Strona główna
LUDZIE POTRZEBUJĄ SZLACHETNEJ PACZKI A PACZKA POTRZEBUJE TWOJEJ POMOCY
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji SZLACHETNA PACZKA- która jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Możesz pomagać na wiele sposobów, zostać darczyńcom i podzielić się z tymi którzy tego potrzebują. Projekt polega na niesieniu pomocy – my otworzyliśmy nasze serca i chcemy pomóc. Została nam przydzielona taka rodzina, która bardzo potrzebuje 2 szt kołder, 2szt poduszek, pościel i ręczniki, pralki, której nigdy jeszcze nie miała oraz produktów spożywczych długoterminowych (kasze, makarony, olej, konserwy mąka, cukier itp) oraz środki chemiczne. Przyłącz się z nami do akcji bo możesz więcej niż myślisz!!!!
Spotkanie uczniów klas l – lll z policjantami
Dziś mieliśmy gości w szkole. Byli to policjanci, którzy mówili o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zagrożeniach wynikających z kontaktów z nieznajomymi. Dzieci brały udział w dyskusji. Okazało się, że posiadają sporą wiedzę na ten temat, znają alarmowe numery telefonów i wiedzą w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Nasi goście mówili również o właściwych relacjach między rówieśnikami.
Konkurs „Wokół symboli narodowych”
Już po raz trzeci 10 listopada odbył się w naszej szkole konkurs historyczny dla uczniów klas I- III organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy o historii Polski, znajomości ważniejszych wydarzeń i postaci z nimi powiązanych oraz znaczenie symboli narodowych.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Przeprowadzono go na poziomie dwóch grup wiekowych: klasy 1 i klasy 2–3. Wyniki konkursu poznamy na początku stycznia 2018 roku. Czekamy !!!
Warsztaty dla rodziców
16 listopada Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku odbyły się warsztaty profilaktyczne dla rodziców prowadzone przez Pracownię Profilaktyczną KROKUS z Krakowa.
Cele warsztatów było pokazanie rodzicom konkretnych informacji na temat uzależnień od Internetu i telefonu komórkowego. Dodatkowym walorem było zdobycie wiedzy przez rodziców na temat czym żyje młodzież w sieci.
Będzie piękniej
Dnia 18 listopada uczniowie z koła przyrodniczo - technicznego posadzili nastepnych 14 róż w ramach lokalnego projektu Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego.
MK
Uczymy sie ratować
Na zajęciach przyrodniczo - technicznych klasa szósta uczyła się resuscytacji krążeniowo oddechowej.
M. K.
Aktywne przerwy
Uczniowie naszej szkoły podczas długich przerw mają możliwość aktywnie spędzić swój czas wolny grając w tenisa stołowego. Grają mecze indywidualne, podwójne oraz bawią się wyśmienicie podczas gry w „bieganego”.
B. Wysocka
Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców.
Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. Udział w nim wzięło szesnastu chłopców z klas IV – VII. Mistrzem szkoły w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej został Michał Kaczmarczyk, II miejsce zajął Kornel Daniluk a III – Maciej Wajda.
W kategorii Igrzysk Dzieci mistrzem został Kamil Kasprów, II miejsce zajął Maciej Stramski a III – Oliwier Daniluk. Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju. Zwycięskie trójki już niebawem będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego, trzymajmy za nich kciuki.
Święto Niepodległości
13 listopada uczniowie i przedszkolaki wzięli udział w uroczystości z okazji Świeta Niepodległości. Wszyscy oddali hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną Polskę i odzyskali Ją 99 lat temu. Historię tego czasu przyblizyli uczniowie z koła teatralnego: Oliwia Bednarczyk, Oliwier Bednarczyk, Natalia Kisiel, Julia Laskowska, Kuba Kopciuch, Oliwia Mikołajczak i Karol Piekielny. Juz tradycją naszej szkoły stało się wspólne spiewanie piesni patriotycznych pod kierunkiem p. J. Ostry. Dekoracje i prezentacje multimedialne to zasługa p. J. Łojko
Warsztaty z psychologiem
W ramach współpracy naszej szkoły z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną zostały przeprowadzone przez panią psycholog warsztaty w klasie V i VI temat pt „Relacje rówieśnicze w klasie”, a w klasie VII na temat „Problemy okresu dojrzewania”
Dzieci znaczną część dnia spędzają wśród rówieśników z klasy. Środowisko klasowe ma wpływ na efektywność nauki , ich samoocenę, umiejętność współpracy i wzajemnej pomocy. Warsztaty w klasie V i VI miały na celu nie tylko wzajemne poznanie, ale również naukę współpracy, ukazanie korzyści ze wzajemnego szacunku i pomocy oraz wsparcie w samorozwoju uczniów. Warsztaty dały możliwość diagnozy wzajemnych relacji, poprawy atmosfery klasowej oraz wsparcie uczniów w rozwoju relacji interpersonalnych wewnątrz zespołu klasowego.
Kreatywna edukacja
7 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie i świec żelowych, w których udział wzięła cała społeczność szkolna. Podczas zajęć dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami i klasy I – III samodzielnie wykonywali muffinkowe mydełka o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Wszyscy z ochotą tworzyli własne kompozycje, wykorzystując do tego olejki eteryczne, glicerynę oraz elementy dekoracyjne. Uczniowie klas IV – VII wykonali świece żelowe, wykorzystując do tego olejki eteryczne, żel parafinowy oraz ozdoby dekoracyjne. Każdy uczestnik warsztatów zabrał ze sobą do domu własnoręcznie wykonaną świeczkę i mydełka pięknie zapakowane. Warsztaty wpłynęły na rozwój wyobraźni, pokazały dzieciom jak łączyć ze sobą kolory oraz jak tworzyć przyjemne zapachy. Była to nie tylko Super Zabawa ale także mini lekcja chemii. Uczestnicy nauczyli się łączenia elementów,
Uczymy się i bawimy z babcią i dziadkiem
W środę, 8 listopada - poranek w klasie trzeciej wyglądał zupełnie inaczej niż każdego dnia. Od samego rana było wielkie poruszenie, gdyż czekaliśmy na gości - nasze babcie. Postanowiliśmy wspólnie działać i przygotować owocową sałatkę. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały składniki na sałatkę, a babcie zdradziły swoje przepisy na smaczny deser. Wszyscy zgodnie pracowali tj. obierali owoce, kroili, mieszali składniki i smakowali. Babcie nad wszystkim bacznie czuwały i udzielały cennych wskazówek. Efektem końcowym naszych działań były kolorowe i smaczne owocowe sałatki. Cała praca zakończyła się wspólną degustacją , której towarzyszyły ciekawe rozmowy. Podziękowaliśmy naszym gościom piosenką „ Jak pięknie jest żyć”.
Bawimy się w teatr
W piątek 3 listopada odbyło się przedstawienie dla koleżanek i kolegów z młodszych klas i przedszkoli. Tematem przewodnim spotkania były żywioły. Uczniowie klasy trzeciej wcielili się w rolę bohaterów opowiadania i przedstawili spektakl pt. „ Cztery żywioły.” Zaśpiewali również piosenkę, o tym jak pięknie jest żyć. Widzowie z wielką uwagą obejrzeli występ. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami.
Brawa dla Julii!
Kolejny raz uczniowie klasy VII udowodnili, że jeśli chcą to mogą.
Tym razem pomysłowością, wiedzą i odwagą popisała się Julia Laskowska, która w zaciszu domowym zaprojektowała i podczas lekcji chemii z powodzeniem przeprowadziła doświadczenie badające skład powietrza.
Na uwagę zasługuje fakt wykorzystania przez uczennicę jedynie przedmiotów codziennego użytku.
Lekcja z pedagogiem
Przekroczenie progu klas III - IV powoduje silne napięcie emocjonalne u dzieci. Uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w czwartej klasie szkoły podstawowej stają przed wielkim wyzwaniem; pojawiają się nowi nauczyciele, nowe przedmioty, nowe wymagania. Zniwelowaniem tych problemów zajął się pedagog szkolny. Zostały przeprowadzone w klasie IV warsztaty pt. Co chciałbym zmienić? Zamierzeniem warsztatów było współdziałanie i kształtowanie umiejętności istotnych w kontaktach międzyludzkich, takich jak: określania i wyrażania uczuć, przewidywania konsekwencji swojego zachowania i przystosowywania się do wymagań innych. Uczniowie podczas warsztatów pracowali z ogromnym zaangażowaniem i wykazali się umiejętnością współpracy z rówieśnikami.
XV Gminne Spotkania Przyrodników
Dnia 23 września uczestniczyliśmy w przyrodniczym wydarzeniu, które tym razem odbyło się w lasach okolic Barnówka, niezwykle pięnej i malowniczej okolicy. Wyprawą kierował Pan Marek Schiller, który zna te okolice najlepiej. Odwiedziliśmy również Kopalnię Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Ośrodek Barnówko. Pierwszy dzień jesieni był bardzo udany.
PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY- LEKCJA CHEMII
Podczas jednej z wrześniowych lekcji chemii siódmoklasiści spróbowali swoich sił w przeprowadzaniu swojego pierwszego doświadczenia.
Była nim filtracja.
W tym celu skorzystali z substancji oraz przedmiotów, które każdy może znaleźć zarówno w domu jak i w najbliższym otoczeniu. Zatem... poszły
Żongluj jak Janusz Chomontek
Dnia 20 września br. zagościł w naszej szkole sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek - Janusz Chomontek. Karierę wyczynową rozpoczął w 1989. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tys. odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy.
Sprzątamy nasz świat
Dzisiaj wszystkie drogi prowadziły do lasu. Bliska jest nam ochrona przyrody, las i drogi bez śmieci . Wydażenie odbyło się przy współpracy z Nadleśnictwem Różańsko.
Bardzo nas cieszy, że mieliśmy mniej pracy niż w poprzednim roku.
Śmieci mniej, Ziemi lżej !
MK
fot. BW
Lubimy świat nauki
Ostatni tydzień wakacji był niezwykle ciekawy i pożyteczny. Odbywały się zajęcia z biologii, fizyki i chemi w bardzo "eksperymentalny" sposób, było wiele doświadczeń a najciekawszym było to, że to nauka "przychodziła pod strzechy". Spotkania były prowadzone przez wolontariuszy z Fundacjii Przyszłość w Nauce.
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
