• W piątek 3 maja odbyły się uroczystości z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

        Reprezentacja naszej szkoły upamiętniła w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku. Poczet sztandarowy wziął udział w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Orła Białego, gdzie przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, spółek gminnych, placówek oświatowych oraz organizacji społeczn
      • 12 kwietnia uczniowie klas 1-3 oraz przedszkole byli na wycieczce do Biblioteki w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki uprzejmości pracowników biblioteki uczniowie wzięli udział w warsztatach na których wykonali kotki. Mieli okazję posłuchać pięknych bajek oraz przyjrzeć się drukarce 3D i poznać technologie powstania figurek bajkowych. Po warsztatach poszliśmy na plac zabaw, dla dzieci to była duża frajda, a na koniec udaliśmy się do kawiarni Klaudia gdzi
      • 10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.Uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt: ,,Dobre zachowanie", uczniowie klas IV-VIII spektaklpt: ,, Światełko w tunelu". Przedstawienia zostały dofinansowane ze środków Gminy Dębno na przeciwdziałanie uzależnieniom.
      • W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny. W konkursie udział wzięło 13 uczniów z klas I – VIII, którzy zaprezentowali 14 prac. Dostarczone stroiki świadczą o dużym talencie, pracowitości i wyobraźni naszych starszych i młodszych uczniów. Każda praca była niezwykle kreatywna i pomysłowa, a jej wykonanie wymagało wiele cierpliwości, czasu i nakładu pracy.
      • Uczniowie klasy 7 w dniu 23 marca wzięli udział w uroczystej Przysiędze Żołnierzy WOT 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się na rynku w Myśliborzu.
      • 25 marca uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w sadzeniu lasu wraz z pracownikami Nadleśnictwa Różańsko. Po krótkim instruktażu wszyscy ochoczo wzięli się do sadzenia dębów i grabów. Na zakończenie pożytecznej pracy odpoczywaliśmy przy ognisku.
      • Celem warsztatów było zapewnienie najmłodszym uczniom świadomości oraz zrozumienia podstawowych Standardów Ochrony Małoletnich. Stworzenie przestrzeni, w której dzieci mogą poznać swoje prawa i zdobyć umiejętności potrzebne do identyfikacji potencjalnych zagrożeń oraz skutecznej komunikacji w sytuacjach, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu i dobrobytowi.
      • Pierwszy Dzień Wiosny🌷AKTYWNIE💪👍

        Dzisiaj, 21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole, a atmosfera była naprawdę wyjątkowa! Z tej okazji zebrały się wszystkie klasy, aby uczcić nadejście tej pięknej pory roku. W ramach obchodów wprowadziliśmy Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę", który promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.
      • Odświętnie ubrani panowie z samorządu uczniowskiego wręczyli kwiaty nauczycielkom i paniom z obsługi, a każda dziewczynka w szkole z okazji swojego święta dostała cudaczny długopis. Chłopcy przygotowali również pokaz taneczny i kilka zabawnych konkurencji dla dziewcząt, które chciały wziąć udział w zabawie.
          • Dzień Babci i Dziadka

            "moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie" te słowa były mottem przewodnim w tym uroczystym dniu. Na ta uroczystość przybyli licznie dziadkowie i babcie. Wnuki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. W tym dniu dziadkowie też wykazali swoją aktywność poprzez udział w konkursach. Radości i śmiechu było co nie miara. Zadowolenie na twarzach widniało zarówno u solenizantów jak i ich wnuków.

          • ZIMOWE PTAKOLICZENIE

            Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją, w czasie której każdy może notować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik lub wyznaczony rejon. My liczyliśmy ptaki podczas wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem. Pogoda nas nie rozpieszczała ale mimo to humory nam dopisywały.

            W ramach Zimowego Ptakoliczenia skupiliśmy się na tych gatunkach, które "zimą" można spotkać najbliżej człowieka. Podziwialiśmy również drzewa Pomniki Przyrody na terenie Leśnistwa Dyszno. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki Panu Nadleśniczemu Tomaszowi Witkowi.MK

          • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

            9 Stycznia uczniowie z klas 4-8 w ramach corocznego konkursu wiedzy o patronie szkoły napisali test. Zawierał on pytania dotyczące zarówno życia jak i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Następnie Samorząd Uczniowski zaprezentował przedstawienie, w którym uczniowie byli przebrani za postacie z bajek Kornela Makuszyńskiego. Na sam koniec uczniowie głosowali na najładniej przebranego ucznia za postać z bajek naszego patrona - największą ilość głosów zdobył MAREK KOZODOJKO.

          • Spotkanie z Leśnikiem

            14.01.20 nasze przedszkole odwiedził pan leśnik który opowiadał nam o dokarmianiu ptaków zimą. zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z zainteresowaniem słuchały. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki. Poznały ptaki zimujące w Polsce. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną i otrzymały drobne upominki z Nadleśnictwa Różańska za co jeszcze raz dziękujemy.

          • Nietypowy gość.

            Dziś nasze przedszkole odwiedził nietypowy gość. Najpierw delikatnie zastukał nam w okno, a później robił wszystko by dostać się do naszej sali w której od rana trwały próby śpiewu wierszyków na dzień babci i dziadka.

            E. M.

          • Jasełka

            Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie scen o Bożym narodzeniu- jasełka. W naszej szkole 20.12.19 odbyły się jasełka przygotowane przez najmłodszych uczniów - przedszkolaki .

            Uroku inscenizacji dodały kolędy , które wprowadziły nas w nastrój świąteczny.

          • Poznajemy hobby naszych rodziców

            Uczniowie klasy VII podczas godzin wychowawczych mają okazję poznawać pasje rodziców. W grudniu odwiedziła nas pani Daria, mama Bartka, która pokazała nam swoje rękodzieła. Odpowiedziała na nurtujące nas pytania i zorganizowała zajęcia warsztatowe, podczas których wszyscy uczniowie wykonali przepiękne bombki metodą decoupage.

          • Na pomoc zwierzętom

            W naszej szkole zorganizowano zbiórkę karmy dla zwierząt. Zaangażowało się w nią wiele osób. Zebrano ponad 60 kg. Osoby z Samorządu Uczniowskiego zawiozły ją do schroniska w Myśliborzu, gdzie mogli spędzić czas z psami.

            Oliwia Mikołajczak

          • Warsztaty profilaktyczne

            10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno-wychowawcze, prowadzone przez trenera z Pracowni Profilaktyki Krokus z Krakowa. Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Miejsko - Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębnie Uczniowie klasy V i VI i VII- VIII uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach pt. Dopalacze. Odlot czy upadek ?W ramach warsztatów uczniom przekazano informacje nt. czym są dopalacze i z czego się składają. Wyjaśniono dlaczego zażywanie dopalaczy jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, jak objawia się uzależnienie. Zwrócono uwagę na obiegowe opinie, jakie krążą na temat dopalaczy (czy rzeczywiście pomagają dobrze się bawić, jak nie ulec presji rówieśniczej). Uczniowie uzyskali odpowiedni zestaw informacji umożliwiający podejmowanie skutecznych decyzji. Cennymi okazały się ćwiczenia, które poruszyły sferę e

          • Warsztaty garncarskie

            27 listopada 2019r. odbyły się w Dębnowskim Ośrodku Kultury warsztaty garncarskie dla dzieci wyróżnionych za prace plastyczne Uczestnikami byli uczniowie, którzy wykonali najciekawsze naczynia z plasteliny podczas lekcji muzealnej w ramach projektu Nie świeci garnki lepią .Naszą szkolę reprezentował Radek Karczewski. Zajęcia polegały na samodzielnym wykonaniu naczynia z gliny oraz z pomocą instruktora wykonać dzbanek na kole garncarskim. Wykonane prace można było zabrać do domu.

          • Noc w szkole

            Samorząd uczniowski 06.12.19 zorganizował noc w szkole.Po zmaganiach na sali gimnastycznej w ramach kolacji uczestnicy zjedli pizzę. Przez całą noc grali w hokeja,piłkę nożną oraz bawili się w wyścigi rzędów. Z bardzo dalekiej leśnej krainy przyjechał do nich także Filipokołaj. Ponieważ wszyscy byli bardzo grzeczni zasłużyli na prezenty. Nikt nie dostał rózgi.Jak się okazało największą atrakcją była zabawa w chowanego w szkole. W zupełnych ciemnościach nie lada sztuką okazało się znalezienie wszystkich Samorządowców. Na pobudkę każdy dostał trochę bitej śmietany na twarz.

          • Mikołajkowy wyjazd do kina klas I – III

            W dniu 7 grudnia 2019 uczniowie klas I – III wybrali się na „mikołajkową” wycieczkę do kina Helios w Gorzowie Wlkp, gdzie obejrzeli film pt. „Śnieżna paczka”. Fabuła filmu opowiadała o niesamowitych przygodach przyjaciół z lodowej krainy oraz ukazywała cenne wartości płynące z prawdziwej przyjaźni. Miłym akcentem dla odwiedzających w tym dniu kino były dodatkowe konkursy i zabawy zorganizowane przez animatorów.

          • Konkurs świąteczny

            W naszej szkole odbył się Rodzinny konkurs świąteczny „ Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” . Celem konkursu było wykonanie pracy wspólnie z rodzicami, rodzeństwem , a także przypomnienie sobie tradycji świątecznych i umocnienie więzi rodzinnych, Wyniki konkursu już wkrótce.

            E.Marzec

          • Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu

            Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły z zabawach przygotowanych na ta uroczystość. Spotkanie z Mikołajem to najbardziej wyczekiwany dzień w roku przez najmłodsze dzieci. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wi

          • Zawód - dyspozytor medyczny.

            6 grudnia uczniowie klas starszych mieli możliwość zobaczenia jak wygląda na co dzień praca dyspozytorów medycznych w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczniowie byli w Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 oraz Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej 999.

            System Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego jest to system teleinformatyczny, który umożliwia: przyjęcie zgłoszeń alarmowych i powiadomień o zdarzeniach z numerów alarmowych (112, 999), dysponowanie zespołów ratownictwa medycznego, rejestrowanie zdarzeń medycznych, lokalizację poszczególnych zdarzeń.

          • Zawód - ratownik medyczny

            5 grudnia uczniowie z klas młodszych i starszych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratownika medycznego - Mirosława Baranowicza, absolwenta naszej szkoły. Zajęcia miały na celu zapoznanie z zawodem ratownika medycznego, wskazanie ścieżek edukacyjnych oraz umiejętności, predyspozycji i kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonywania zawodu. Ponadto uczniowie czynnie uczestniczyli w ćwiczeniach korzystając z wiedzy i umiejętności Ratownika Medycznego. Pan Mirosław mówił o odpowiedzialności za siebie i innych, starał się zaszczepić wśród uczniów ideę niesienia bezinteresownej pomocy.

          • Zajęcia w przedszkolu

            29.11.2019 w przedszkolu w grupie 3i4-latków oraz 5-6- latków odbyły się zajęcia , które wywołały ogromny zachwyt i zaskoczenie na twarzach naszych najmłodszych uczniów tej szkoły. Zajęcia te prowadzone były za pomocą eksperymentu i doświadczenia. Dodatkowym atutem tych zajęć było kształtowanie umiejętności ponad przedmiotowych: myślenia naukowego, i umiejętności współpracy i obserwacji. Stymulowana była inwencja twórcza w pracy indywidualnej i zespołowej poprzez tworzenie warunków pracy, tak by dzieci miały jak najwięcej okazji do odkrywania wiedzy poprzez: obserwacje, doświadczenia, eksperymenty aż po własną działalność plastyczną. Podczas tych zajęć wykorzystane były wszystkie zmysły, by nauczyć dzieci rozróżniać np. zapachy, kształty, kolory, smaki, dźwięki. Im więcej dzieci same działały, tym więcej i trwale będą zapamiętywały i tym więcej będą się uczyły i chciały się uczyć.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 20.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15 lub 695 444 890
      • Różańsko 87 74-311 Różańsko Poland
      • Mariola Kmieć Godziny przyjmowania interesantów: poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50 Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

      brak danych