• Biblioteka - Magiczne Miejsce Książek

• 12 kwietnia uczniowie klas 1-3 oraz przedszkole byli na wycieczce do Biblioteki w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki uprzejmości pracowników biblioteki uczniowie wzięli udział w warsztatach na których wykonali kotki. Mieli okazję posłuchać pięknych bajek oraz przyjrzeć się drukarce 3D i poznać technologie powstania figurek bajkowych. Po warsztatach poszliśmy na plac zabaw, dla dzieci to była duża frajda, a na koniec udaliśmy się do kawiarni Klaudia gdzie czekała na nas pyszna słodka niespodzianka. Dzień był naprawdę udany, każdy uczeń wrócił szczęśliwy do domu.

• Matka Natura Patrzy- realizujemy projekt

• Celem projektu jest rozwijanie wrażliwości i chęci działania na rzecz ochrony przyrody, a także poczucia więźi z przyrodą i ludzmi, szacunku do bioróżnorodności i odrąbności biologicznej. Poprzez zasadzenie roślin miododajnych dbamy o owady i poprawiamy estetykę miejsca w którym się uczymy i chętnie spędzamy czas.

• Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych

• Dnia 11 kwietnia w Różańsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy piątej i szóstej, mieli oni do pokonania dystans 900 m. Ostatecznie uplasowali się na 7 miejscu. Bieg wygrali uczniowie z SP 1 w Barlinku.

Wszystkim gratulujemy.

B. Wysocka

• SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE - DOBRE ZACHOWANIE I ŚWIATEŁKO W TUNELU

•   10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.Uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt: ,,Dobre zachowanie", uczniowie klas IV-VIII spektaklpt: ,, Światełko w tunelu". Przedstawienia zostały dofinansowane ze środków Gminy Dębno na przeciwdziałanie uzależnieniom.

Spektakl ukazuje w przystępny sposób wartości takie jak tolerancja i szacunek w relacjach międzyludzkich. Przekazuje dzieciom, w jaki sposób właściwie komunikować się zrówieśnikami, nauczycielami, rodzicami, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Program skupia się również na kulturze języka polskiego, który niestety staje się coraz bardziej zanieczyszczony wulgaryzmami. W spektaklu, poprzez kilka scenek, przedstawiono historię małego Adasia, który w arogancki sposób traktuje nauczycieli i nie szanuje innych dzieci, aby zwrócić uwagę na konsekwencje takiego postępowania.

Dodatkowo, nie unikamy poruszenia tematu szkodliwości papierosów i alkoholu, kierując przesłanie edukacyjne również w kierunku zdrowego stylu życia.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 🩵 W dniu 5 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.🩵

Na zajęciach z panią pedagog uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmików i prezentacji poszerzających wiedzę o Autyzmie i pokazujacych funkcjonowanie osób z Autyzmem🩵.

Na korytarzach szkoły pojawiły się tablice informacyjne  przybliżające tematykę Autyzmu🩵.

K. Gołębiowska