Strona główna
Bezpieczne przejście przez jezdnię
16.09.2019 dwa oddziały przedszkolne 3-4-latki oraz 5-6-latki udaliśmy się na wycieczkę. Wiedzę zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym i bezpieczeństwie, postanowiliśmy zastosować w praktyce, podczas wycieczki w pobliżu naszego przedszkola. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie jak należy zachować się na drodze. Dla bezpieczeństwa każde dziecko założyło kamizelkę odblaskową. Po drodze obserwowaliśmy znaki drogowe, krótko je omawialiśmy, uczyliśmy się grupą prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przedszkolaki wykazały się znajomością niektórych znaków i prawidłowego przejścia po pasach. Dzieci wzbudzały duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Wycieczka nie tylko była dla nas wspaniałą nauką ale i też wielką przygodą.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
1Drugiego września w Różańsku pożegnaliśmy wakacje oraz rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Po uroczystej mszy odbył się apel, na którym powitaliśmy uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Szczególnie miło jest nam gościć przedszkolaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Życzymy udanego roku szkolnego!
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w poniedziałek 2 września 2019r.
msza św. godzina 8.30 , przemarsz do szkoły, uroczysty apel godzina 10.00, spotkanie z wychowawcami.
(dowozy bez zmian, autobus powrotny 11.00)
Mariola Kmieć
KOLONIE LETNIE
W dniach 03.08-12.08.b.r. 28 dzieci i młodzież z Gminy Dębno uczestniczyła w kolonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Różańsku oraz Salezjanów Współpracowników. Miejscem wypoczynku było Rytro nad Popradem w Beskidzie Sądeckim. To był bardzo dobrze spędzony czas. Dzieci uczestniczyły w pieszych górskich wycieczkach-pasmo Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej, mogły zdobyć punkty do GOT. Swoje siły mogliśmy sprawdzić w Parku Linowym ABLandia oraz na spływie pontonami rzeką Poprad. Spacerowaliśmy w OGRODACH SENSORYCZNYCH w Muszynie oraz po deptaku w Krynicy. W Starym Sączu przenieśliśmy się w XIII wiek zwiedzając Rynek oraz Klasztor Klarysek ufundowany przez św. Kingę .Tu także spoczywają doczesne szczątki Królowej Jadwigi-matki Króla Kazimierza Wielka. W gorącą sobotę zażywaliśmy kąpieli w BASENCH w Piwnicznej Zdrój .Wybraliśmy się także do Słowacji, aby zob
Zielona Szkoła
3Zakończenie realizacji projetu "Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP Różańsko" Uczniowie z klas II- VIII uczestniczyli w ZIELONEJ SZKOLE. Pogoda i nastroje dopisywały wszystkim uczestnikom.
MK
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
W dniu 17.06.2019 r. odbyła się akademia ósmoklasistów oraz rozdanie nagród. W czasie akademii poleciało parę łez, ale również na twarzach gościły uśmiechy. Nie zapomniano o prezentach dla absolwentów, wykonanych przez klasę siódmą. Pani Dyrektor i wychowawcy poszczególnych klas przyznali nagrody za bardzo dobre bądź wzorowe zachowanie, wysokie osiągniecia w nauce oraz stypendia. Niektórzy uczniowie zostali nagrodzeni za pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz wzorowe czytelnictwo. Przekazano również władze nowej przewodniczącej SU Oliwii Mikołajczak.
Spotkanie rodzinne klasa 3
14 czerwca 2019 r. klasa III miała przyjemność zorganizowania spotkania rodzinnego, które było jednocześnie zakończeniem pierwszego etapu edukacji szkolnej. Uczniowie podziękowali swoim rodzicom oraz wychowawcy za pomoc w edukacji. Zebrani z zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną prezentację. Wspólne rozmowy i zabawy podsumowały zakończenie edukacji wczesnoszkolnej. Dziękujemy rodzicom za obecność.
Piknik Ekologiczny
13 czerwca 2019r. uczniowie klasy III wzięli aktywny udział w pikniku ekologicznym w Gliśnie pt. „'Segreguj odpady- to się opłaca” podsumowujący 22-edycję akcji „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”. Wydarzenie miało na celu promowanie postaw ekologicznych. Uczniowie korzystali z wszystkich przygotowanych atrakcji m.in. przejść tor przeszkód w okularach symulujących stan upojenia alkoholowego lub narkotykowego. Na uczniów czekały drobne upominki.
Poznajemy rasy koni polskich
Uczniowie z koła przyrodniczo- technicznego byli w gospodarstwie rolnym w Troszynie. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach " droga do samoakceptacji z końmi". Wyjazd zorganizowany w związku z realizacją projektu " Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP Różańsku"
MK
Wycieczka
3Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach oraz Drawieńskiego Parku Narodowego . W wyjeździe wzieli udział uczniowie z koła przyrodniczo- technicznego. Wycieczka zorganizowana w związku z realizacją projektu "Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP" Różańsko"
MK
Wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego
Uczniowie z koła przyrodniczo - technicznego byli na wycieczce trasą: Łagów, Paradyż oraz Międzyrzecki Rejon Umocniony. Wycieczka została zorganizowana w związku z realizację projektu :Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP Różańsko"
MK
W lesie uczymy się o lesie
Klasa czwarta uczestniczyła w zajęciach terenowych pt. Warstwowa budowa lasu. Korzystaliśmy również z nowych tablic Nadleśnictwa Różańsko, które ułatwiły nam to zadanie.
MK
LEKCJE OTWARTE W SP RÓŻAŃSKO
W dniu 5 czerwca uczniowie SP 3 z Dębna oraz SP Różańsko uczestniczyli w lekcjach otwartych „ Nauka programowania i kodowania z wykorzystaniem ozobotów” oraz „ Umiem liczyć” program interaktywny. Prezentacja innowacyjnych metod i form nauczania matematyki w klasach I- III. W czasie zajęć wskazano sposoby programowania i kodowania matematycznego. Zaprezentowano ciekawe formy i metody pracy na lekcjach matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i programów multimedialnych. Sprawdzono praktyczne wykorzystanie różnorodnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu matematyki.
Karta rowerowa
W dniach 27 i 29 maja uczniowie klasy V zmagali się z egzaminem teoretycznym oraz praktycznym uprawniającym do otrzymania karty rowerowej. Dzięki poznanym zasadom ruchu drogowego będą bezpiecznie jeździć na swoich jednośladach. Gratuluję uczniom, którzy otrzymali pozytywny wynik egzaminów.
Elżbieta Trzeciak
INFORMACJA
Burmistrz Dębna wyraził zgodę na skrócenie zajęć dydaktycznych w związku z falą upałów.
Od piątku tj. 07 czerwca do odwołania - odwozy uczniów zaczynają się o godzinie 12.00.
Mariola Kmieć
Wycieczka do Międzyrzecza i okolic
3Dnia 4 czerwca uczniowie z koła przyrodniczo- technicznego byli na wycieczce edukacyjnej w okolicach Międzyrzecza, gdzie zwiedzimy barokowy zespół klasztorny opactwa cysterskiego. Byliśmy w Łagowie znanego głównie z malowniczo położonego zamku. Weszliśmy na szczyt wieży zamku joannitów, skąd podziwialiśmy panoramę Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Niezyłą atrakcją był spacer po bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
Dzień Dziecka
6foto: B. Wysocka
Sukcesy naszych sportowców
Dnia 29 maja w Barlinku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły wrócili z nich z wieloma medalami.
Wyniki indywidualne:
- Kamil Kasprów II m-ce - skok w dal
- Magdalena Binkiewicz III m-ce - skok w dal
- Klaudia Mysz
Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy organizowany w ramach realizacji XIII edycji programu "Trzymaj Formę"
W Starostwie Powiatowym w Myśliborzu odbył się Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy organizowany w ramach realizacji XIII edycji programu ”Trzymaj Formę”.
Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu. Konkurs Wiedzy przebiegał dwu etapowo. I etap został przeprowadzony w szkole. Największą liczbę punktów zdobyli: Oliwia Mikołajczak, Karol Piekielny i Maria Binkiewicz. Przyprowadzona została dogrywka w której zwyciężczynią została Maria Binkiewicz z klasy VI.
Wycieczka do PN Ujście Warty
423 maja uczniowie koła przyrodniczo- technicznego byli na wycieczce w PN Ujście Warty. Obserwowali florę i faunę parku wędrując „Ptasim szlakiem” oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych „ Bezkręgowce wodne” . Wyjazd został zorganizowany w związku z realizacją projektu „Poprawa jakości kształcenia podstawowego w SP Różańsko”
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
