Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
        •  Jesteśmy już uczniami klasy I
          • Jesteśmy już uczniami klasy I

            Jesteśmy już uczniami klasy I

            25 października 2018 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej. W obecności nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości 6 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem uczniowie zaprezentowali się przed społecznością szkolną i gośćmi. Pierwszaki bardzo dzielnie i z wielkim zaangażowaniem przechodzili przez wszystkie próby wiedzy i umiejętności przygotowane przez starsze koleżanki. Po wysłuchaniu prezentacji publiczność wydała pozytywny werdykt. Pani dyrektor Mariola Kmieć dokonała aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie klasy I i II. Ślubowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, kuferków oraz upominków. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek.

        • Spotkanie profilaktyczne z Policją
          • Spotkanie profilaktyczne z Policją

            W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem 26 października br. uczniowie klas I- IV uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Prowadzący spotkanie przypomniał jak należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał zasady poruszania się po ulicy. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.

        • Artystyczne Konfrontacje Niepodległościowe
          • Artystyczne Konfrontacje Niepodległościowe

            24 października nasi uczniowie: Oliwia Bednarczyk, Natalia Kisiel i Oliwier Bednarczyk wzięli udział w Artystycznych Konfrontacjach Niepodległościowych w Dębnie. W przeglądzie uczestniczyli uczniowie z 6 szkół naszej gminy . Jako jedyni zaprezentowaliśmy recytacje – wykorzystaliśmy utwory: „Śmierć pułkownika”, „Ta, co nie zginęła” oraz fragment „Latarnika”. Był to bardzo ciekawy występ na tle innych grup, które w formie spektakli, tańca i montażu słowno – muzycznego przedstawiły historię Polski i walkę Polaków o niepodległość.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dnia 12.10.2018 r . uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Uczniowie SU i kółka teatralnego pod przewodnictwem pani Agnieszki Biernat-Jundziłł oraz pani Grażyny Feliks przygotowali krótkie przedstawienia .Pani Nina Ostry wraz z uczniami zaprezentowała program muzyczny. Podczas lekcji uczniowie zajęli role nauczycieli w 25 minutowych zaęciach.

        • Akcja „Kartka dla Powstańca”
          • Akcja „Kartka dla Powstańca”

            Uczniowie klas IV, V ,VI, VII, VIII pod kierunkiem wychowańców, wzięli udział
            w ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Powstańca”. W jej ramach samodzielnie zredagowali kartki pocztowe do żyjących Powstańców Warszawskich. Następnie z oficjalnej strony internetowej projektu ,,BohaterON.pl” wybrali konkretne osoby, do których wysłali swoje kartki.

        • Skąd nasz ród
          • Skąd nasz ród

            16 października 2018 r. uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Skąd nasz ród”. Wykorzystano w nim fragmenty legend „ O Lechu, Czechu i Rusie”, „Piast Kołodziej”,” O Wandzie, co nie chciała Niemca”, poznali sylwetkę pierwszego władcy – Mieszka I. Dzięki przedstawieniu widzowie mogli przypomnieć sobie początki naszego państwa w atrakcyjny dla nich sposób.

        • Niepodległościowe czytanie
          • Niepodległościowe czytanie

            W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości uczniowie z klas IV – VIII wzięli udział w poranku poetyckim pn. „Niepodległościowe czytanie”. Zaprezentowano utwory pokazujące walkę Polaków o niepodległość, ich niezłomną postawę oraz tułaczkę po świecie i tęsknotę za krajem. Wykorzystano utwory: „Śmierć pułkownika”,” Maszerują strzelcy”, „Ta, co nie zginęła”, fragmenty „Latarnika” i „Marcina Kozery”.

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

            Dnia 01.10.2018 w naszej szkole odbył się dzień chłopaka . Samorząd uczniowski zorganizował wybory na uniwersalnego chłopaka. Chłopcy z  klas od  4 do 8 wykazywali się w różnych konkurencjach m.in. robienie pompek, przebieranie bobasa , obieranie ziemniaków, jedzenie jabłek i wiele innych.

        • Sprzątanie Świata
          • Sprzątanie Świata

            17 września dla uczniów szkoły podstawowej w Różańsku był dniem, w którym w sposób szczególny chcieli zadbać o nasze środowisko.

            115 dzieci w tym przedszkolaki z dwóch oddziałów przedszkolnych (3i4 latki oraz 5 i 6 latki) postanowiło wziąć udział w corocznej edycji akcji pod nazwą „Sprzątanie Świata”.

        • Ku niepodległości
          • Ku niepodległości

            12 września odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Zaprosiliśmy do naszej szkoły grupę artystyczną Rekonstrukto. Zaprezentowali oni program pod tytułem „Ku niepodległej” – zajęcia o tym, jak Polacy walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie historie powstań narodowych, I wojny światowej, sytuację Polaków pod zaborami oraz rolę marszałka Piłsudskiego oraz jego legionów w odzyskanie niepodległości. Uczniowie mogli przymierzyć stroje z epoki, wziąć w rękę replikę broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Podczas pokazu wszyscy wspólnie bawili się , ćwiczyli sztukę fechtunku, poznali podstawy musztry wojskowej, a nawet udzielania pomocy medycznej. Taka nietypowa lekcja historii powinna pozostać na dłużej w ich pamięci.

        • Wycieczka do Międzyzdrojów
          • Wycieczka do Międzyzdrojów

            15 czerwca uczniowie klasy IV wraz ze swoimi rodzicami brali udział w wycieczce do Międzyzdrojów. Uczestniczyli w niej także chętni uczniowie z klasy V i VI.

            Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, w którym zgromadzone eksponaty wzbudziły wielkie zainteresowanie. Niezwykłe także okazały się odwiedziny w zagrodzie żubrów. Wycieczka do Międzyzdrojów nie mogła obyć się także bez spaceru po molo, a ponieważ pogoda dopisała, można było także powylegiwać się na plaży i zamoczyć stopy w słonej ( i zimnej ) wodzie Morza Bałtyckiego.

        • Spływ Kajakowy
          • Spływ Kajakowy

            W dniach 15-16.06.2018r. miała miejsce w naszej szkole niesamowita impreza integracyjna. Podczas wspólnego spływu kajakowego integrowali się uczniowie klasy siódmej naszej szkoły, uczniowie gimnazjum Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie, członkowie koła dziennikarskiego dzialającego w naszej szkole oraz rodzice dzieci.

        • Święto Konstytucji 3 maja
          • Święto Konstytucji 3 maja

            3 Maja w Dębnie, w kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza święta,w której udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły: Tomasz Zając,Natalia Kisiel,Oliwia Bednarczyk.

            Była to okazja,aby godnie zaprezentować szkołę,uczcić w należyty sposób te szczególne święto i oddać hołd wielkim patriotom.Serdecznie dziękujemy uczniom za wzorowe reprezentowanie szkoły.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

            21 kwietnia bieżącego roku z okazji Obchodów Dnia Ziemi odbył się I Rajd szlakami Dębna zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych im. Ks. Andrzeja Przybyły w Barnów-ku. Nasza szkoła bardzo chętnie wzięła udział w tak ciekawym przedsięwzięciu. Reprezentowały ją uczennice klasy V w osobach Marii Binkiewicz i Gabrieli Ziomko oraz VII, Julia Laskowska wraz z Natalią Kisiel. Pod opieką pani Małgorzaty Skrzydlewskiej- Kucharczyk dziewczęta wrazz innymi uczestnikami wyprawy przemierzyły pieszo odcinek od Leśniczówki w Mostnie do Zespołu Placówek Oświatowych w Barnówku. Przewodnikiem na szlaku, wynoszącym około 10 km, był pan Marek Schiller, który opowiadał o ciekawostkach związanych z rejonem. Po drodze uczestnicy zbierali odpady do przygotowanych worków. W punkcie docelowym na wszystkich czekało ognisko z poczęstunkiem. Tam również odbył się quiz z zagadnieniami nawiązującymi

          • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

            W dniu 21 marca zawitała do naszej szkoły nie tylko długo wyczekiwana WIOSNA. W tym dniu wszystkie nasze lekcje były realizowane z jak najszerszym wykorzystaniem wszechobecnych tzw.: "nowych technologii". Odbyły się zajęcia z wykorzystaniem smartfonów, tablic multimedialnych i innego sprzętu audio-video, po to, aby uatrakcyjnić nasze lekcje. W naszych nietypowych zajęciach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także zaproszeni goście i rodzice.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych