W piątkowy wieczór 17 maja Samorząd uczniowski rozpoczął pełną przygód zabaw i rozmaitych zadań nockę w szkole. Graliśmy w gry, tańczyliśmy, bawiliśmy się w chowanego. Oglądaliśmy filmy i jedliśmy tosty :) Wszyscy świetnie się bawili.
SU
W piątkowy wieczór 17 maja Samorząd uczniowski rozpoczął pełną przygód zabaw i rozmaitych zadań nockę w szkole. Graliśmy w gry, tańczyliśmy, bawiliśmy się w chowanego. Oglądaliśmy filmy i jedliśmy tosty :) Wszyscy świetnie się bawili.
SU
Uczeń klasy szóstej Kuba Buńkowski zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w biegu na 600 m. podczas zawodów Mili Myśliborskiej.
Bardzo dobrze zaprezentował się również Adam Jundziłł, który zajął miejsce ósme.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
B. Wysocka
25 mają 2024 roku w DOK dzieci z Oddziału przedszkolnego wzięły udział w XV EDYCJI KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘJ. Naszą szkołę reprezentowały Emilka Marciniak, Oliwka Żolińska i Laura Rużewicz. Dziewczynki zajęły trzecie miejsce w kategorii 6- latków.
Nina Ostry
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Biegach Ulicznych w Dębnie. Uczeń klasy szóstej Adam Jundził zajął w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce, otrzymał puchar i nagrodę rzeczową. Pozostali uczniowie również bardzo dobrze się zaprezentowali, każdy otrzymał medal: Wiktor Habrych – miejsce 10, Igor Wolski – 11, Jakub Białas – 8, Jan Stramski -9, Jakub Sobczak - 10, Maksymilian Dembowski - 14.
Wszystkim serdecznie gratulujemy udanego udziału w zawodach.
Barbara Wysocka
W poniedziałek uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa V i IV w przystępny sposób przybliżyły tamtejsze wydarzenia. Podniosły nastrój podkreśliło wspólne odśpiewanie Roty.
Apel przygotowały panie B. Wysocka i G. Feliks.
Zdjęcia M. Dębowski.
W piątek 3 maja odbyły się uroczystości z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji.
Reprezentacja naszej szkoły upamiętniła w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku. Poczet sztandarowy wziął udział w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Orła Białego, gdzie przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, spółek gminnych, placówek oświatowych oraz organizacji społecznych i politycznych, złożyli wiązanki kwiatów.
SU
12 kwietnia uczniowie klas 1-3 oraz przedszkole byli na wycieczce do Biblioteki w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki uprzejmości pracowników biblioteki uczniowie wzięli udział w warsztatach na których wykonali kotki. Mieli okazję posłuchać pięknych bajek oraz przyjrzeć się drukarce 3D i poznać technologie powstania figurek bajkowych. Po warsztatach poszliśmy na plac zabaw, dla dzieci to była duża frajda, a na koniec udaliśmy się do kawiarni Klaudia gdzie czekała na nas pyszna słodka niespodzianka. Dzień był naprawdę udany, każdy uczeń wrócił szczęśliwy do domu.
Pedagog szkolny
Celem projektu jest rozwijanie wrażliwości i chęci działania na rzecz ochrony przyrody, a także poczucia więźi z przyrodą i ludzmi, szacunku do bioróżnorodności i odrąbności biologicznej. Poprzez zasadzenie roślin miododajnych dbamy o owady i poprawiamy estetykę miejsca w którym się uczymy i chętnie spędzamy czas.
Dnia 11 kwietnia w Różańsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy piątej i szóstej, mieli oni do pokonania dystans 900 m. Ostatecznie uplasowali się na 7 miejscu. Bieg wygrali uczniowie z SP 1 w Barlinku.
Wszystkim gratulujemy.
B. Wysocka
10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.Uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt: ,,Dobre zachowanie", uczniowie klas IV-VIII spektaklpt: ,, Światełko w tunelu". Przedstawienia zostały dofinansowane ze środków Gminy Dębno na przeciwdziałanie uzależnieniom.
Spektakl ukazuje w przystępny sposób wartości takie jak tolerancja i szacunek w relacjach międzyludzkich. Przekazuje dzieciom, w jaki sposób właściwie komunikować się zrówieśnikami, nauczycielami, rodzicami, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Program skupia się również na kulturze języka polskiego, który niestety staje się coraz bardziej zanieczyszczony wulgaryzmami. W spektaklu, poprzez kilka scenek, przedstawiono historię małego Adasia, który w arogancki sposób traktuje nauczycieli i nie szanuje innych dzieci, aby zwrócić uwagę na konsekwencje takiego postępowania.
Dodatkowo, nie unikamy poruszenia tematu szkodliwości papierosów i alkoholu, kierując przesłanie edukacyjne również w kierunku zdrowego stylu życia.
Pedagog szkolny
🩵 W dniu 5 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.🩵
Na zajęciach z panią pedagog uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmików i prezentacji poszerzających wiedzę o Autyzmie i pokazujacych funkcjonowanie osób z Autyzmem🩵.
Na korytarzach szkoły pojawiły się tablice informacyjne przybliżające tematykę Autyzmu🩵.
K. Gołębiowska
W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny. W konkursie udział wzięło 13 uczniów z klas I – VIII, którzy zaprezentowali 14 prac. Dostarczone stroiki świadczą o dużym talencie, pracowitości i wyobraźni naszych starszych i młodszych uczniów. Każda praca była niezwykle kreatywna i pomysłowa, a jej wykonanie wymagało wiele cierpliwości, czasu i nakładu pracy.
Komisja konkursowa, którą stanowiła cała społeczność szkolna i wszyscy pracownicy, wybrała najpiękniejsze stroiki wielkanocne. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:
• I kategoria – uczniowie klas I –III
I miejsce – Hanna Jędrzejewska – kl. II
II miejsce – Sara Smolarek – kl. I
III miejsce Bartosz Kokiel – kl. III
• II kategoria – uczniowie klas IV – VIII
I miejsce – Hanna Smolarek – kl. IV
II miejsce – Kaja Kisiel – kl. IV
III miejsce – Radosław Karczewski – kl. VIII
Pozostali uczestnicy otrzymali upominek – niespodziankę.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, za zaangażowanie, kreatywność i poświęcony czas.
GRATULUJEMY !!!
B. Frączak
Z racji nadchodzących świąt uczniowie klasy drugiej wykonali metodą decupage jajko- pisanki, które będą mogli wykorzystać do dekoracji swoich domów. Wszytscy z zaangażowaniem i wielką kreatywnością przystopili do tworzenia, a efekt tego mozna zobaczyc na zdjęciach
E.Marzec
Do końca marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty! To stypendium edukacyjne stworzone z myślą o ósmoklasistach z całej Polski, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w dużych miastach, rozwijać pasje, zdobywać pewność siebie i przyjaźnie na lata.
Stypendystów i stypendystki czekają wspólne wakacje i ferie, warsztaty, dodatkowe zajęcia i wsparcie profesjonalnej kadry. Aby zgłosić się do programu, wystarczy:
· kończyć w tym roku szkołę podstawową
· pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców
· planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC
· średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1900 zł netto na osobę · wypełnić formularz na stronie fundacji www.efc.edu.p
Uczniowie klasy 7 w dniu 23 marca wzięli udział w uroczystej Przysiędze Żołnierzy WOT 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się na rynku w Myśliborzu.
Uczniowie obejrzeli przemarsz wojska oraz z bliska podziwiali sprzęt wojskowy. Pomimo deszczowej pogody wydarzenie nader wartościowe z uwagi na zainteresowania młodych ludzi, którzy zamierzają kontynuować naukę w szkole średniej o profilu wojskowym.
Wychowawca
25 marca uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w sadzeniu lasu wraz z pracownikami Nadleśnictwa Różańsko. Po krótkim instruktażu wszyscy ochoczo wzięli się do sadzenia dębów i grabów. Na zakończenie pożytecznej pracy odpoczywaliśmy przy ognisku.
Celem wycieczki było rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska, kształcenie aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych i poszanowania przyrody.
K.F. G.F.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach realizujących Wojewódzki program Higieny i profilaktyki wybranych chorób zakaźnych „Higiena naszą tarczą ochronną”
Głównym celem programu jest osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. Do szczegółowych celów programu należą: - Wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, - Wykształcenie postaw prozdrowotnych w kontekście profilaktyki chorób zakaźnych, - Przyswojenie i wdrożenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.
Psycholog szkolny
Celem warsztatów było zapewnienie najmłodszym uczniom świadomości oraz zrozumienia podstawowych Standardów Ochrony Małoletnich.
Stworzenie przestrzeni, w której dzieci mogą poznać swoje prawa i zdobyć umiejętności potrzebne do identyfikacji potencjalnych zagrożeń oraz skutecznej komunikacji w sytuacjach, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu i dobrobytowi.
Warsztaty były interaktywne i dostosowane do wieku uczestników. Poprzez różnorodne formy, takie jak: dyskusje, rysunki i scenki z życia codziennego, dzieci miały możliwość lepszego zrozumienia pojęć związanych z ochroną małoletnich.
Pedagog szkolny
Powered by aSc EduPage