Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Bezpieczne przejście przez jezdnię

            16.09.2019 dwa oddziały przedszkolne 3-4-latki oraz 5-6-latki udaliśmy się na wycieczkę. Wiedzę zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym i bezpieczeństwie, postanowiliśmy zastosować w praktyce, podczas wycieczki w pobliżu naszego przedszkola. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie jak należy zachować się na drodze. Dla bezpieczeństwa każde dziecko założyło kamizelkę odblaskową. Po drodze obserwowaliśmy znaki drogowe, krótko je omawialiśmy, uczyliśmy się grupą prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przedszkolaki wykazały się znajomością niektórych znaków i prawidłowego przejścia po pasach. Dzieci wzbudzały duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Wycieczka nie tylko była dla nas wspaniałą nauką ale i też wielką przygodą.

          • KOLONIE LETNIE

            W dniach 03.08-12.08.b.r. 28 dzieci i młodzież z Gminy Dębno uczestniczyła w kolonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Różańsku oraz Salezjanów Współpracowników. Miejscem wypoczynku było Rytro nad Popradem w Beskidzie Sądeckim. To był bardzo dobrze spędzony czas. Dzieci uczestniczyły w pieszych górskich wycieczkach-pasmo Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej, mogły zdobyć punkty do GOT. Swoje siły mogliśmy sprawdzić w Parku Linowym ABLandia oraz na spływie pontonami rzeką Poprad. Spacerowaliśmy w OGRODACH SENSORYCZNYCH w Muszynie oraz po deptaku w Krynicy. W Starym Sączu przenieśliśmy się w XIII wiek zwiedzając Rynek oraz Klasztor Klarysek ufundowany przez św. Kingę .Tu także spoczywają doczesne szczątki Królowej Jadwigi-matki Króla Kazimierza Wielka. W gorącą sobotę zażywaliśmy kąpieli w BASENCH w Piwnicznej Zdrój .Wybraliśmy się także do Słowacji, aby zob

          • Zielona Szkoła

            Zakończenie realizacji projetu "Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP Różańsko" Uczniowie z klas II- VIII uczestniczyli w ZIELONEJ SZKOLE. Pogoda i nastroje dopisywały wszystkim uczestnikom.

            MK

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

            W dniu 17.06.2019 r. odbyła się akademia ósmoklasistów oraz rozdanie nagród. W czasie akademii poleciało parę łez, ale również na twarzach gościły uśmiechy. Nie zapomniano o prezentach dla absolwentów, wykonanych przez klasę siódmą. Pani Dyrektor i wychowawcy poszczególnych klas przyznali nagrody za bardzo dobre bądź wzorowe zachowanie, wysokie osiągniecia w nauce oraz stypendia. Niektórzy uczniowie zostali nagrodzeni za pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz wzorowe czytelnictwo. Przekazano również władze nowej przewodniczącej SU Oliwii Mikołajczak.

          • Spotkanie rodzinne klasa 3

            14 czerwca 2019 r. klasa III miała przyjemność zorganizowania spotkania rodzinnego, które było jednocześnie zakończeniem pierwszego etapu edukacji szkolnej. Uczniowie podziękowali swoim rodzicom oraz wychowawcy za pomoc w edukacji. Zebrani z zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną prezentację. Wspólne rozmowy i zabawy podsumowały zakończenie edukacji wczesnoszkolnej. Dziękujemy rodzicom za obecność.

          • Piknik Ekologiczny

            13 czerwca 2019r. uczniowie klasy III wzięli aktywny udział w pikniku ekologicznym w Gliśnie pt. „'Segreguj odpady- to się opłaca” podsumowujący 22-edycję akcji „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”. Wydarzenie miało na celu promowanie postaw ekologicznych. Uczniowie korzystali z wszystkich przygotowanych atrakcji m.in. przejść tor przeszkód w okularach symulujących stan upojenia alkoholowego lub narkotykowego. Na uczniów czekały drobne upominki.

          • Wycieczka

            Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach oraz Drawieńskiego Parku Narodowego . W wyjeździe wzieli udział uczniowie z koła przyrodniczo- technicznego. Wycieczka zorganizowana w związku z realizacją projektu "Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP" Różańsko"

            MK

          • LEKCJE OTWARTE W SP RÓŻAŃSKO

            W dniu 5 czerwca uczniowie SP 3 z Dębna oraz SP Różańsko uczestniczyli w lekcjach otwartych „ Nauka programowania i kodowania z wykorzystaniem ozobotów” oraz „ Umiem liczyć” program interaktywny. Prezentacja innowacyjnych metod i form nauczania matematyki w klasach I- III. W czasie zajęć wskazano sposoby programowania i kodowania matematycznego. Zaprezentowano ciekawe formy i metody pracy na lekcjach matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i programów multimedialnych. Sprawdzono praktyczne wykorzystanie różnorodnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu matematyki.

          • Karta rowerowa

            W dniach 27 i 29 maja uczniowie klasy V zmagali się z egzaminem teoretycznym oraz praktycznym uprawniającym do otrzymania karty rowerowej. Dzięki poznanym zasadom ruchu drogowego będą bezpiecznie jeździć na swoich jednośladach. Gratuluję uczniom, którzy otrzymali pozytywny wynik egzaminów.

            Elżbieta Trzeciak

          • INFORMACJA

            Burmistrz Dębna wyraził zgodę na skrócenie zajęć dydaktycznych w związku z falą upałów.

            Od piątku tj. 07 czerwca do odwołania - odwozy uczniów zaczynają się o godzinie 12.00.

            Mariola Kmieć

          • Wycieczka do Międzyrzecza i okolic

            Dnia 4 czerwca uczniowie z koła przyrodniczo- technicznego byli na wycieczce edukacyjnej w okolicach Międzyrzecza, gdzie zwiedzimy barokowy zespół klasztorny opactwa cysterskiego. Byliśmy w Łagowie znanego głównie z malowniczo położonego zamku. Weszliśmy na szczyt wieży zamku joannitów, skąd podziwialiśmy panoramę Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Niezyłą atrakcją był spacer po bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

          • Sukcesy naszych sportowców

            Dnia 29 maja w Barlinku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły wrócili z nich z wieloma medalami.

            Wyniki indywidualne:

            • Kamil Kasprów II m-ce - skok w dal
            • Magdalena Binkiewicz III m-ce - skok w dal
            • Klaudia Mysz
          • Wycieczka do PN Ujście Warty

            23 maja uczniowie koła przyrodniczo- technicznego byli na wycieczce w PN Ujście Warty. Obserwowali florę i faunę parku wędrując „Ptasim szlakiem” oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych „ Bezkręgowce wodne” . Wyjazd został zorganizowany w związku z realizacją projektu „Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP Różańsko”

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych