Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dnia 13.10 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Galę wręczenia Oscarów. Pracownicy z największą ilością głosów otrzymywali Oskary. Przyznano Oskary w kategoriach tj.- Kostiumy i charakteryzacje,- najlepszy scenariusz,- aktor/aktorka pierwszoplanowa,- aktor/aktorka drugoplanowa,- aktor/aktorka dramatyczna,- aktor / aktorka komediowa,- efekty specjalne,- reżyseria,- honorowy,- efekty dźwiękowe,- animacja,- całokształt twórczości.

          • Jesteśmy już uczniami klasy I

            W dniu 13 października 2021 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej. W obecności nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości 8 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem uczniowie zaprezentowali się przed społecznością szkolną i gośćmi. Pierwszaki bardzo dzielnie i z wielkim zaangażowaniem przechodzili przez wszystkie próby wiedzy i umiejętności przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki. Po wysłuchaniu prezentacji publiczność wydała pozytywny werdykt. Pani dyrektor Mariola Kmieć dokonała aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. Pasowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, kuferków oraz upominków. Koledzy z klasy trzeciej powitali pierwszaków w Młodszej Grupie Wiekowej. Na zakończenie uroczystości odbyła się sesja zdjęciowa nowo pasowanyc

          • Dzień Chłopaka

            W naszej szkole dnia 30.09.2021 odbył się Dzień Chłopaka organizowany przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Przygotowały krótki spektakl zakończony wieloma konkurencjami dla danych chłopaków z klas 4-8. Odbyły się także wybory na chłopaka naj w różnych kategoriach. Kategorii było aż 12. Po wszystkim uczniowie mogli usmażyć kiełbasę nad ogniskiem. W taki o to sposób nasza szkoła obchodziła Dzień Chłopaka.

          • Nasza szkoła sprząta świat.

            W poniedziałek 20 września o godzinie 10.30 w naszej szkole odbyło się Sprzątanie Świata. Podczas spaceru do pobliskiego lasu klasy 1-8 zbierały śmieci wyrzucone dookoła cmentarza oraz w pobliskim lesie. Wszyscy

            uczniowie byli niezwykle zaangażowani i świetnie się bawili.

            Samorząd uczniowski

          • mLegitymacje

            Przygotuj online bezpłatne zdjęcie do mLegitymacji

            mLegitymacja to nic innego jak elektroniczny rodzaj tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Zapewnia ona szereg korzyści wynikających z klasycznej wersji i posiada tę samą wartość prawną.

            Kreator zdjęć do mLegitymacji powstał po to, aby bez wychodzenia z domu i w jak najłatwiejszy sposób, wykonać fotografie do elektronicznej legitymacji szkolnej. Korzystać z niego mogą wszyscy uczniowie szkoły, która przystąpiła do programu mLegitymacja. Obsługa tego narzędzia jest niezwykle prosta, a cały proces można przejść w kilka minut, z poziomu smartfona.

          • Opłaty za obiady

            W związku z sytuacją jaką mamy w kraju COVID 19 jest możliwość opłaty za obiady przelewem - do dnia 20 każdego miesiąca.

            Rodzic po dokonaniu opłaty zobowiązany jest do dostarczenia pokwitowania.

            Nr konta:

            57835500090068591720000001

          • Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr hab. med. Andrzej Matyja

            Drodzy Uczniowie!

            Z 1 września rozległ się dzwonek rozpoczynający kolejny rok szkolny. Dzień szczególny, ponieważ wreszcie możecie wrócić do swoich klas. Ostatni rok zdalnej nauki na pewno był dla Was ciężki. Pandemia zaburzyła nie tylko Waszą edukację, ale i dorastanie wśród rówieśników. Koronawirus, uśpiony przez lato, wciąż stanowi zagrożenie dla Waszej swobody. Możecie nie dopuścić do ponownego zamknięcia szkół. Możecie zadbać o to, że będziecie mogli bezpiecznie wychodzić po zajęciach ze znajomymi czy wyjeżdżać na obozy lub wycieczki. Odpowiedzią są szczepienia. Porozmawiajcie z rodzicami i opiekunami.

          • Zakończenie roku szkolnego

            Koniec roku szkolnego to czas podsumowania osiągnięć, jakie zdobyli uczniowie, którzy włożyli wiele wysiłku, by poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Był to rok w cieniu pandemii, gdzie chyba każdy z nas zrozumiał, jak ważne i potrzebne są relacje interpersonalne z drugim człowiekiem, co można było zauważyć po uśmiechniętych twarzach uczniów, kiedy wrócili do szkoły.

          • Piknik rodzinny w trzeciej pierwszej

            W sobotę tj. 19 czerwca br. zorganizowaliśmy plenerową imprezę integracyjną dla uczniów i ich rodziców – Podchody. Zabawa rozpoczęła się o godz.08.00.Rodzice i dzieci dopisali bardzo licznie. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny. Każda z nich przygotowała emblematy swojej grupy. Następnie drużyny otrzymały zadania, które bardzo rzetelnie krok po kroku wykonywały. Zaangażowanie rodziców w pracę było ogromne. Trasa była długa, bo prowadziła do miejsca piknikowego w Ostrowcu. Jednak każdy dzielnie kroczył przed siebie. Wszyscy dotarliśmy do miejsca, w którym mieliśmy przygotowany poczęstunek i wiele innych atrakcji. Następnie kapitanowie drużyn sprawdzili rozwiązania przeciwnych zespołów. Brawami nagrodzono wszystkie rozwiązania.

          • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

            Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

            Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

          • Musztra Wojskowa

            W poniedziałek odwiedził nas absolwent naszej szkoły Filip Gazdyszyn. Jest uczniem liceum ogólnokształcacego o profilu wojskowym. Przeprowadził on musztrę wojskową dla wszystkich uczniów. Nauczył podstawowych komend. Pokazał jak wygląda nauka w szkole wojskowej i uświadomił, że nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Wszystkim uczniom bardzo się podobało.

          • Wiersz o wiośnie

            Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs pt. ,,Wiersz o wiośnie. Każda klasa przygotowała cudowny wiersz , ale wybraliśmy te najlepsze. Oto tabela wyników :

            W kategorii 5-8

            1 m-ce Klasa 8

            2 m-ce Klasa 7

            3 m-ce Klasa 6

            W kategorii 1-4

            1 m-ce Klasa 1

            2 m-ce Klasa 3  

            klasa VIII

            Przyszła wiosna, rozkwitły pąki, obudziły się pająki.Owady latają, drzewa w barwy zielone ubrane witają.Pszczoły kwiatki zapylają, a komary wieczorami przeszkadzają.Ogniska się rozpalają, muchy nam jedzenie podjadają.Imprezy przy grillach się rozkręcają.Każdy szczęśliwy każdy radosny bo dzisiaj pierwszy dzień wiosny.Tak długo oczekiwany 21 marca przyszedł radosny,rozjaśnił świat pozasłaniał domy liśćmi brzóz.

          • Dzień Dziecka

            "Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi"...-de la Bruyere Jean

            Uczniowie z klasy 6 i 8 dziękują Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Radzie Rodziców, Nadleśnictwu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka - było super :) Gra terenowa okazała się doskonym spotkaniem z leśnikiem, udało nam się odnaleźć i rozwiązać wszystkie zadania ukryte w lesie. Bardzo smakowały nam kiełbaski i inne słodkie niespodzianki. Nawet najstarsi w szkole chętnie bawili się korzystając z zamków dmuchanych.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych