Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Musztra Wojskowa
W poniedziałek odwiedził nas absolwent naszej szkoły Filip Gazdyszyn. Jest uczniem liceum ogólnokształcacego o profilu wojskowym. Przeprowadził on musztrę wojskową dla wszystkich uczniów. Nauczył podstawowych komend. Pokazał jak wygląda nauka w szkole wojskowej i uświadomił, że nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Wszystkim uczniom bardzo się podobało.
Wiersz o wiośnie
Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs pt. ,,Wiersz o wiośnie. Każda klasa przygotowała cudowny wiersz , ale wybraliśmy te najlepsze. Oto tabela wyników :
W kategorii 5-8
1 m-ce Klasa 8
2 m-ce Klasa 7
3 m-ce Klasa 6
W kategorii 1-4
1 m-ce Klasa 1
2 m-ce Klasa 3
klasa VIII
Przyszła wiosna, rozkwitły pąki, obudziły się pająki.Owady latają, drzewa w barwy zielone ubrane witają.Pszczoły kwiatki zapylają, a komary wieczorami przeszkadzają.Ogniska się rozpalają, muchy nam jedzenie podjadają.Imprezy przy grillach się rozkręcają.Każdy szczęśliwy każdy radosny bo dzisiaj pierwszy dzień wiosny.Tak długo oczekiwany 21 marca przyszedł radosny,rozjaśnił świat pozasłaniał domy liśćmi brzóz.
Dzień Dziecka
30"Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi"...-de la Bruyere Jean
Uczniowie z klasy 6 i 8 dziękują Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Radzie Rodziców, Nadleśnictwu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka - było super :) Gra terenowa okazała się doskonym spotkaniem z leśnikiem, udało nam się odnaleźć i rozwiązać wszystkie zadania ukryte w lesie. Bardzo smakowały nam kiełbaski i inne słodkie niespodzianki. Nawet najstarsi w szkole chętnie bawili się korzystając z zamków dmuchanych.
Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej
Biblioteka – „Oczywiście” – pod takim hasłem w dniu 10 maja 2021 r. miała miejsce lekcja biblioteczna z przedszkolakami.
Wizyta w bibliotece szkolnej wywołała u przedszkolaków nieukrywany zachwyt. Tu dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książeczki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Dowiedziały się ile książek jest w bibliotece, które możemy wypożyczać, a z których korzystamy na miejscu. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami znanych im z bajek i baśni. Chętnie posłuchały fragmentu książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”, a następnie ulepiły z plasteliny Plastusia – głównego bohatera.. Dzieci w małych Pani bibliotekarka wskazała przedszkolakom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami. Milusińskim
NASI ABSOLWENCI
Wszyscy jesteśmy dumni z Tomasza Zająca, który jest naszym absolwentem i bardzo utalentowanym młodym człowiekiem, obecnie uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Myzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Pan Tomasz odwiedził nas dzisiaj dając koncert dla uczniów, którzy uczyli się hybrydowo. To była prawdziwa uczta dla naszych uszu.
WIELKI TEST GEOGRAFICZNY
Gratulacje dla uczniów: Anna Wolańska, Marcel Habrych, Gabriela Ziomko, Jagody Jundziłł i Marii Binkiewicz, którzy brali ucział w ogólnopolskim konkursie wiedzy z geografii.
Ogólne zasady powrotu do nauki stacjonarnej
Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej w szkole.
Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.
Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII, przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze
W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport chcieliśmy zaprosić Państwa do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia br. Tym razem, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, targi odbędą się w wersji zdalnej.
Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu. Swoją obecność potwierdzili już pra
Wyniki konkursu fotograficznego "Wiosna ach to Ty"
1Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficzno - plastycznym zorganizowanym przez psychologa Annę Wolską. Spośród 25 prac zostało wybranych 6, których autorzy otrzymają dyplomy oraz upominki.
Prace uczniów wskazują, że są oni wrażliwi na piękno otaczającej przyrody i z uwagą wypatrują pierwszych oznak wiosny.
Zróbmy szum wokół wody
2Światowy Dzień Wody z PAH
22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym roku włączyliśmy się w akcję Zróbmy szum wokół wody organizowaną przez PAH.Zaczęliśmy skromnie, bo od własnego podwórka. Odpowiadaliśmy na pytania do czego nam jest potrzebna woda i jak ją oszczędzać. Chętni uczniowie zbudowali filtr do wody i sprawdzili jego działanie. Na lekcji matematyki obliczyliśmy, że w ciągu dnia z cieknącego kranu ucieka nam około 1,5 l wody!Kolejnym etapem rozważań o wodzie było przeniesienie tematu na całą Ziemię i na ludzi. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, że problem z dostępem do wody pitnej na świecie jest ogromny i nie dotyczy tylko krajów w Afryce, ale również dotyka naszych sąsiadów. Dzięki materiałom dostępnych z PAH porównywaliśmy, ile wody zużywa się do produkcji mięsa, pomidorów czy kąpieli i jak istotne jest świadome wybieranie przez każdego z nas produktów (np. jedz
Ogólnopolski konkurs "Emocje Oczami Dziecka"
Uczniowie naszej szkoły z oddziału przedszkolnego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym pt.:"Emocje Oczami Dziecka”.
Praca Leny Mesjasz i Hanny Jędrzejewskiej zostały nagrodzone dyplomami.
Gratulujemy!
Anna Wolska
ŻYCZENIA
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego wiosennego nastroju. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
życzą
dyrektor, pracownicy i uczniowie
Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
Wiosenny konkurs klasowy.
Dnia 21.03.2021 przyszła do nas wiosna. W związku z tym organizujemy klasowy konkurs. Celem tego konkursu jest napisanie wiersza o wiośnie. Wiersz ma zostać wykonany klasowo. W konkurs są zobowiązane wszystkie klasy. Prace proszę wysłać do pani Agnieszki na librusa. Termin pracy jest do 31.03.
SU
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 17.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych