Aktualności

          • Dzień Chłopaka

          • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej żeby wspólnie obejrzeć spektakl przygotowany z tej okazji przez dziewczyny z klas 4-8. Przedstawienie ukazało rozprawę sądową. Oskarżoną była kobieta, która nie wręczyła swojemu mężowi prezentu na dzień chłopaka 😉 przestawienie było bardzo wesołe, zwieńczone wyborami na najlepszych chłopców w danych kategoriach oraz oczywiście życzeniami dla wszystkich Panów. 

          • Wycieczka klas 0-3 do Rezerwatu Długogóry

          • 🌿✨ 24 września 2025 r. uczniowie klas 0–3 wybrali się na wycieczkę do rezerwatu Długogóry.Podczas plenerowej lekcji przyrody dzieci miały okazję z bliska obserwować piękno natury 🌳🍂🦋, poszerzyć swoją wiedzę o świecie roślin i zwierząt 🐾🐦 oraz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu 🚶‍♀️🌞.

            Naszym przewodnikiem była pani Anna Tokarska z Nadleśnictwa Różańsko 🌲👩‍🏫, która w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom tajemnice lasu.

            Na zakończenie wspólnej przygody czekało wszystkich ognisko 🔥 z pysznymi kiełbaskami 🌭😋 – pełne radości, rozmów i śmiechu 💬😂.

            To był dzień pełen wrażeń, nauki i dobrej zabawy 💚🌟.

          • Sprzątanie świata

          • W dniu 19.09 nasza szkoła włączyła się w akcję Sprzątania Świata, uczniowie oczyścili okoliczne lasy z porzuconych odpadów. Przy okazji akcji przypomnieli sobie również zasady segregacji odpadów i zasad zachowania się w lesie.

          • Zbiórka przyborów dla Lenki z Dębna

          • W dniach 08.09-17.09.2025r. została przeprowadzona zbiórka przyborów szkolnych w ramach akcji zbiórki charytatywnej dla Lenki z Dębna. Uczniowie przyniosili przybory szkolne, które zostały przekazane na festyn 20.09.2025r.

            Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za włączenie się w akcję.

          • Dzień Kropki

          • ✨ Dzień Kropki ✨

            To wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów! 🌟

            Nasi uczniowie spędzili ten dzień w świecie kodowania – układali trasy na macie do kodowania oraz poznawali tajniki programowania Ozobotów 🤖🔵⚫️.

            Zadania wymagały logicznego myślenia, współpracy i twórczego podejścia, a mali programiści poradzili sobie z nimi znakomicie! 👩‍💻👨‍💻

            Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają nie tylko swoje umiejętności cyfrowe, ale też uczą się, że każdy pomysł – nawet ten mały jak kropka – może stać się początkiem czegoś wielkiego. 💡❤️

          • Czas na las - Podsumowanie projektu edukacyjnego

          •        24 czerwca 2025 roku w ramach zakończenia projektu edukacyjnego "Czas na las" mieliśmy zaszczyt gościć Panią Leśnik Annę Tokarską z Nadleśnictwa Różańsko, która przeprowadziła wyjątkowe warsztaty na temat ekosystemu leśnego. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki lasu, a w grupach rozwiązywali zagadki związane z tematyką przyrody. Na koniec spotkania nastąpiło podsumowanie wyników konkursu, w którym uczniowie zdobywali punkty przez cały semestr za aktywność w różnych konkurencjach tematycznych.

             Z radością ogłaszamy, że najwięcej punktów zdobyła Oliwia Kacprzak z klasy drugiej – gratulujemy zwycięstwa!

                     Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Różańsko za ogromny wkład w realizację projektu, za ufundowanie nagród oraz za merytoryczne wsparcie, które umożliwiło uczniom lepsze zrozumienie i poznanie tajemnic lasu. Od 1 marca zrealizowaliśmy ponad 30 różnych konkurencji, które rozwijały zmysły, uwrażliwiały na przyrodę oraz ćwiczyły sprawność fizyczną. Wśród nich były zawody sportowe, takie jak bieg z szyszkami, rzut szyszką na odległość, leśne biegi czy tor przeszkód. Dodatkowo, uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z tworzeniem lasu w słoiku, plastycznych warsztatach z masą solną, malowaniu obrazów za pomocą naturalnych pędzli oraz tworzeniu leśnych zapachów i dźwięków. Nie zabrakło również plecenia wianków i gniazd oraz wykonywania kompozycji z kwiatów.

