• W piątek 3 maja odbyły się uroczystości z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Reprezentacja naszej szkoły upamiętniła w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku. Poczet sztandarowy wziął udział w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Orła Białego, gdzie przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, spółek gminnych, placówek oświatowych oraz organizacji społeczn

• NAUKA ZDALNA

Dzień dobry,

Drodzy Rodzice od dnia 26 października 2020r klasy IV-VIII pracują zdalnie.

Zajęcia będą odbywały się w czasie rzeczywistym zgodnie z planem lekcji. Pozostali uczniowie - zajęcia stacjonarne.

Uczniowie, którym szkoła wypożyczy sprzęt komputerowy zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie odbioru.

• Szkolenie z zakresu profilaktyki uzależnień.

Dyrekcja szkoły, wychowawcy klas 4-8, pedagog i psycholog wzięli udział w szkoleniu Fundacji Motywacji i Działanie, które dotyczyło profilaktyki uzależnień, rekomendowanych programów profilaktyki uzależnień oraz wprowadzeniu jednego z takich programów przez szkołę.

Program profilaktyki selektywnej skierowany do wybranych uczniów i uczennic, "Przezwyciężanie nieśmiałości u dzieci" autorstwa Małgorzaty Zabłockiej będzie realizowany w roku szkolnym 2020/2021. Nieśmiałość ujęta jest jako jeden z powodów odosabniania się i sięgania po używki czemu w naszej szkole chcemy przeciwdziałać.

• Pasowanie pierwszaków

Już skończyłeś siedem lat, musisz w szkolny ruszyć świat- tymi słowami w słoneczny październikowy dzień pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Różańsku rozpoczęły swoje święto Pasowania Pierwszaków. Kolegom i koleżankom zaprezentowali oni program artystyczny przygotowany przez panią Elżbietę Trzeciak.

• Otrzęsiny

Dnia 15.10 w naszej szkole odbyło się przyjęcie klasy czwartej do starszej grupy wiekowej. Aby dostać się do starszej grupy wiekowej musieli pokonać kilka konkurencji przygotowanych prze klasę piątą. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z oto tymi konkurencjami:

1. ,,Kangurzy skok” - kto szybciej doskoczy do mety,

• Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwanym dniem nauczyciela. Z tej okazji samorząd szkolny przygotował krótkie, ale śmieszne przedstawienie. Przedstawienie odbyło się na drugiej lekcji i brały w nim udział klasy 4-8 a następnego dnia klasy 1-3. Podczas inscenizacji aktorzy z naszej szkoły dali z siebie wszystko, za co dostali szczodre brawa.

• Magia słowa

W poniedziałek tj. 5 października 2020 r. przedszkolaki oraz dzieci z klas I - III miały możliwość doświadczenia niesamowitych przeżyć. Naszą szkołę odwiedzili aktorzy z krakowskiego teatru Kurtyna. Przedstawili spektakl pt. Magia słów, który zarówno rozbawił jak i wiele nauczył młodych widzów. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Życzymy sobie więcej takich lekcji !!!

• Zdrowe śniadanie

W piątkowy poranek po całym tygodniu nauki o zdrowym odżywianiu i prawidłowej diecie bogatej w witaminy i minerały przyszedł czas na sprawdzenie naszej wiedzy. Na pierwszej lekcji kierując się zasadami z piramidy zdrowego odżywiania każdy uczeń przyniósł produkty żywnościowe by samodzielnie wykonać pyszne i zdrowe śniadanie. Emocji było mnóstwo a kanapki z smakowały jak nigdy.

• Dzień chłopaka w klasach młodszych.

W środę obchodziliśmy Dzień chłopca. Chłopców bardzo lubimy dlatego wspólnie się bawimy by uczcić ich święto . Każda klasa 1-3 a dokładnie dziewczyny wraz z paniami przygotowały niespodzianki . Prezent był wspólny dla wszystkich chłopców jednak sprawił że radości i szczęścia nie było końca. Rośnie nam pokolenie piłkarskie więc piłka nożna okazała się strzałem w dziesiątkę. Zakończeniem było wspólne pieczenie kiełbaski przy ognisku a także turniej piłki nożnej oczywiście nowymi piłkami. Wszyscy wrócili szczęśliwy i zadowoleni. E.Marzec

• Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki, czyli dzień odkrywania talentów, kreatywności i wiary we własne siły i możliwości. W tym dniu w ubiorze uczniów i nauczycieli zagościły kropki: wydrukowane, naklejane, przyszyte, a nawet malowane. Każdy z nas w rytm radosnej muzyki wydobywającej się z głośnika, mógł namalować kredowy obraz złożony z kropek oraz stworzyć, używając farb, swoje własne kropki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pobudzili do pracy nie tylko pędzle, ale swoje palce oraz obie ręce, mieszając kolory i zachwycając się nowymi barwami! Starsza grupa uczniów świetnie sprawdziła się w zadaniu, które polegało na znalezieniu w budynku szkoły kolorowych karteczek z „zakropkowanymi” przysłowiami, które rozszyfrowywali bezbłędnie. Najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy VII i IV! Uczniowie z poszczególnych klas wymyślała jak najwięcej jedzenia, przedmiotów

• Sprzątanie Świata

Naszą ziemię kochamy dlatego ja sprzątamy pod takim hasłem w piątek cała nasza szkoła udała się na wyznaczone tereny by posprzątać pobliskie tereny. Wszyscy żwawo wzięli się do pracy . Nazbierało się mnóstwo śmieci które okropnie wpływają na naszą planetę. Ukończeniem akcji sprzątania świata było posadzenie drzewa. Każda klasa posadziła własne drzewko o które będzie dbała. Taka długowieczna pamiątka będzie przyjemnym wspomnieniem i mega dużym zastrzykiem witaminowym dla naszej planety

• Żegnamy przedszkole.

Chociaż słońce jasno świeci, Trochę smutne są dziś dzieci. Czas uścisnąć sobie ręce I pożegnać najgoręcej.

Już koniec roku, minął czas, z radością wakacje czekają Was. Choć w przedszkolu było wam wesoło, dzisiaj je żegnacie, by witać góry, lasy wokoło. Musicie nowych nazbierać sił, by każdy z Was zadowolony był.

Piątek 10.05.2024