Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Zwycięskie ekowyzwanie w klasie 4-tej

            Uczniowie klasy 4-tej wzięli udział w akcji sprzątania świata, a szkolny psycholog, a zarazem wychowawczyni tej klasy Anna Wolska uwiecznione na zdjęciu efekty pracy uczniów przesłała dla Zespołu Ekowyzwania Herlitz. Tym oto sposobem nasza klasa 4-ta znalazła się w gronie stu proekologicznych klas i została nagrodzona dyplomem oraz zeszytami z serii Ecoline, które zostały wykonane w 100% z papieru z recyklingu. Zarówno wspólna praca jak i sukces bardzo nas cieszy!

          • „ Zimowe dekoracje – świąteczne girlandy”

            Za nami już kolejne działanie, które uczniowie klas I - III realizują pod honorowym patronatem Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego w naszej szkole w ramach projektu „ Sztuka dla wnuka – międzypokoleniowe spotkania”.

            Zrealizowaliśmy kolejne działanie z naszego projektu pod hasłem Kreatywny poranek – „Zimowe dekoracje”, Do realizacji tego zadania tym razem zaprosiliśmy dzieci i ich mamy. Jednak zważywszy na zwiększone obostrzenia związane z pandemią Covid – 19 nie mogliśmy mamusiek zaprosić do szkoły. Mimo przeszkód dzieci podjęły wyzwanie i przystąpiły do działania. Tematem przewodnim zimowych dekoracji była świąteczna girlanda. Rzucone hasło okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ kreatywność i różnorodność materiałów wykorzystanych w girlandach zaskoczyła nas wszystkich. Przepiękne, kolorowe i  bardzo oryginalne girlandy zdobią szkolny korytarz naszej szkoły.

          • Andrzejki

            Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb.Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć .

          • Turniej Tenisa Stołowego

            Dnia 24 listopada w Przelewicach odbyły się zawody regionalne w Tenisa Stołowego. Drużyna naszej szkoły, w składzie: Bartosz Gąsior, Wojciech Masiarz i Karol Wolański zajęła w nich I miejsce. Chłopcy zakwalifikowali się do Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego.

            B. W.

          • PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK”

            Uczniowie klasy 1 wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” realizowanej od 2017r. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kampania, obecna w mediach tradycyjnych i społecznościowych, skierowana jest do najmłodszych dzieci, ich rodziców i opiekunów. Zaprasza dzieci di czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Celem kampanii jest zachęcanie do czytania książek już od pierwszych miesięcy życia dziecka, ponieważ dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Nauka czytania może się dzięki książkom stać prawdziwą przyjemnością, rozbudzać wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów. Dzięki książkom mali ludzie

          • Dyskoteka szkolna

            Dnia 29.10 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka szkolna, na której były różne konkurencje takie jak : -taniec z balonem , -taniec na kartce .Zabawa zaczęła się tańcem Belgijką - jest to taniec, który otwiera każdą naszą dyskotekę szkolną. Najliczniej społeczność uczniowską reprezentowała klasa 4, ponieważ wszyscy jej uczniowie byli obecni na dyskotece.Wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

          • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

            Dnia 15 listopada br w Smolnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców rocznik 2007 i 2008. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bartosz Gąsior, Wojciech Masiarz i Karol Wolański zajęła I miejsce.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych, które odbędą się w Przelewicach 24.11.21 r.

          • Dbam o swoje środowisko

            W środę 10.11.21 odbyła się pogadanka na temat,, Dbam o swoje środowisko,,. W tym dniu przybyli do uczniów kl 1-3 Inspektor d/s Ochrony środowiska p. Barbara Rzecholka oraz Komendant Straży Miejskiej w Dębnie p. Z. Podzinski. Uczniowie uporządkowali swoją dotychczasowa wiedzę oraz poszerzyli ją o nowe fakty. Od dziś każdy z nas będzie dbał o naszą planetę bo doskonale wie że, jej jutro zależy od nas samych.

          • Turniej Tenisa Stołowego

            Dnia 09 listopada w Smolnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt klas VII, VIII. Naszą szkołę reprezentowały: Sara Dasiukiewicz, Jagoda Jundziłł i Anna Wolańska. Dziewczęta zajęły III miejsce. I miejsce przypadło SP w Smolnicy, a II SP w Sarbinowie.

          • Dzień Języków Obcych

            Dnia 29 października w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Polegał on na tym że klasy od 1-8 wybrały sobie państwa anglojęzyczne bądź niemieckojęzyczne by zrobić o nich plakat i opowiedzieć o nim przed szkołą .Również była możliwość przebrania się w strój ludowy państwa .Tego dnia mieliśmy także konkurs na najciekawszą dynie oraz pisaliśmy test wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA .Wszystkim nam ten dzień bardzo się podobał .

          • Turniej Tenisa Stołowego

            Dnia 04 listopada br. w Smolnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym klas V i VI. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły, w składzie: Amelia Klóska i Nikola Droszcz zajęła II miejsce. Miejsce I przypadło SP nr 1 w Dębnie. Drużyna chłopców w składzie: Piotr Wajda, Radosław Karczewski i Filip Całko zajęła 5 miejsce.

          • Szkoła Pamięta

            W ramach akcji #SZKOŁA PAMIĘTA Samorząd Uczniowski zorganizował akcje sprzątania grobów na cmentarzu w Różańsku. Odwiedziliśmy również groby zmarłych nauczycieli oraz pracowników szkoły, a także grób Legionisty Michała Gawlasa, gdzie zostały zapalone znicz

            #Szkoła Pamięta

          • Marsz wojskowy

            Dnia 15 października odbył się marsz wojskowy ze szkoły podstawowej w Różańsku przez las w kierunku Ostrowca .Ósemka uczniów z Samorządu Uczniowskiego podczas tego marszu wykonywała zadania przygotowane przez naszego byłego ucznia, który obecnie uczęszcza do szkoły wojskowej. Bawiliśmy się w chowanego, budowaliśmy szałas w lesie, odszyfrowaliśmy wiadomość zapisana kodem Morsa a także padaliśmy i czołgaliśmy się jak żołnierze. Gdy doszliśmy do jeziora zrobiliśmy ognisko z kiełbaskami. Podczas tego marszu wszyscy się świetnie bawili .

          • Otrzęsiny klasy 4

            W dniu 13.10 odbyły się Otrzęsiny klasy 4 . Klasa 4 musiała się uporać z zadaniami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.Najpierw musieli zdać egzamin wiedzy o naszej szkole. Później musieli przejść tor przeszkód. Następną konkurencją było wyłowienie jabłek z miski z wodą przez każdego ucznia klasy 4. Kolejnym zadaniem było włożenie ręki do pojemnika z kiślem, ketchupem,majonezem i aromatycznymi przyprawami aby wyłowić zawinięte w folię aluminiową żelki. Ostatnim zadaniem uczniów klasy 4 było zjedzenie jednego plasterka kwaśnej cytryny oraz żelkowego robaka. Wszyscy poradzili sobie świetnie z zadaniami. Uczniowie zostali zwycięsko przyjęci do klas 4.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych