Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • zajęcia korekcyjno- kompensacyjne

            Zajęcia wcale nie muszą być trudne i nudne. Z pomocą urozmaicenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych przyszedł nam FunFloor. Dzięki temu nasze zajęcia są nie tylko połaczone z ruchem ale i pozytywną rywalizacją a także logicznym myśleniem .Celem ogólnym zajęć jest rozwój oraz optymalne usprawnienie psychofizyczne i społeczne ucznia, prowadzące do poprawy funkcjonowania ucznia w życiu codziennym. Zajęcia pomagają przezwyciężyć skutki niepowodzeń szkolnych, tj. trudności w czytaniu, pisaniu oraz przywracają prawidłowe postawy uczniów wobec dalszej nauki. a oto krótka relacja :-)

          • Roztańczone przerwy

            Gdy za oknem deszcz, plucha uczniowie naszej szkoły nie próżnuja na przerwach. Już od najmłodszych lat wiedzą, że ruch to zdrowie a nuda nie sprzyja dobrym pomysłom, dlatego ruszyła akcja roztańczone przerwy. Takie przerwy urozmaicają nam nudę, pozwalają na przyjemny ruch. Każdy uczeń ma szansę rozładować napięcie, wyrzucić swoją złość, a także to doskonała okazja by na chwilę zrelaksować się i odprężyć.

          • Mała książka – wielki człowiek

            Mała książka – wielki człowiek

            Biblioteka szkolna bierze udział w projekcie „Mała książka — wielki człowiek”.Projekt skierowany do pierwszoklasistów i jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Każdy uczeń klasy I otrzymał w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

          • Zdrowe śniadanie

            Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy! Jedz razowce z grubym ziarnem, zdrowe jest pieczywo czarne! Na kanapkę, prócz wędliny, połóż listek zieleniny! I kapusta, i sałata, w witaminy jest bogata! Uczniowie drugiej klasy doskonale wiedzą jak powinno wyglądać ich śniadanie, jakie produkty warto wprowadzić do swojego menu. Po lekcji teorii przyszła pora na praktykę. A to efekt

          • gminny konkurs

            Dnia 14.11.2023 w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie odbył się gminny konkurs recytaorski "Moja Ojczyzna".

            Uczeń Naszej szkoły klasy drugiej Nataniel Zoliński zajął 3 miejsce . Pięknie zaprezentował naszą

            szkołę recytując wiersz pt"O Polsce". Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

          • Święto Niepodległości

            10 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości. Nasi rodacy z dumą krzyczeli: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…!” W tym dniu wspominaliśmy naszych rodaków, którzy przelali krew za Ojczyznę w czasie zaborów, powstań narodowych i walk o granice II Rzeczypospolitej. Uczniowie, uczestnicząc w akademii, przeżywali to wielkie, bardzo ważne dla nas – Polaków święto. Recytatorzy oraz chór szkolny uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wszyscy uczniowie z dumą i postawą młodego patrioty godnie uczestniczyli w akademii.

          • zawody sportowe

            Dnia 7 listopada uczennice naszej szkoły: Magdalena Misztal, Weronika Wasilewska oraz Hanna Waliszek, brały udział w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w Smolnicy. Uplasowały się na miejscu drugim. Zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie. Gratulacje dla naszych uczennic.

            B.Wysocka

          • Nowości w szkolnej bibliotece

            Zapach książkowych nowości wypełnia szkolną bibliotekę. Teraz na czytelników czekają książki o różnorodnej tematyce, pełne pięknych ilustracji. Niech w te chłodniejsze dni towarzyszą nam opowieści pełne niesamowitych przygód i ciekawych historii.
            Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          • Otrzęsiny klasy czwartej

            Październik zakończyliśmy hucznie 😁 30.10.2023r. czwartoklasiści obchodzili swoje małe święto. Tego dnia uczniowie wzięli udział w Otrzęsinach, podczas których udowodnili wszystkim, że wzorowo sobie poradzą w nauce na pierwszym piętrze naszej szkoły. Uczniowie znakomicie poradzili sobie ze wszystkimi otrzęsinowymi zadaniami a przy tym świetnie się bawili.

          • DBAMY O ZDROWIE PSYCHICZNE

            W ramach projektu „Dbamy w powiecie o zdrowie psychiczne- cykl warsztatów i spotkań”, uczniowie naszej szkoły mieli okazję oswoić się ze stresem oraz poznać sposoby i techniki radzenie sobie z nim. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 0-III oraz IV-VIII.

            J.Prochorenko

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 13 października. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia połączona z pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pani Dyrektor Mariola Kmieć złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Później oglądaliśmy zabawne przedstawienie w wykonaniu uczniów młodszej grupy wiekowej. Aktorzy odegrali swoje role z wielkim zaangażowaniem. Bawiliśmy się świetnie!

          • Informacja

            Rodzice uczniów klas czwartych.

            Informujemy, że podpisanie umów i odbiór laptopów odbędzię się od dnia 28.09.2023- 30.09.2023 w godzinach 7.00-15.00.

            Zapraszamy do sekretariatu

          • Sprzątanie świata 2023

            Akcja sprzątania świata. Nasz świat bardzo kochamy dlatego z ochotą go posprzątamy. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania świata. Dziś z wielkim zapałem i energia posprzątaliśmy bliższe i dalsze tereny wokół naszej szkoły. Każdy z nas wierzy że biorąc udział w akcji sprzątania pomożemy naszej planecie i że świadomością zadbamy o lepsze jutro.

          • Spotkanie z pszczelarzem

            Spotkanie z pszczelarzem

            Nasza szkołę odwiedziła pani pszczelarz, który opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Uczniowie zdobli wiele nowych informacji o życiu tych pracowitych owadów, ich znaczeniu w przyrodzie, o tym, jak powstaje miód oraz o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dowiedziały się jak rozróżnić pszczołę od osy i jakie kwiaty sadzić w ogrodzie Dzieci mogły obejrzeć strój pszczelarza i przyrządy, których używa w swojej codziennej pracy. Spotkanie zakończyło się wykonaniem świeczki oraz każdy uczestnik otrzymał mały słoiczek miodu do degustacji.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

            Już niebawem , bo w poniedziałek spotkamy się wszyscy razem po wakacjach. Mamy nadzieję , że z optymizmem i usmiechem na twarzy przywitamy ten nowy rok szkolny. Wierzemy, że będzie on przepełniony sukcesami i wielkimi osiagnięciami. Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych