• Z okazji Dnia Drzewa dzieci z przedszkola i uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w Nadleśnictwie Różańsko.
      • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i samowyrażania, . Podczas obchodów Dnia Kropki uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach rozwijających kreatywność, takich jak rysowanie, malowanie, czy projekty plastyczne. Celem tego dnia bylo zachęcenie dzieci do odkrywania swoich talentów, wiary w siebie i wyrażania swojej indywidualności.
      • W poniedziałek, 10 czerwca, uczniowie klas VI.VII,VIII uczestniczyli w profilaktycznym szkoleniu prowadzonym przez pana Krzysztofa Palpuchowskiego z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu. Prelekcja była częścią programu "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach", którego głównym celem jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów, alkoholu oraz niewłaściwego st
      • Uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do teatru w Gorzowie Wielkopolskim na sztukę Tygrys tańczy dla Szu- Hin. Po skończonej sztuce udaliśmy się na warsztaty z główną aktorka Szu-Hin.
      • 4 mają uczennice klasy trzeciej Iga Górska oraz Ada Górska uczestniczyły w konkursie języka angielskiego organizowanego przez SP1 w Dębnie.

        Gratulujemy dziewczynkom zapału do nauki języka obcego. Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy.
      • 7 czerwca a uczniowie klasy piątej Jakub Białas oraz Jakub Sobczak brali udział w konkursie "Myślenie w Terenie" organizowanym przez szkołę podstawową w Cychrach.
      • W dniach 3-4 czerwca uczniowie klasy ósmej wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

        Uczniowie zwiedzili starówkę, zobaczyli również Panoramę Racławicką. Spędzili świetnie czas we Wrocławskim aquaparku. Nie zabrakło także poszukiwań Krasnali. Na zakończenie wybraliśmy się do ZOO. Wrócili zmęczeni i zadowoleni.
      • 21 maja 2024 r. o godz. 12.00 w auli SP 3 odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno klas IV. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Dębnie i miejscowościach gminnych, rozbudzanie zainteresowania swoją miejscowością, jej przeszłością i teraźniejszością oraz promocja Gminy Dębno.
      • W ramach klubu europejskiego, który działa przy Samorządzie Uczniowskim Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Aby przybliżyć całej społeczności szkolnej kraje mniej znane takie jak Estonia, Finlandia i Luksemburg przygotowali plakaty, które zawiesili na korytarzu szkolnym.
      • W piątkowy wieczór 17 maja Samorząd uczniowski rozpoczął pełną przygód zabaw i rozmaitych zadań nockę w szkole. Graliśmy w gry, tańczyliśmy, bawiliśmy się w chowanego. Oglądaliśmy filmy i jedliśmy tosty :) Wszyscy świetnie się bawili.
      • W piątek 3 maja odbyły się uroczystości z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

        Reprezentacja naszej szkoły upamiętniła w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku. Poczet sztandarowy wziął udział w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Orła Białego, gdzie przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, spółek gminnych, placówek oświatowych oraz organizacji społeczn
      • 12 kwietnia uczniowie klas 1-3 oraz przedszkole byli na wycieczce do Biblioteki w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki uprzejmości pracowników biblioteki uczniowie wzięli udział w warsztatach na których wykonali kotki. Mieli okazję posłuchać pięknych bajek oraz przyjrzeć się drukarce 3D i poznać technologie powstania figurek bajkowych. Po warsztatach poszliśmy na plac zabaw, dla dzieci to była duża frajda, a na koniec udaliśmy się do kawiarni Klaudia gdzi
      • 10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.Uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt: ,,Dobre zachowanie", uczniowie klas IV-VIII spektaklpt: ,, Światełko w tunelu". Przedstawienia zostały dofinansowane ze środków Gminy Dębno na przeciwdziałanie uzależnieniom.
      • W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny. W konkursie udział wzięło 13 uczniów z klas I – VIII, którzy zaprezentowali 14 prac. Dostarczone stroiki świadczą o dużym talencie, pracowitości i wyobraźni naszych starszych i młodszych uczniów. Każda praca była niezwykle kreatywna i pomysłowa, a jej wykonanie wymagało wiele cierpliwości, czasu i nakładu pracy.
      • Uczniowie klasy 7 w dniu 23 marca wzięli udział w uroczystej Przysiędze Żołnierzy WOT 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się na rynku w Myśliborzu.
      • 25 marca uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w sadzeniu lasu wraz z pracownikami Nadleśnictwa Różańsko. Po krótkim instruktażu wszyscy ochoczo wzięli się do sadzenia dębów i grabów. Na zakończenie pożytecznej pracy odpoczywaliśmy przy ognisku.
      • Celem warsztatów było zapewnienie najmłodszym uczniom świadomości oraz zrozumienia podstawowych Standardów Ochrony Małoletnich. Stworzenie przestrzeni, w której dzieci mogą poznać swoje prawa i zdobyć umiejętności potrzebne do identyfikacji potencjalnych zagrożeń oraz skutecznej komunikacji w sytuacjach, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu i dobrobytowi.
      • Pierwszy Dzień Wiosny🌷AKTYWNIE💪👍

        Dzisiaj, 21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole, a atmosfera była naprawdę wyjątkowa! Z tej okazji zebrały się wszystkie klasy, aby uczcić nadejście tej pięknej pory roku. W ramach obchodów wprowadziliśmy Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę", który promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.
      • Odświętnie ubrani panowie z samorządu uczniowskiego wręczyli kwiaty nauczycielkom i paniom z obsługi, a każda dziewczynka w szkole z okazji swojego święta dostała cudaczny długopis. Chłopcy przygotowali również pokaz taneczny i kilka zabawnych konkurencji dla dziewcząt, które chciały wziąć udział w zabawie.
        • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców.
          • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców.

            Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. Udział w nim wzięło szesnastu chłopców z klas IV – VII. Mistrzem szkoły w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej został Michał Kaczmarczyk, II miejsce zajął Kornel Daniluk a III – Maciej Wajda.

            W kategorii Igrzysk Dzieci mistrzem został Kamil Kasprów, II miejsce zajął Maciej Stramski a III – Oliwier Daniluk. Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju. Zwycięskie trójki już niebawem będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego, trzymajmy za nich kciuki.

        • Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

            13 listopada uczniowie i przedszkolaki wzięli udział w uroczystości z okazji Świeta Niepodległości. Wszyscy oddali hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną Polskę i odzyskali Ją 99 lat temu. Historię tego czasu przyblizyli uczniowie z koła teatralnego: Oliwia Bednarczyk, Oliwier Bednarczyk, Natalia Kisiel, Julia Laskowska, Kuba Kopciuch, Oliwia Mikołajczak i Karol Piekielny. Juz tradycją naszej szkoły stało się wspólne spiewanie piesni patriotycznych pod kierunkiem p. J. Ostry. Dekoracje i prezentacje multimedialne to zasługa p. J. Łojko

        • Warsztaty z psychologiem
          • Warsztaty z psychologiem

            W ramach współpracy naszej szkoły z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną zostały przeprowadzone przez panią psycholog warsztaty w klasie V i VI temat pt „Relacje rówieśnicze w klasie”, a w klasie VII na temat „Problemy okresu dojrzewania”

            Dzieci znaczną część dnia spędzają wśród rówieśników z klasy. Środowisko klasowe ma wpływ na efektywność nauki , ich samoocenę, umiejętność współpracy i wzajemnej pomocy. Warsztaty w klasie V i VI miały na celu nie tylko wzajemne poznanie, ale również naukę współpracy, ukazanie korzyści ze wzajemnego szacunku i pomocy oraz wsparcie w samorozwoju uczniów. Warsztaty dały możliwość diagnozy wzajemnych relacji, poprawy atmosfery klasowej oraz wsparcie uczniów w rozwoju relacji interpersonalnych wewnątrz zespołu klasowego.

