• Z okazji Dnia Drzewa dzieci z przedszkola i uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w Nadleśnictwie Różańsko.
      • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i samowyrażania, . Podczas obchodów Dnia Kropki uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach rozwijających kreatywność, takich jak rysowanie, malowanie, czy projekty plastyczne. Celem tego dnia bylo zachęcenie dzieci do odkrywania swoich talentów, wiary w siebie i wyrażania swojej indywidualności.
      • W poniedziałek, 10 czerwca, uczniowie klas VI.VII,VIII uczestniczyli w profilaktycznym szkoleniu prowadzonym przez pana Krzysztofa Palpuchowskiego z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu. Prelekcja była częścią programu "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach", którego głównym celem jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów, alkoholu oraz niewłaściwego st
      • Uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do teatru w Gorzowie Wielkopolskim na sztukę Tygrys tańczy dla Szu- Hin. Po skończonej sztuce udaliśmy się na warsztaty z główną aktorka Szu-Hin.
      • 4 mają uczennice klasy trzeciej Iga Górska oraz Ada Górska uczestniczyły w konkursie języka angielskiego organizowanego przez SP1 w Dębnie.

        Gratulujemy dziewczynkom zapału do nauki języka obcego. Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy.
      • 7 czerwca a uczniowie klasy piątej Jakub Białas oraz Jakub Sobczak brali udział w konkursie "Myślenie w Terenie" organizowanym przez szkołę podstawową w Cychrach.
      • W dniach 3-4 czerwca uczniowie klasy ósmej wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

        Uczniowie zwiedzili starówkę, zobaczyli również Panoramę Racławicką. Spędzili świetnie czas we Wrocławskim aquaparku. Nie zabrakło także poszukiwań Krasnali. Na zakończenie wybraliśmy się do ZOO. Wrócili zmęczeni i zadowoleni.
      • 21 maja 2024 r. o godz. 12.00 w auli SP 3 odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno klas IV. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Dębnie i miejscowościach gminnych, rozbudzanie zainteresowania swoją miejscowością, jej przeszłością i teraźniejszością oraz promocja Gminy Dębno.
      • W ramach klubu europejskiego, który działa przy Samorządzie Uczniowskim Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Aby przybliżyć całej społeczności szkolnej kraje mniej znane takie jak Estonia, Finlandia i Luksemburg przygotowali plakaty, które zawiesili na korytarzu szkolnym.
      • W piątkowy wieczór 17 maja Samorząd uczniowski rozpoczął pełną przygód zabaw i rozmaitych zadań nockę w szkole. Graliśmy w gry, tańczyliśmy, bawiliśmy się w chowanego. Oglądaliśmy filmy i jedliśmy tosty :) Wszyscy świetnie się bawili.
      • W piątek 3 maja odbyły się uroczystości z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

        Reprezentacja naszej szkoły upamiętniła w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku. Poczet sztandarowy wziął udział w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Orła Białego, gdzie przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, spółek gminnych, placówek oświatowych oraz organizacji społeczn
      • 12 kwietnia uczniowie klas 1-3 oraz przedszkole byli na wycieczce do Biblioteki w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki uprzejmości pracowników biblioteki uczniowie wzięli udział w warsztatach na których wykonali kotki. Mieli okazję posłuchać pięknych bajek oraz przyjrzeć się drukarce 3D i poznać technologie powstania figurek bajkowych. Po warsztatach poszliśmy na plac zabaw, dla dzieci to była duża frajda, a na koniec udaliśmy się do kawiarni Klaudia gdzi
      • 10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.Uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt: ,,Dobre zachowanie", uczniowie klas IV-VIII spektaklpt: ,, Światełko w tunelu". Przedstawienia zostały dofinansowane ze środków Gminy Dębno na przeciwdziałanie uzależnieniom.
      • W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny. W konkursie udział wzięło 13 uczniów z klas I – VIII, którzy zaprezentowali 14 prac. Dostarczone stroiki świadczą o dużym talencie, pracowitości i wyobraźni naszych starszych i młodszych uczniów. Każda praca była niezwykle kreatywna i pomysłowa, a jej wykonanie wymagało wiele cierpliwości, czasu i nakładu pracy.
      • Uczniowie klasy 7 w dniu 23 marca wzięli udział w uroczystej Przysiędze Żołnierzy WOT 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się na rynku w Myśliborzu.
      • 25 marca uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w sadzeniu lasu wraz z pracownikami Nadleśnictwa Różańsko. Po krótkim instruktażu wszyscy ochoczo wzięli się do sadzenia dębów i grabów. Na zakończenie pożytecznej pracy odpoczywaliśmy przy ognisku.
      • Celem warsztatów było zapewnienie najmłodszym uczniom świadomości oraz zrozumienia podstawowych Standardów Ochrony Małoletnich. Stworzenie przestrzeni, w której dzieci mogą poznać swoje prawa i zdobyć umiejętności potrzebne do identyfikacji potencjalnych zagrożeń oraz skutecznej komunikacji w sytuacjach, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu i dobrobytowi.
      • Pierwszy Dzień Wiosny🌷AKTYWNIE💪👍

        Dzisiaj, 21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole, a atmosfera była naprawdę wyjątkowa! Z tej okazji zebrały się wszystkie klasy, aby uczcić nadejście tej pięknej pory roku. W ramach obchodów wprowadziliśmy Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę", który promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.
      • Odświętnie ubrani panowie z samorządu uczniowskiego wręczyli kwiaty nauczycielkom i paniom z obsługi, a każda dziewczynka w szkole z okazji swojego święta dostała cudaczny długopis. Chłopcy przygotowali również pokaz taneczny i kilka zabawnych konkurencji dla dziewcząt, które chciały wziąć udział w zabawie.
          • Konkurs świąteczny

            W naszej szkole odbył się Rodzinny konkurs świąteczny „ Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” . Celem konkursu było wykonanie pracy wspólnie z rodzicami, rodzeństwem , a także przypomnienie sobie tradycji świątecznych i umocnienie więzi rodzinnych, Wyniki konkursu już wkrótce.

            E.Marzec

          • Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu

            Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły z zabawach przygotowanych na ta uroczystość. Spotkanie z Mikołajem to najbardziej wyczekiwany dzień w roku przez najmłodsze dzieci. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wi

          • Zawód - dyspozytor medyczny.

            6 grudnia uczniowie klas starszych mieli możliwość zobaczenia jak wygląda na co dzień praca dyspozytorów medycznych w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczniowie byli w Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 oraz Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej 999.

            System Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego jest to system teleinformatyczny, który umożliwia: przyjęcie zgłoszeń alarmowych i powiadomień o zdarzeniach z numerów alarmowych (112, 999), dysponowanie zespołów ratownictwa medycznego, rejestrowanie zdarzeń medycznych, lokalizację poszczególnych zdarzeń.

          • Zawód - ratownik medyczny

            5 grudnia uczniowie z klas młodszych i starszych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratownika medycznego - Mirosława Baranowicza, absolwenta naszej szkoły. Zajęcia miały na celu zapoznanie z zawodem ratownika medycznego, wskazanie ścieżek edukacyjnych oraz umiejętności, predyspozycji i kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonywania zawodu. Ponadto uczniowie czynnie uczestniczyli w ćwiczeniach korzystając z wiedzy i umiejętności Ratownika Medycznego. Pan Mirosław mówił o odpowiedzialności za siebie i innych, starał się zaszczepić wśród uczniów ideę niesienia bezinteresownej pomocy.

          • Zajęcia w przedszkolu

            29.11.2019 w przedszkolu w grupie 3i4-latków oraz 5-6- latków odbyły się zajęcia , które wywołały ogromny zachwyt i zaskoczenie na twarzach naszych najmłodszych uczniów tej szkoły. Zajęcia te prowadzone były za pomocą eksperymentu i doświadczenia. Dodatkowym atutem tych zajęć było kształtowanie umiejętności ponad przedmiotowych: myślenia naukowego, i umiejętności współpracy i obserwacji. Stymulowana była inwencja twórcza w pracy indywidualnej i zespołowej poprzez tworzenie warunków pracy, tak by dzieci miały jak najwięcej okazji do odkrywania wiedzy poprzez: obserwacje, doświadczenia, eksperymenty aż po własną działalność plastyczną. Podczas tych zajęć wykorzystane były wszystkie zmysły, by nauczyć dzieci rozróżniać np. zapachy, kształty, kolory, smaki, dźwięki. Im więcej dzieci same działały, tym więcej i trwale będą zapamiętywały i tym więcej będą się uczyły i chciały się uczyć.

          • Andrzejki

            Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę Andrzejkową, na której bawili się uczniowie klas od IV do VIII. W trakcie zabawy jako przerwy i wytchnienie w tańcach poszczególni uczniowie z SU wróżyli pozostałym. Można było dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, poznać imię swojego przyszłego małżonka lub żony oraz kto z całego grona pierwszy założy rodzinę. Zabawa była przednia.

          • Kukiełkowa Lekcja Przyjaźni

            Dnia 22 listopada 2019r w naszej szkole uczniowie klas I – III wystawili sztukę teatralną pt.
            „O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie”. Została ona przygotowana w ramach innowacji pedagogicznej „Kultura - Rozrywka - Zabawa”. Przedstawienie, którego bohaterami zostały pacynki „Kukiełkowa Lekcja Przyjaźni” było również podsumowaniem tygodnia „Rozbrajamy agresję”. Wśród publiczności znalazła się społeczność szkolna oraz rodzice aktorów. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

          • Dębnowska Liga Historyczna

            Dnia 21 listopada w ramach Dębnowskiej Ligi Historycznej w SP 1 odbył sie międzyszkolny konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim. W konkursie uczestniczyło sześć drużyn

            Uczniowie naszej szkoły: Maria Binkiewicz, Martyna Grec, Jeremi Darecki, Marcel Habrych i Łukasz Pokład zmagali się z historycznymi puzzlami, pieśniami legionowymi, zadaniami multimedialnymi i quizem wiedzy i zajęli 4 miejsce. Konkurs o Józefie Piłsudskim był pierwszym z 4 planowanych w ramach Dębnowskiej Ligi . Nasza szkoła będzie organizatorem trzeciego konkursu o udziale młodzieży polskiej w walce konspiracyjnej. Projekt edukacyjny zakończy się jednodniową wycieczką po Pomorzu Zachodnim, ufundowaną przez Burmistrza Dębna Grzegorza Kulbickiego. Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach

          • Rozbrajamy agresję

            W dniach 18-22 listopada odbył się tydzień profilaktyczno-wychowawczy pt. Rozbrajamy agresję. W trakcie tego tygodnia zwracaliśmy uwagę na problem agresji coraz bardziej powszechny wśród dzieci i młodzieży. Wiemy już, jakie niebezpieczeństwa wynikają z zachowań agresywnych. Nauczyliśmy się jak zapobiegać wszelkim przejawom agresji i jak na nie reagować. Oglądaliśmy filmy, odtwarzaliśmy scenki związane z tematem. Uczyliśmy się różnych metod rozładowania złości.Podczas akcji odbywały się konkursy. Pierwszy z nich skierowany był dla uczniów starszych klas na plakat pt. Rozbrajamy agresję. Uczniowie wykazali się pomysłowością, a efekty pracy można było podziwiać na drzwiach klas. Zwycięzcą konkursu na plakat została klasa VIII, która zapewniła sobie darmowe warsztaty z robotyki. Młodsi uczniowie z klas I-III brali udział w konkursie plastycznym - Bezpieczna szkoła. Wpłynęło wiele prac samod

          • List do Św. Mikołaja !!!

            Święty Mikołaju ! wiem, że nagradzasz grzeczne dzieci prezentami , dlatego najmłodsi z naszej szkoły – przedszkolaki z oddziału 3i4- latków przy pomocy swojej pani napisały list do św. Mikołaja 😊 . Na twarzach dzieci można było zauważyć szczery uśmiech i wielkie emocje. Każde dziecko jasno określiło swoje życzenie. Nie było końca zadawania pytań: kiedy Mikołaj to otrzyma?, czy przeczyta?, i czy nas odwiedzi. Pisanie listu w formie rysunku wywołało wiele pozytywnych wrażeń i dało nadzieję, że już niebawem ten wyczekiwany gość pojawi się w naszej szkole.

          • Zawód - żołnierz.

            12 listopada, we wtorek do naszej szkoły przyjechali żołnierze ze Szczecina. Opowiedzieli o swojej pasji, zawodzie żołnierza zawodowego oraz o doświadczeniach, które nabyli na różnych misjach pokojowych. Mówili o różnicy między sytuacjami zaistniałymi podczas walk na liniach frontu, a wirtualną wojną w grach komputerowych. Pokazali wyposażenie, jakie posiada żołnierz. Uczniowie byli zafascynowani spotkaniem, zadawali wiele pytań dotyczących pracy żołnierzy.

          • Święto Niepodległości

            8 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy ósmej przygotowali akademię. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Z godnie z tradycją na koniec tej uroczystości śpiewaliśmy piosenki patriotyczne.

            Oliwia Mikołajczak

          • Gminny konkurs plastyczny

            W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ GMINNY KONKURS PLASTYCZNY KIEROWANY DO PRZEDSZKOLI ORAZ KLAS I-III pt. ” W BAŚNIOWEJ KRAINIE CZAS MAGICZNIE PŁYNIE.” SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRZEDSZKOLOM I SZKOŁOM ZA TAK LICZNY UDZIAŁ I ZAANGAŻOWANIE W KONKURSIE. Z PRZYJEMNOŚCIĄ PODAJEMY WYNIKI KONKURSU, KTÓRY BYŁ ROZTRZYGNIĘTY W DWÓCH KATEGORIACH.

          • Pamiętamy o zmarłych

            Dnia 31 października członkowie Samorządu Uczniowskiego razem z opiekunem udali się na cmentarz, aby zapalić znicze na pomnikach zmarłych nauczycieli oraz legionisty.Odwiedzili grób legionisty Michała Gawlasa, oraz byłej nauczycielki Czesławy Maksymczak. Pozostałe znicze zapalono pod krzyżem ku pamięci innych zmarłych pracowników naszej szkoły i uczestników wojny.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 21.11.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

      brak danych