Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Otrzęsiny

            Dnia 15.10 w naszej szkole odbyło się przyjęcie klasy czwartej do starszej grupy wiekowej. Aby dostać się do starszej grupy wiekowej musieli pokonać kilka konkurencji przygotowanych prze klasę piątą. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z oto tymi konkurencjami:

            1. ,,Kangurzy skok” - kto szybciej doskoczy do mety,

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dnia 14.10 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwanym dniem nauczyciela. Z tej okazji samorząd szkolny przygotował krótkie, ale śmieszne przedstawienie. Przedstawienie odbyło się na drugiej lekcji i brały w nim udział klasy 4-8 a następnego dnia klasy 1-3. Podczas inscenizacji aktorzy z naszej szkoły dali z siebie wszystko, za co dostali szczodre brawa.

          • Magia słowa

            W poniedziałek tj. 5 października 2020 r. przedszkolaki oraz dzieci z klas I - III miały możliwość doświadczenia niesamowitych przeżyć. Naszą szkołę odwiedzili aktorzy z krakowskiego teatru Kurtyna. Przedstawili spektakl pt. Magia słów, który zarówno rozbawił jak i wiele nauczył młodych widzów. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Życzymy sobie więcej takich lekcji !!!

          • Zdrowe śniadanie

            W piątkowy poranek po całym tygodniu nauki o zdrowym odżywianiu i prawidłowej diecie bogatej w witaminy i minerały przyszedł czas na sprawdzenie naszej wiedzy. Na pierwszej lekcji kierując się zasadami z piramidy zdrowego odżywiania każdy uczeń przyniósł produkty żywnościowe by samodzielnie wykonać pyszne i zdrowe śniadanie. Emocji było mnóstwo a kanapki z smakowały jak nigdy.

          • Dzień chłopaka w klasach młodszych.

            W środę obchodziliśmy Dzień chłopca. Chłopców bardzo lubimy dlatego wspólnie się bawimy by uczcić ich święto . Każda klasa 1-3 a dokładnie dziewczyny wraz z paniami przygotowały niespodzianki . Prezent był wspólny dla wszystkich chłopców jednak sprawił że radości i szczęścia nie było końca. Rośnie nam pokolenie piłkarskie więc piłka nożna okazała się strzałem w dziesiątkę. Zakończeniem było wspólne pieczenie kiełbaski przy ognisku a także turniej piłki nożnej oczywiście nowymi piłkami. Wszyscy wrócili szczęśliwy i zadowoleni. E.Marzec

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

            15 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki, czyli dzień odkrywania talentów, kreatywności i wiary we własne siły i możliwości. W tym dniu w ubiorze uczniów i nauczycieli zagościły kropki: wydrukowane, naklejane, przyszyte, a nawet malowane. Każdy z nas w rytm radosnej muzyki wydobywającej się z głośnika, mógł namalować kredowy obraz złożony z kropek oraz stworzyć, używając farb, swoje własne kropki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pobudzili do pracy nie tylko pędzle, ale swoje palce oraz obie ręce, mieszając kolory i zachwycając się nowymi barwami! Starsza grupa uczniów świetnie sprawdziła się w zadaniu, które polegało na znalezieniu w budynku szkoły kolorowych karteczek z „zakropkowanymi” przysłowiami, które rozszyfrowywali bezbłędnie. Najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy VII i IV! Uczniowie z poszczególnych klas wymyślała jak najwięcej jedzenia, przedmiotów

          • Sprzątanie Świata

            Naszą ziemię kochamy dlatego ja sprzątamy pod takim hasłem w piątek cała nasza szkoła udała się na wyznaczone tereny by posprzątać pobliskie tereny. Wszyscy żwawo wzięli się do pracy . Nazbierało się mnóstwo śmieci które okropnie wpływają na naszą planetę. Ukończeniem akcji sprzątania świata było posadzenie drzewa. Każda klasa posadziła własne drzewko o które będzie dbała. Taka długowieczna pamiątka będzie przyjemnym wspomnieniem i mega dużym zastrzykiem witaminowym dla naszej planety

          • Żegnamy przedszkole.

            Chociaż słońce jasno świeci, Trochę smutne są dziś dzieci. Czas uścisnąć sobie ręce I pożegnać najgoręcej.

            Już koniec roku, minął czas, z radością wakacje czekają Was. Choć w przedszkolu było wam wesoło, dzisiaj je żegnacie, by witać góry, lasy wokoło. Musicie nowych nazbierać sił, by każdy z Was zadowolony był.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

            Zakończenie roku szkolnego 2019/20

            Drodzy uczniowie w związku z pandemią zakończenie roku szkolnego będzie przebiegało z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

            Do szkoły zapraszam uczniów klasy VIII w dniu 26 czerwca 2020 roku na godzinę 9.00.

            Pozostali uczniowie będą odbierać świadectwa indywidualnie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z wychowawcą lub sekretariatem szkoły.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych