• W piątek 3 maja odbyły się uroczystości z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Reprezentacja naszej szkoły upamiętniła w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku. Poczet sztandarowy wziął udział w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Orła Białego, gdzie przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, spółek gminnych, placówek oświatowych oraz organizacji społeczn

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

ŻYCZYMY ABY SPEŁNIŁY SIĘ WSZYSTKIE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE TE ŁATWE I TE TRUDNE DO SPEŁNIENIA.

NIECH SIĘ SPEŁNIĄ TE DUŻE I TE MAŁE, MÓWIONE GŁOŚNO LUB WCALE.

ZDROWIA SZCZĘŚCIA POMYŚLNOŚCI

ŻYCZĄ

DYREKTOR, PRACOWNICY I UCZNIOWIE SZKOŁY

• WSPÓLNE OGLĄDANIE

Dnia 21 grudnia wszyscy uczniowie oglądali występ zespołu Mazowsze a dokładniej bajkę muzyczną Kolory. Sztukę napisana zamówienie zespołu, przez Grażynę Lutosławską. Rzecz dzieje się gdzieś hen …w innej galaktyce –wśród gwiazd.

Kiedy z nieba lecą gwiazdy w naszych głowach pojawiają się marzenia. Może one lecą, żeby spełnić nasze. Kolory to sztuka o świecie, w którym panuje ład i porządek, ale jest to tylko pozorne . Taka sytuacja na czasie. Udało się nam uczestniczyć i wspólnie być na tak wspaniałym występie.

• Boże Narodzenie

Tegoroczne Boże Narodzenie będzie różnić się od świąt znanych nam z poprzednich lat przede wszystkim ze względu na pandemię koronawirusa. W tym okresie warto jednak być blisko - jeśli nie możemy osobiście - to przynajmniej myślami z ważnymi dla nas osobami. Miłości. Ciepła. Bliskości. W dziwnych czasach dobrego słowa i wspomnienia momentów, gdy gromadziliśmy się przy jednym stole. Wesołych świąt dla dyrekcji , nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz wszystkich uczniów

• Kartka dla seniora

Klasa siódma przystąpiła do akcji Kartka dla seniora ogłoszonej przez Dom Opieki Społecznej w Myśliborzu. Pensjonariusze domu w czasie pandemii nie mogą być odwiedzani przez swych bliskich, dlatego postanowiliśmy sprawić im radość i złożyć świąteczne życzenia.

Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Habrych, która się do nas przyłączyła.

• ZMIANY W KALENDARZU SZKOLNYM 2020/2021

W związku z decyzją Rady Ministrów informujemy, że uległ zmianie termin ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021. Ferie dla naszych uczniów i przedszkolaków, jak też dla wszystkich uczniów w Polsce, odbędą się tuż po przerwie świątecznej, czyli od 4 do 17 stycznia 2021. Do nauki wracamy od 18 stycznia. Czy będzie to nadal nauka zdalna dla uczniów klas 1-8, czy może niektórzy uczniowie będą mogli wrócić do nauki w szkole, tego jeszcze nie wiemy...

• Mikołajki klasy II

W piątek 04.12.20 pomimo faktu, iż na lekcje odbywają się online i nie możemy być razem zadziała się prawdziwa magia- Święty mikołaj odwiedził nas każdego osobno a jednak razem. Wszyscy wspólnie otworzyliśmy nasze prezenty podczas spotkania online cieszyliśmy się ta magiczna chwilą otrzymaliśmy dyplom dla naszej klasy oraz list. Każde dziecko otrzymało worek z możliwością własnego projektu. Udało nam się również połączyć ze Sw, Mikołajem. Na twarzach dzieci pojawiła się i radość i uśmiech ten dzień był wyjątkowo miły i magiczny, a tu efekt naszego zadowolenia.

• DOBRE WIEŚCI

W celu łagodzenia skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałania jej negatywnym konsekwencjom, ochronie dzieci przebywających w szkole, nasza szkoła otrzymała: termometr ścienny, ozonator profesjonalny, automatyczną stację dozowania, automatyczny dozownik stojący pojedynczy RETIO, szybę pleksa sekretariat, wózek serwisowy do sprzątania oraz tunelowy sterylizator oczyszczacz powietrza- niszczy wirus- dezynfekcja NOE 2.

• Wielki Mikołajkowy quiz sportowy.

W imieniu Fundacji Talent Promocja Sport pragnę zaprosić Uczniów, do 15 roku życia, do udziału w organizowanych przez nas: Wielkim Mikołajkowym QUIZIE Sportowym oraz Konkursie - Talent Sportowy Roku 2020.

W tym roku, z uwagi na szczególną sytuację i w trosce o bezpieczeństwo Dzieci, postanowiliśmy zorganizować wydarzenie sportowe odbywające się w całości w przestrzeni wirtualnej.

• Ogłoszenie

Samorząd Uczniowski informuje o akcji

,,ZIELONA SZKOŁA, ZIELONE PRZEDSZKOLE" jest to akcja zbiórki surowców wtórnych.

W ramach akcji zbieramy (frakcje odpadów):

- makulaturę (gazety kolorowe, kartony)

- butelki PET

- kartoniki po soku i mleku

- puszki aluminiowe

- baterie

- zużyte płyty CD/DVD

• Biblioteka szkolna

Godziny pracy biblioteki szkolnej w czasie zdalnego nauczania

1. Poniedziałek –- 8.00 – 8.30, 10.15 – 11.15, 12.10 – 13.05
            2. Wtorek --- 8.00 – 8.30, 10.15 – 12.15, 13.10 – 14.30
            3. Środa ---- 7.45 – 8.30, 12.10 – 14.30
            4. Czwartek ---- 7.45 – 8.30, 11.10 – 14.30
            5. Piątek ---- 7.45
          • Ogłoszenie

Od dnia 04.11 do 30.11 jest organizowana zbiórka karmy, zabawek, koców i różnych rzeczy dla zwierząt w schronisku. Karmę, zabawki, koce itp. proszę przynosić do szkoły. Nagrodą za przyniesienie rzeczy dla zwierząt będą dodatkowe punkty z zachowania. Na koniec zbiórki rzeczy zostaną zawiezione do schroniska w Białogardzie.

• Dbam o zdrowie i higienę.

Na lekcjach w kl 2 omawiany jak znacznie ma dla nas higieny i prawidłowe odżywianie dlatego w ramach nauki p.Marta przeprowadziła doświadczenia które obrazowały znaczenie bakterii i ich rola w naszym życiu. Patrząc na doświadczenia mogliśmy zobaczyć co dzieje się z naszymi kośćmi, żołądkiem jeżeli spożywamy duże ilości napojów gazowanych. Na własne oczy ujrzeliśmy jak bakterie znikają gdy użyje się do ich walki wody i mydła. A oto efekt naszych zajęć.

• Drodzy Rodzice

od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Przedszkole funkcjonuje bez zmian.

Mariola Kmieć

Piątek 10.05.2024