                 Był to czas pełen radości, zabawy i twórczych eksperymentów, który na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne odkrywanie fascynującego świata przyrody!

            K. Garbat

          • WYCIECZKA KLAS VIII I VII DO KRAKOWA, WIELICZKI I ENERGYLANDII (16-19.06.2025).

          •          W dniach 16–19 czerwca uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Krakowa, Wieliczki i Energylandii. Pod opieką swoich wychowawczyń oraz przy wsparciu pani Karoliny Garbat, uczniowie zwiedzili najpiękniejsze zakątki królewskiego miasta, poznali tajemnice Kopalni Soli w Wieliczce oraz spędzili dzień pełen emocji i zabawy w największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji, nauki przez doświadczenie i wspólnego spędzenia czasu przed zakończeniem roku szkolnego.

            A. Biernat-Jundziłł, K. Gołębiowska, K. Garbat

          • Wycieczka do zoo

          • Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas 1–3 wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Zoo w Ueckermünde. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale także cenna lekcja przyrody i integracji.

            Głównym celem wyjazdu było poznanie różnorodnych gatunków zwierząt z różnych stron świata, ich środowisk naturalnych, sposobów życia oraz potrzeby ochrony przyrody. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć m.in. małpy, lamy, surykatki, tygrysy, ptaki i wiele innych fascynujących zwierząt. 

            Podczas pobytu w zoo na dzieci czekało wiele atrakcji: linowe place zabaw, przejazd traktorem , karmienie zwierzęt.

            Po intensywnym zwiedzaniu i zabawach przyszedł czas na pyszny obiad. Po nim czekała na wszystkich słodka niespodzianka – lody.To była wyjątkowa wycieczka, która połączyła naukę, zabawę i radość z bycia razem. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Taki dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

          • konkurs z jezyka angielskiego

          • Nataniel i Antek dzielnie reprezentowali szkole na konkursie z języka angielskiego Easy English zorganizowanego przez SP1 w Dębnie.  Dziękujemy za zaproszenie.

          • karta rowera

          • 09.06.2025 uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Po napisaniu częsci teoretycznej  udali się na plac przy szkole, gdzie mogli dzięki nowemu miasteczku rowerowemu podejść do egzaminu w komfortowych warunkach . Gratulujemy wszystkim zdania egzaminu

            Opiekun Elżbieta Trzeciak

          • czas na las

          • Kolejna odsłona zajęć w plenerze. Tym razem uczniowie dowiedzieli się jak zaplatać wianki i nauczyliśmy się nazw kwiatów polnych.

            Opiekun

            Karolina Garbat

          • „Eko-Ludki – świętujemy Dzień Dziecka”

          • W dniach od 1 do 5 czerwca zrealizowaliśmy projekt „Eko-Ludki – świętujemy Dzień Dziecka” w ramach wolontariatu z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Działania były skierowane do uczniów całej szkoły oraz oddziału przedszkolnego, a ich celem było promowanie ekologicznych i przyrodniczych postaw.

            Uczniowie mieli okazję obserwować przyrodę, zwracając szczególną uwagę na siłę i prędkość wiatru oraz nasłonecznienie. W ramach projektu powstały zegar słoneczny oraz wiatromierz, które umożliwiły im lepsze zrozumienie tych zjawisk.

            Z myślą o ptakach zamieszkujących okolice szkoły zamontowaliśmy budki lęgowe dla pełzacza, sikorki, kopciuszka, jerzyka oraz puszczyka. Będziemy je regularnie monitorować. Każdy uczeń otrzymał torbę ekologiczną, którą samodzielnie ozdobił farbami ekologicznymi, nadając jej unikalny charakter. Dominowały w nich motywy roślinne i zwierzęce.

            Nauczyciele przygotowali specjalne trasy z zadaniami w pobliskim lesie, gdzie wszyscy uczniowie odnaleźli wskazówki i rozwiązali różnorodne zadania. Odbył się również turniej tańca, podczas którego świetnie się bawiliśmy.

            Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Agaty Mikołajczak Radnej Gminy Dębno za jej zaangażowanie i nadzór nad projektem. Tak wiele działań mogło się odbyć dzięki wsparciu Nadleśnictwa Różańsko, OSP Różańsko, KGW w Różańsku. Rady Rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły, którym również serdecznie dziękuję.

            Mariola Kmieć

          • Bezpieczne wakacje – profilaktyczne spotkanie z policją i sanepidem

          •       W ramach działań edukacyjnych „Bezpieczne Wakacje 2025” uczniowie klas I–IV oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Różańsku wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym poświęconym zasadom bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Zajęcia poprowadzili pan Krzysztof Palpuchowski z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu oraz pan Piotr Szawliński z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in., jak bezpiecznie poruszać się pieszo i rowerem, dlaczego warto nosić kask podczas jazdy na rowerze oraz jak zadbać o swoją widoczność na drodze, szczególnie dzięki noszeniu odblasków. Poruszono także temat ochrony przed słońcem – najmłodsi przypomnieli sobie, jak ważna jest ochrona skóry, noszenie czapek z daszkiem oraz picie dużej ilości wody w upalne dni. Było to ważne i ciekawe spotkanie, które w przystępny sposób uświadomiło dzieciom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

            Pedagog Szkolny

            Psycholog

          • Musical "Księga dżungli".

          •         02.06.2025r. wszystkie klasy udały się na musical pt. "Księga dżungli". Oprócz muzycznych uniesień był to również czas do przemyśleń na temat ochrony przyrody i eksploatacji lasów przez człowieka. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenek, ale też włączyć się w część przedstawienia poprzez śpiew, oklaski i interakcję z aktorami. Scenografia wraz ze zmianą świateł tworzyła niepowtarzalny klimat, a artyści śpiewem przenieśli nas wprost do zielonej dżungli. Dziękujemy za wspaniałe muzyczne przeżycia.

            Opiekun: Karolina Garbat

          • Dzień mamy i taty.

          •         30.05 dzieci z zespołu przedszkolnego przygotowały występ z okazji dnia mamy i taty. Po wspaniałej części artystycznej rodzice mogli wykazać się wiedzą o swoich dzieciach oraz wzięli udział we wspólnych zabawach. Atmosfera była bardzo wesoła i rodzinna.

            Akademię przygotowała Pani Janina Ostry

          • Nauka przez doświadczenie i aktywność - wycieczka klas 4-6 do Fabryki Wody w Szczecinie.

          •         W dniu 28.05.25r. klasy 4-6 odwiedziły Fabrykę Wody w Szczecinie. Podczas zwiedzania budynku Fabryki odwiedziliśmy strefy edukacyjne dotyczące wody, kosmosu, człowieka oraz przyrody i klimatu. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach interaktywnych w każdej z sal tematycznych. Mogli zobaczyć między innymi jak wygląda lot rakietą kosmiczną, jak działa kamera termowizyjna, ile wody znajduje się w różnych produktach, ile waży kilogramowa kula na różnych planetach. Po warsztatch spędziliśmy aktywnie czas w aquaparku korzystając ze zjeżdżalni, armatek wodnych, wodnych torów przeszkód i innych.

            Opiekunowie: Karolina Garbat, Barbara Wysocka i Grażyna Feliks

          • "Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”

          •        W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Dzieci wzięły udział w programie „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”, którego celem było pokazanie, jak dbać o zęby i dlaczego warto to robić od najmłodszych lat. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, co wpływa na ich zdrowie i dlaczego chrupanie marchewki to świetny sposób na wspieranie zdrowia jamy ustnej.

            Pedagog Szkolny

          • zbiórka karmy

          • Od początku stycznia do końca kwietnia przeprowadziliśmy akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska.

            W naszym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z większości klas, tym samym zaangażowały się w pomoc. Zbieraliśmy karmę, zabawki ,kocyki. Niestety nikt nie przyniósł kocyków albo zabawek.

            Uzbieraliśmy natomiast ponad 60 sztuk puszek i opakowań karmy co daje ponad 150 kilo jedzenia dla zwierząt. Najczęściej przynosiły dzieci z przedszkola i klasy 4, z klasy 5-8 przyniosła tylko 1 osoba.

            Bardzo się cieszymy, że wspomogliśmy schronisko!!!

             

            SU

            Igor Wolski

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych