Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Nowe miejsca parkingowe.

            Informujemy, iż miejsce parkingowe dla rodziców i nauczycieli zostało oddane do użytku. Proszę nie zostawiać aut bezpośrednio pod szkołą. Parking został wykonany dzięki ludziom dobrej woli. Kruszywo - ogromne ilości (120-150 ton), wyrównanie terenu praca najważniejsza.

            Dziękujemy

          • Porady na temat ochrony dziecka w upalne dni

            Drodzy Rodzice, Upalne dni mogą być szczególnie uciążliwe dla dzieci w wieku szkolnym. Wysokie temperatury wpływają na koncentrację, samopoczucie i zdrowie. Aby chronić swoje dziecko przed negatywnymi skutkami upałów, warto zastosować się do kilku prostych, ale istotnych zaleceń: Odpowiednie nawodnienie Upewnijcie się, że dziecko ma zawsze przy sobie butelkę z wodą. W trakcie upałów dzieci powinny pić więcej niż zwykle, by uniknąć odwodnienia. Najlepiej, aby była to woda, a nie słodzone napoje. Lekka odzież Zalecamy, aby dzieci nosiły lekkie, przewiewne ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Jasne kolory lepiej odbijają promienie słoneczne i zapobiegają przegrzaniu. Ochrona przed słońcem Jeśli dziecko spędza dużo czasu na zewnątrz, pamiętajcie o zastosowaniu kremu z filtrem UV. Możecie również wyposażyć dziecko w czapkę z daszkiem, która dodatkowo ochroni głowę pr

          • DNI ADAPTACYJNE

            Drodzy rodzice od dnia 26 sierpnia 2024 r zapraszamy do oddziału przedszkolnego. Ten czas jest potrzebny dzieciom na spokojną adaptację i wzajemne poznanie.

            Jednocześnie informuję, iż podręczniki dla uczniów kl. I - VIII będą wydawane : - uczniom w pierwszym tygodniu nauki.

            W ostatnim tygodniu wakacji zostanie podany do wiadomości rozkład dowozów.

          • Uroczyste zakończenie klasy III

            Zakończenie I etapu kształcenia- edukacji wczesnoszkolnej to ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w naszej szkole. W dniu 19 czerwca 2024 roku trzecioklasiści, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na sali gimnastycznej. Akademia rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której uczniowie klasy trzeciej recytowali wiersze, śpiewali, tańczyli, mówili o ważnych w życiu wartościach i dziękowali za trzy lata wspólnej nauki. Publiczność mogła przekonać się, że uczniowie są już gotowi, aby rozpocząć kolejny etap edukacji. Nastepnie pani dyrektor wraz z wychowawcą wręczyli głównym bohaterom nagrody książkowe życząc powodzenia w klasie czwartej. Zwieńczeniami tej uroczystości był wspaniały tort, który wspólnie z rodzicami zjedliśmy w naszej klasie.

          • Dzień pełen wrażeń

            Dnia 10 czerwca br. uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami i wychowawcą wybrali się do Parku Trampolin w Gorzowie Wlk. p. Pierwszą atrakcją była Gra laserowa, w której podzieliliśmy się na dwie drużyny – rodzice kontra dzieci. Zawiły labirynt wprowadził nas w klimat pełen niezapomnianych wrażeń. Specjalne oświetlenia i efekty specjalne spotęgowały wrażenie uczestnictwa w prawdziwej grze komputerowej. Mimo wygranej rodziców, dzieci czuły się również zwycięzcami. Kolejną atrakcją były trampoliny. Po profesjonalnej rozgrzewce, pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, oraz basenów wypełnionych gąbkami. Zajrzeliśmy również do Papugarni, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć, a nawet poczuć na sobie te piękne, barwne ptaki.

          • PROFILAKTYCZNE SZKOLENIE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

            W poniedziałek, 10 czerwca, uczniowie klas VI.VII,VIII uczestniczyli w profilaktycznym szkoleniu prowadzonym przez pana Krzysztofa Palpuchowskiego z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu. Prelekcja była częścią programu "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach", którego głównym celem jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów, alkoholu oraz niewłaściwego stosowania leków przez młodych ludzi.

          • NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW DO LIBNIEWIC

            🏝️W dniach 7-9 czerwca uczniowie klasy VI naszej szkoły wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego "Magic Camping" w Lubniewicach, położonego nad malowniczym jeziorem Lubiąż.

            Lubniewice, uznawane za najpiękniejszy zakątek Ziemi Lubuskiej, przywitały nas ciepłą, słoneczną pogodą i niesamowitymi krajobrazami.🏰Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego Pałacu Lubomirskich, który zachwycił uczniów swoją architekturą i bogatą historią. ♥️Następnie odwiedziliśmy Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej, gdzie podziwialiśmy ponad stuletnie drzewa, tworzące magiczną atmosferę tego miejsca.🌳🛶Kolejną atrakcją były wodne rowerki, na których uczniowie przepłynęli przesmyk między jeziorami Lubiąż i Krajnik. 🛟🌊Dzieci z entuzjazmem korzystały także z kąpieliska, ciesząc się letnią aurą i chłodną wodą.🌛✨⚽🥅Wieczory w "Magic Camping" były pełne radości i in

          • Wycieczka do parku rozrywki

            Dnia 5 czerwca br. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do parku rozrywki "Majaland" Kownaty. Uczniowie z entuzjazmem korzystali z wielu atrakcji znajdujących się w tym miejscu. Karuzele, Totem Wikingów, Wilkołak cieszyły się największym zainteresowaniem i zabrały nas w bajkowy świat.

          • Wycieczka klas I-III

            Uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do teatru w Gorzowie Wielkopolskim na sztukę Tygrys tańczy dla Szu- Hin. Po skończonej sztuce udaliśmy się na warsztaty z główną aktorka Szu-Hin.

            Poznaliśmy tajemnice i elementy jogi, a także gesty wykonywane podczas przedstawienia. Największa atrakcja okazało się zwiedzanie teatru od kulis. Mogliśmy wejść na scenę i poznać skrywane elementy zza kulis. Ogladneliśmy magazyn w którym przechowuje się elementy i dekoracje wykorzystywane do przedstawień. Odwiedziliśmy pracownię krawiecką i garderobę. Dzień ten wypełniony był atrakcjami i niespodziankami. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

          • Konkurs Myślenie w Terenie

            7 czerwca a uczniowie klasy piątej Jakub Białas oraz Jakub Sobczak brali udział w konkursie "Myślenie w Terenie" organizowanym przez szkołę podstawową w Cychrach.

            Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnego typu zadania od dopasowywania flag do państw, przez łamigłówki i rebusy, aż po zadania zręcznościowe. Uczniowie zajęli 7 miejsce. Wszyscy świetnie się bawili i otrzymali wspaniałe nagrody.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych