zdobył Kuba Buńkowski z klasy 4-tej, a wyróżnienie Martyna Grec z klasy 8-mej.

  Nagrody książkowe o tematyce psychologicznej dedykowane specjalnie dla dzieci i młodzieży zostały ufundowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 • WOŚP

            W naszej szkole miała się odbyć akcja WOŚP w czwartek i piątek. Nie rezygnujemy z niej. Jeśli ktoś może i chce wspomóc Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy puszka  do której będzie można wrzucić pieniądze na ten szczytny cel będzie stała w sekretariacie szkoły od jutra tj. od środy od godziny 12:00 do piątku do godziny 14:00. Jeżeli chcecie podzielić się dobrem :)) zapraszamy do wsparcia WOŚP. Zatem uczniowie klas 5-8 też mogą przyczynić się do wsparcia tej akcji charytatywnej.

  SU

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
  Różańsko 87
  74-311 Różańsko
 • (95) 760-18-15
  lub 695 444 890

Galeria zdjęć