        • Kreatywna edukacja
          • Kreatywna edukacja

            7 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie i świec żelowych, w których udział wzięła cała społeczność szkolna. Podczas zajęć dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami i klasy I – III samodzielnie wykonywali muffinkowe mydełka o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Wszyscy z ochotą tworzyli własne kompozycje, wykorzystując do tego olejki eteryczne, glicerynę oraz elementy dekoracyjne. Uczniowie klas IV – VII wykonali świece żelowe, wykorzystując do tego olejki eteryczne, żel parafinowy oraz ozdoby dekoracyjne. Każdy uczestnik warsztatów zabrał ze sobą do domu własnoręcznie wykonaną świeczkę i mydełka pięknie zapakowane. Warsztaty wpłynęły na rozwój wyobraźni, pokazały dzieciom jak łączyć ze sobą kolory oraz jak tworzyć przyjemne zapachy. Była to nie tylko Super Zabawa ale także mini lekcja chemii. Uczestnicy nauczyli się łączenia elementów,

        • Uczymy się i bawimy z babcią i dziadkiem
          • Uczymy się i bawimy z babcią i dziadkiem

            W środę, 8 listopada - poranek w klasie trzeciej wyglądał zupełnie inaczej niż każdego dnia. Od samego rana było wielkie poruszenie, gdyż czekaliśmy na gości - nasze babcie. Postanowiliśmy wspólnie działać i przygotować owocową sałatkę. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały składniki na sałatkę, a babcie zdradziły swoje przepisy na smaczny deser. Wszyscy zgodnie pracowali tj. obierali owoce, kroili, mieszali składniki i smakowali. Babcie nad wszystkim bacznie czuwały i udzielały cennych wskazówek. Efektem końcowym naszych działań były kolorowe i smaczne owocowe sałatki. Cała praca zakończyła się wspólną degustacją , której towarzyszyły ciekawe rozmowy. Podziękowaliśmy naszym gościom piosenką „ Jak pięknie jest żyć”.

        • Bawimy się w teatr
          • Bawimy się w teatr

            W piątek 3 listopada odbyło się przedstawienie dla koleżanek i kolegów z  młodszych klas i przedszkoli. Tematem przewodnim spotkania były żywioły. Uczniowie klasy trzeciej wcielili się w rolę bohaterów opowiadania i przedstawili spektakl pt. „ Cztery żywioły.” Zaśpiewali również piosenkę, o tym jak pięknie jest żyć. Widzowie z wielką uwagą obejrzeli występ. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

        • Brawa dla Julii!
          • Brawa dla Julii!


            Kolejny raz uczniowie klasy VII udowodnili, że jeśli chcą to mogą.
            Tym razem pomysłowością, wiedzą i odwagą popisała się Julia Laskowska, która w zaciszu domowym zaprojektowała i podczas lekcji chemii z powodzeniem przeprowadziła doświadczenie badające skład powietrza.
            Na uwagę zasługuje fakt wykorzystania przez uczennicę jedynie przedmiotów codziennego użytku.

        • Lekcja z pedagogiem
          • Lekcja z pedagogiem

            Przekroczenie progu klas III - IV powoduje silne napięcie emocjonalne u dzieci. Uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w czwartej klasie szkoły podstawowej stają przed wielkim wyzwaniem; pojawiają się nowi nauczyciele, nowe przedmioty, nowe wymagania. Zniwelowaniem tych problemów zajął się pedagog szkolny. Zostały przeprowadzone w klasie IV warsztaty pt. Co chciałbym zmienić? Zamierzeniem warsztatów było współdziałanie i kształtowanie umiejętności istotnych w kontaktach międzyludzkich, takich jak: określania i wyrażania uczuć, przewidywania konsekwencji swojego zachowania i przystosowywania się do wymagań innych. Uczniowie podczas warsztatów pracowali z ogromnym zaangażowaniem i wykazali się umiejętnością współpracy z rówieśnikami.

        • XV Gminne Spotkania Przyrodników
          • XV Gminne Spotkania Przyrodników

            Dnia 23 września uczestniczyliśmy w przyrodniczym wydarzeniu, które tym razem odbyło się w lasach okolic Barnówka, niezwykle pięnej i malowniczej okolicy. Wyprawą kierował Pan Marek Schiller, który zna te okolice najlepiej. Odwiedziliśmy również Kopalnię Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Ośrodek Barnówko. Pierwszy dzień jesieni był bardzo udany.

        • Sprzątamy nasz świat
          • Sprzątamy nasz świat

            Dzisiaj wszystkie drogi prowadziły do lasu. Bliska jest nam ochrona przyrody, las i drogi bez śmieci . Wydażenie odbyło się przy współpracy z Nadleśnictwem Różańsko.

            Bardzo nas cieszy, że mieliśmy mniej pracy niż w poprzednim roku.

            Śmieci mniej, Ziemi lżej !

            MK

            fot. BW

        • Lubimy świat nauki
          • Lubimy świat nauki

            Ostatni tydzień wakacji był niezwykle ciekawy i pożyteczny. Odbywały się zajęcia z biologii, fizyki i chemi w bardzo "eksperymentalny" sposób, było wiele doświadczeń a najciekawszym było to, że to nauka "przychodziła pod strzechy". Spotkania były prowadzone przez wolontariuszy z Fundacjii Przyszłość w Nauce.

        • Witaj szkoło !
          • Witaj szkoło !

            Początek roku szkolnego 2017/2018 to czas szczególny, święto szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli. Jest to rok wyjątkowy, pełen zmian i niespodzianek, które napawają nas optymizmem.

            Życzę wszystkim sukcesów w realizacji zamierzonych celów i marzeń, aby nauka w naszej szkole przynosiła zamierzone efekty i była przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.

        • PROJEKT CHEMIA
          • PROJEKT CHEMIA

            W dniach od 28 sierpnia do 01.09. 2017r od będą odbywały się zajęcia chemiczne prowadzone przez studentów z Fundacji Przyszłość w Nauce. Pierwsze spotkanie 28 sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Różańsku.
            Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.
            Mariola Kmieć

        • Piknik ekologiczny
          • Piknik ekologiczny

            Dnia 8 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pikniku ekologicznym w Glistnie. Piknik był nagrodą w podsumowaniu akcji "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole". W pikniku wzieli udział uczniowie, którzy byli najbardziej zaangażowani w tym konkursie.

            MK

            Piknik ekologiczny - Obrazek 1

        • Festyn Ekologiczny EKOMIX
          • Festyn Ekologiczny EKOMIX

            Dnia 25 maja odbył się festyn ekologiczny EKOMIX w ramach kampani edukacyjnej "Segreguję, odzyskuję nie marnuję!" którego głównym organizatorem był Zarząd LOP Okręgu w Szczecinie. W festynie wzięły udział szkoły: SP NR. 1  w Dębnie, SP nr. 3 w Dębnie, SP w Smolnicy, SP w Nawrocku,SP w Różańsku, GP w Dębnie oraz MOW w Renicach. Całe przedsięwzięcie odbyło się na terenie Nadleśnictwa Różańsko. Uczniowie brali udział w konkursach ekologicznych oraz wędrowali ścieżką edukacyjną w Rezerwacie Długogóry. Za przywiezione nakrętki każda szkoła otrzymała zestaw krzewów kwitnących do posadzenia pod swoją szkołą. Przewodnikiem po rezerwacie był Pan Marek Shiller.

        • Testament księżniczki Rosy Brandenburg
          • Testament księżniczki Rosy Brandenburg

            Uczniowie z kl. V i VI brali udział w grze terenowej pt. Testament księżniczki Rosy Brandenburg. Celem tego przedsięwzięcia było zaciekawienie uczniów historią naszej miejscowości, rozbudzenie zainteresowania legendami oraz wyrabienie poczucia współodpoeiedzialności za okolicę w której mieszkamy. Odwiedziliśmy 5 punktów kontrolnych w których uczniowie wykonywali zadania specjalne. Wszystkie zadania były punktowane. Podsumowanie odbyło się w szkole. Zwyciężyła kl. V.

        • Trzymaj formę
          • Trzymaj formę

            Dnia 11 maja br. uczniowie naszej szkoły: Oliwia Bednarczyk, Julia Kałużna, Filip Gazdyszyn, Bartek Grochowski, Oliwier Bednarczyk oraz Mateusz Konstańczuk, uczestniczyli w turnieju finałowym XI edycji programu edukacyjnego pt. „Trzymaj formę”. Rozegrali szereg konkurencji sportowych oraz wykazywali się wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, a szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający realizację programu.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 22.11.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

      brak danych