• Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

• Uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach w Tenisie Stołowym.

W kategorii dziewcząt 1 miejsce zajęła Nikola Droszcz, 2 - Magdalena Misztal, 3 - Weronika Wasilewska, 4 - Amelia Klóska.

W kategorii chłopców 1 miejsce zajął Piotr Wajda, 2 - Igor Wolski, 3 - Damian Albrecht, 4 - Jan Jędrzejewski. Wszystkim gratulujemy sukcesu.

• STYPENDIA NAUKOWE

• W dniu 31 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych uczniom za wysokie wyniki w nauce.

Stypendia otrzymali Kuba Buńkowski oraz Jan Stramski. Gratulujemy rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

MK

• Zatroszczmy się o zdrowie psychiczne od przedszkola!

•   Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wynikami naszego inspirującego projektu "Od przedszkola dbamy o zdrowie psychiczne" prowadzonego w naszej szkole podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różansku!

Cel projektu: Zdrowie psychiczne jest równie ważne co zdrowie fizyczne, a my postanowiliśmy pokazać dzieciom oraz wychowawcom, jak skutecznie zadbać o nasze dobre samopoczucie, wewnętrzny spokój, wyciszenie i relaks na co dzień.

Działania: W ramach projektu przeprowadziliśmy różnorodne działania warsztatowe, które prowadziły pedagog Katarzyna Gołębiowska oraz psycholog Joanna Prochorenko. Podczas warsztatów nasi uczniowie zdobyli cenne informacje na temat wpływu stresu na nasze ciała oraz nauczyli się skutecznych technik radzenia sobie z nim. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w relaksującej bajkoterapii, a także zanurzyć się w świat aromaterapii. Każda klasa biorąca udział w projekcie została obdarowana dyfuzorami zapachowymi wraz z olejkami do aromaterapii, które pomogą w tworzeniu przyjemnej atmosfery w klasie. Dodatkowo, każda klasa ma dostęp do bajek relaksacyjnych dla dzieci, które będą mogły być wykorzystywane nie tylko podczas trwania projektu, ale przez cały czas. W ramach projektu dopasażyliśmy swoją bazę materiałów w niesamowite edukacyjno-terapeutyczny gry oraz karty terapeutyczne do pracy z uczniami. Dlaczego to ważne? Inwestowanie w zdrowie psychiczne naszych uczniów to inwestycja w ich przyszłość. Chcemy, aby nasi uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również rozwijali umiejętności radzenia sobie ze stresem i dbania o własne dobre samopoczucie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu. Razem tworzymy przestrzeń sprzyjającą zdrowiu psychicznemu! Projekt @Idee przez wieś finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele-Fundusz Regionalny. #ZdrowiePsychiczne #ProjektSzkołowy #RóżańskieInspiracje #AktywniObywateleGranty #IDEEprzezWieś

• Relacja z wydarzenia ZIMOWE PTAKOLICZENIE.

•

Podziękowania dla zaangażowanych wolontariuszy z Różańska, którzy dzisiaj włączyli się w ZIMOWE PTAKOLICZENIE organizowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Spacerując wyznaczoną trasą z lornetkami wypatrywaliśmy i liczyliśmy wszystkie napotkane ptaki. Uczyliśmy się je rozpoznawać posługując się wsparciem ekspertów. Wszystkie rozpoznane i policzone ptaki zostały przekazane do bazy OTOP.

Ptakiem tego liczenia był wróbel domowy (Passer domesticus), który lubi bliskość człowieka. Dlaczego wróbel ? - otóż zgodnie z danymi z Monitoringu Pospolitych Ptaków Miast z 2023 roku wróbel jest gatunkiem notującym najbardziej gwałtowny spadek obserwowanych osobników, którego stwierdzono o 13-14% mniej niż w poprzednich sezonach.

Wielkie podziękowania dla Nadleśnictwa Różańsko za wsparcie wydarzenia.

link do relacji:https://youtu.be/OYCWsxAQCXY

• BAL KARNAWAŁOWY

• Ostatni dzień w szkole tuż przed feriami to dobry czas na zabawę.  Życzymy udanych ferii. Zdjęcia M. Dembowski

• Tydzień patrona szkoły.

• W dniach 8-12.01.2024r obchodziliśmy święto patrona szkoły. Naszym patronem jest Kornel Makuszyński. Autor wielu książek dla dzieci. Przypomnieliśmy jego życie i twórczość. Odbyło się wiele konkursów o tej tematyce. Chwalimy się pracami uczniów wykonanymi w tym czasie, bo wszystkie są piękne. Zawsze przyświeca nam jego motto " Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa". Zdjęcia M. Dembowski

• Ferie z tenisem stołowym

• zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach podczas ferii i nie tylko. Treningi podczas ferii poniedziałki, wtorki, czwartki godz. 11-13 hala OSiR przy SP1 ul. Słowackiego.