Strona główna
Nowe miejsca parkingowe.
Informujemy, iż miejsce parkingowe dla rodziców i nauczycieli zostało oddane do użytku. Proszę nie zostawiać aut bezpośrednio pod szkołą. Parking został wykonany dzięki ludziom dobrej woli. Kruszywo - ogromne ilości (120-150 ton), wyrównanie terenu praca najważniejsza.
Dziękujemy
Porady na temat ochrony dziecka w upalne dni

Drodzy Rodzice, Upalne dni mogą być szczególnie uciążliwe dla dzieci w wieku szkolnym. Wysokie temperatury wpływają na koncentrację, samopoczucie i zdrowie. Aby chronić swoje dziecko przed negatywnymi skutkami upałów, warto zastosować się do kilku prostych, ale istotnych zaleceń: Odpowiednie nawodnienie Upewnijcie się, że dziecko ma zawsze przy sobie butelkę z wodą. W trakcie upałów dzieci powinny pić więcej niż zwykle, by uniknąć odwodnienia. Najlepiej, aby była to woda, a nie słodzone napoje. Lekka odzież Zalecamy, aby dzieci nosiły lekkie, przewiewne ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Jasne kolory lepiej odbijają promienie słoneczne i zapobiegają przegrzaniu. Ochrona przed słońcem Jeśli dziecko spędza dużo czasu na zewnątrz, pamiętajcie o zastosowaniu kremu z filtrem UV. Możecie również wyposażyć dziecko w czapkę z daszkiem, która dodatkowo ochroni głowę pr
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
17fot. B. Wysocka
Zaproszenie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024-2025


Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, z radością zapraszamy Was na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Różańsku w dniu 2 września 2024. Rozpoczynamy ten rok pełen nowych wyzwań, inspiracji i edukacyjnych przygód . Czekamy na Was z niecierpliwością i życzymy wszystkim wspaniałego roku szkolnego pełnego sukcesów i radości. MK.
DNI ADAPTACYJNE

Drodzy rodzice od dnia 26 sierpnia 2024 r zapraszamy do oddziału przedszkolnego. Ten czas jest potrzebny dzieciom na spokojną adaptację i wzajemne poznanie.
Jednocześnie informuję, iż podręczniki dla uczniów kl. I - VIII będą wydawane : - uczniom w pierwszym tygodniu nauki.
W ostatnim tygodniu wakacji zostanie podany do wiadomości rozkład dowozów.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
22Dnia 21 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, nauczyciele i rodzice świętowali ukończenie kolejnego etapu nauki, a wyróżniający się uczniowie otrzymali stypendia, nagrody i dyplomy za swoje osiągnięcia.
B. Wysocka
Uroczyste zakończenie klasy III
5Zakończenie I etapu kształcenia- edukacji wczesnoszkolnej to ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w naszej szkole. W dniu 19 czerwca 2024 roku trzecioklasiści, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na sali gimnastycznej. Akademia rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której uczniowie klasy trzeciej recytowali wiersze, śpiewali, tańczyli, mówili o ważnych w życiu wartościach i dziękowali za trzy lata wspólnej nauki. Publiczność mogła przekonać się, że uczniowie są już gotowi, aby rozpocząć kolejny etap edukacji. Nastepnie pani dyrektor wraz z wychowawcą wręczyli głównym bohaterom nagrody książkowe życząc powodzenia w klasie czwartej. Zwieńczeniami tej uroczystości był wspaniały tort, który wspólnie z rodzicami zjedliśmy w naszej klasie.
Zakończenie przedszkola.
fot. B. Wysocka
Dzień Mamy i Taty
4fot. B. Wysocka
Nagrody i dyplomy 2024
418 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom za ich pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz udział w konkursach szkolnych. Uczniowie klasy czwartej otrzyjmali karty rowerowe.
B. Wysocka
Dzień pełen wrażeń
7Dnia 10 czerwca br. uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami i wychowawcą wybrali się do Parku Trampolin w Gorzowie Wlk. p. Pierwszą atrakcją była Gra laserowa, w której podzieliliśmy się na dwie drużyny – rodzice kontra dzieci. Zawiły labirynt wprowadził nas w klimat pełen niezapomnianych wrażeń. Specjalne oświetlenia i efekty specjalne spotęgowały wrażenie uczestnictwa w prawdziwej grze komputerowej. Mimo wygranej rodziców, dzieci czuły się również zwycięzcami. Kolejną atrakcją były trampoliny. Po profesjonalnej rozgrzewce, pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, oraz basenów wypełnionych gąbkami. Zajrzeliśmy również do Papugarni, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć, a nawet poczuć na sobie te piękne, barwne ptaki.
PROFILAKTYCZNE SZKOLENIE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
W poniedziałek, 10 czerwca, uczniowie klas VI.VII,VIII uczestniczyli w profilaktycznym szkoleniu prowadzonym przez pana Krzysztofa Palpuchowskiego z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu. Prelekcja była częścią programu "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach", którego głównym celem jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów, alkoholu oraz niewłaściwego stosowania leków przez młodych ludzi.
NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW DO LIBNIEWIC
🏝️W dniach 7-9 czerwca uczniowie klasy VI naszej szkoły wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego "Magic Camping" w Lubniewicach, położonego nad malowniczym jeziorem Lubiąż.
Lubniewice, uznawane za najpiękniejszy zakątek Ziemi Lubuskiej, przywitały nas ciepłą, słoneczną pogodą i niesamowitymi krajobrazami.🏰Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego Pałacu Lubomirskich, który zachwycił uczniów swoją architekturą i bogatą historią. ♥️Następnie odwiedziliśmy Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej, gdzie podziwialiśmy ponad stuletnie drzewa, tworzące magiczną atmosferę tego miejsca.🌳🛶Kolejną atrakcją były wodne rowerki, na których uczniowie przepłynęli przesmyk między jeziorami Lubiąż i Krajnik. 🛟🌊Dzieci z entuzjazmem korzystały także z kąpieliska, ciesząc się letnią aurą i chłodną wodą.🌛✨⚽🥅Wieczory w "Magic Camping" były pełne radości i in
Wycieczka do parku rozrywki
3Dnia 5 czerwca br. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do parku rozrywki "Majaland" Kownaty. Uczniowie z entuzjazmem korzystali z wielu atrakcji znajdujących się w tym miejscu. Karuzele, Totem Wikingów, Wilkołak cieszyły się największym zainteresowaniem i zabrały nas w bajkowy świat.
Wycieczka klas I-III
Uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do teatru w Gorzowie Wielkopolskim na sztukę Tygrys tańczy dla Szu- Hin. Po skończonej sztuce udaliśmy się na warsztaty z główną aktorka Szu-Hin.
Poznaliśmy tajemnice i elementy jogi, a także gesty wykonywane podczas przedstawienia. Największa atrakcja okazało się zwiedzanie teatru od kulis. Mogliśmy wejść na scenę i poznać skrywane elementy zza kulis. Ogladneliśmy magazyn w którym przechowuje się elementy i dekoracje wykorzystywane do przedstawień. Odwiedziliśmy pracownię krawiecką i garderobę. Dzień ten wypełniony był atrakcjami i niespodziankami. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.
Konkurs języka angielskiego
4 mają uczennice klasy trzeciej Iga Górska oraz Ada Górska uczestniczyły w konkursie języka angielskiego organizowanego przez SP1 w Dębnie.
Gratulujemy dziewczynkom zapału do nauki języka obcego. Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy.
Nauczycielka języka angielskiego
Konkurs Myślenie w Terenie
7 czerwca a uczniowie klasy piątej Jakub Białas oraz Jakub Sobczak brali udział w konkursie "Myślenie w Terenie" organizowanym przez szkołę podstawową w Cychrach.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnego typu zadania od dopasowywania flag do państw, przez łamigłówki i rebusy, aż po zadania zręcznościowe. Uczniowie zajęli 7 miejsce. Wszyscy świetnie się bawili i otrzymali wspaniałe nagrody.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
