Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Integracyjna wycieczka klasy 4

            Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce integracyjnej, która dostarczyła im wielu radości i niezapomnianych wrażeń.

            Pierwszym punktem programu była wizyta na basenie, gdzie dzieci miały okazję doskonalić swoje umiejętności pływackie oraz aktywnie spędzić czas w wodzie. Nie zabrakło również zabaw i gier, które sprawiły wszystkim wiele frajdy.

          • Noc Samorządu Uczniowskiego – pełna atrakcji!

            W miniony weekend odbyła się długo wyczekiwana nocka Samorządu Uczniowskiego, która tym razem nietypowo odbyła się w szkole podstawowej nr 2 w Myśliborzu. Było to wyjątkowe wydarzenie, które dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy.

            Wieczór rozpoczęliśmy od wyjścia na basen, gdzie uczniowie mogli aktywnie spędzić czas, zrelaksować się i wspólnie cieszyć się wodnymi atrakcjami. Po powrocie do szkoły przyszedł czas na gry zespołowe, które dostarczyły mnóstwo emocji, zdrowej rywalizacji oraz okazji do integracji.

          • Prima Aprilis

            **Prima Aprilis w naszej szkole!**

            To był dzień pełen śmiechu i świetnej zabawy, przygotowany przez Samorząd Uczniowski

            Był **Dzień bez plecaka** – a pomysły uczniów zaskakiwały na każdym kroku oraz **Dzień szalonych fryzur**

            Odwiedził nas także **Zajączek Wielkanocny**, a uczniowie z zaangażowaniem szukali ukrytych jajeczek

          • Sadzenie lasu

            25 marca nasi uczniowie z klas 6–8, wraz z nauczycielami, wzięli udział w wyjątkowej akcji sadzenia lasu.

            Pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa Różańsko mieli okazję nie tylko aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także przyczynić się do ochrony środowiska i powstawania nowych terenów zielonych

          • Konkurs Pięknego Czytania

            Sukces naszych uczennic!

            Uczennice naszej szkoły z klas 1–3 wzięły udział w VII Gminnym Konkursie Pięknego Czytania . Z dumą informujemy, że osiągnęły wspaniałe wyniki:

            Oliwia – I miejsce w kategorii klas 1

            Emilia – II miejsce w kategorii klas 2

            Wiktoria – wyróżnienie w kategorii klas 3

            Serdecznie gratulujemy dziewczynkom sukcesów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

          • Pierwszy dzień wiosny 🌸🌷

            Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole!

            23 marca w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji nadejścia wiosny

            Uczniowie klasy I oraz przedszkolaki przygotowali przedstawienie profilaktyczne pt. „Nie pal przy mnie proszę, bo dymu nie znoszę”, promujące zdrowy styl życia i znaczenie czystego powietrza

          • Rekolekcje wielkopostne

            W dniach 9–10 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Był to czas refleksji, wyciszenia oraz wspólnego spotkania, który pozwolił uczniom na chwilę zatrzymania się w codziennym rytmie szkolnych obowiązków.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację oraz uczestnikom za obecność i wspólnie spędzony czas.

          • Dzień kobiet klas starszych

            Dzień Kobiet w naszej szkole 8 marca w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Kobiet. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie, które było pełne humoru i ciekawych scenek z życia codziennego. Publiczność świetnie się bawiła, a występ został nagrodzony gromkimi brawami. Ogloszono wyniki wyborów dziewczyny naj w 10 różnych kategoriach. Uczniowie mogli wcześniej głosować na swoje koleżanki. Wyróżniono m.in. dziewczynę najbardziej wysportowaną, najmilszą, najbardziej stylową oraz najwyższą i najniższą. Zwyciężczynie otrzymały stosowne szarfy. Całe wydarzenie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Była to świetna okazja, aby podziękować wszystkim dziewczynom za ich obecność w naszej szkolnej społeczności i sprawić im trochę radości w tym wyjątkowym dniu

          • Wycieczka do Szczecina - Muzeum Sztuki

            Uczniowie klas 1 i 2 odwiedzili Muzeum Narodowe w Szczecinie, gdzie uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Podczas wizyty uczennicy klasy 1 – Oliwii – wręczono dyplom za zajęcie 3. miejsca w ogólnopolskim konkursie Spotkanie ze sztuką. Dzieci wzięły także udział w warsztatach tworzenia prac techniką kolażu oraz zwiedzały muzeum, poznając jego ciekawe zbiory.

          • Dzień Kobiet w przedszkolu

            8 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia. Dziewczynki otrzymały drobne upominki oraz piękne tulipany. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy również gromkie „Sto lat”, aby uczcić to miłe święto. Dzień upłynął w radosnej i serdecznej atmosferze. 🌷😊

          • Dzień kobiet

            🌸 Dzień Kobiet w klasach 1–3 🌸

            W naszych klasach 1–3 Dzień Kobiet był wyjątkowo radosny i pełen niespodzianek. Poza fantastycznymi upominkami dla dziewczynek na dzieci czekała też przepyszna niespodzianka.

            Mamy naszych uczniów przygotowały pyszne, świeże gofry – chyba nawet lepsze niż nad morzem! 😁🧇

          • Szachy dla klas I-III

            ♟️ Szachy w edukacji matematycznej – klasy I–III ♟️

            Z radością informujemy, że w ramach edukacji matematycznej uczniowie klas I–III uczestniczą w zajęciach szachowych z Panem Piotrem Czaczką, które odbywają się w środy na 5. i 6. lekcji.

            Gra w szachy to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim rozwijanie kluczowych umiejętności matematycznych i logicznych. Podczas zajęć uczniowie:

          • Rekonstrukcja historyczna

            Dziś w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii – rekonstrukcja historyczna w ramach edukacji patriotycznej i obywatelskiej 🇵🇱

            Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w czasy II wojny światowej i zobaczyć z bliska autentyczne elementy wyposażenia żołnierzy oraz powstańców. Podczas zajęć dzieci poznały realia walk toczonych m.in. w czasie Powstania Warszawskiego oraz działań prowadzonych w okupowanej Polsce.

          • Integracyjny Turniej Sportowy

            W dniu 27.02.2026 uczniowie naszej szkoly zaprezentowali swoje umiejetnosci sportowe biorac udzial w Integracyjnym Turnieju Sportowym klas I-III w Smolnicy. Wszyscy z duzym zaangazowaniem i sumiennoscia wykonywali zadania turniejowe. Dzieki temu kazdy z uczestnikow zdobyl pamiatkowy medal. Gratulujemy.

          • Dokarmianie ptaków zimą

            Dokarmianie ptaków zimą pomaga naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać mroźną i śnieżną zimę.

            Dbajmy o nie teraz a one, wiosną i latem odwdzięczą się nam zjadając szkodliwe owady.

            Ważne jest jednak aby ptaki dokarmiać odpowiednim pokarmem i w odpowiedni sposób, bo inaczej bardziej im zaszkodzimy, niż pomożemy. My dokarmiamy korzystając z pomocy Planeta Zoo Myślibórz.

          • Laptopy KPO

            Na wniosek dyrektora szkoła otrzymała 11 laptopów z Krajowego Planu Odbudowy. Celem programu jest wsparcie cyfryzacji szkół, umożliwienie prowadzenia nauki na odległość oraz rozwijanie cyfrowych umiejętności uczniów.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych