• Wycieczka Samorządu uczniowskiego

W dniach 15-16 czerwca odbyła się wycieczka integracyjna Samorządu Uczniowskiego do Azylu w Mironicach, w której wzięli udział starzy i nowi członkowie SU. Po przyjeździe zapoznaliśmy się z planem wycieczki.Na samym początku musieliśmy samodzielnie obrać i przyprawić warzywa żeby zrobić sobie z nich zupę, którą potem zjedliśmy! Później mieliśmy czas wolny. Na wieczór rozpaliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbasy i chleb. Następnie bawiliśmy się w chowanego. Trudno było znaleźć osoby, bo kryjówki z rundy na rundę się zmieniały. Potem bawiliśmy się wszyscy razem w jednym gronie w mafie czy też w czółko. Była to bardzo świetna zabawa. Rano przygotowywaliśmy się już do wyjazdu z Mironic ale przed tym zatańczyliśmy Belgijkę - taniec, który SU tańczy przy każdej okazji :). Myślę, że każdy z nas zapamięta ten wyjazd do końca życia :SU

• Ranczo Radzicz spotkanie integracyjne

SPOTKANIE INTEGRACYJNE RANCZO RADZIC

W dniu 19.06.2023 dzięki uprzejmości i gościnie Państwa Górskich uczniowie klasy I i II mieli możliwość spędzenia lekcji integracyjnej w Ranczo Radzicz. Na dzieci czekała moc atrakcji, dzięki czemu czas upłynął nam bardzo szybko, dynamicznie i atrakcyjnie. Uczniowi mogli sprawdzić swoją moc fizyczną wspinając się na ściance, która okazała się ogromnym wyzwaniem. Kolejna atrakcja to przejażdżka kładem, na otwartej przestrzeni. Następnie każdy uczestnik miał możliwość jazdy konnej oraz spontanicznej zabawy na placu gdzie były tory przeszkód , huśtawki i domki na drzewie. Dzięki takiej skróconej lekcji zielonej szkoły, dzieci rozwijały samodyscyplinę, kształtowały wartościowe cechy charakteru i woli. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwy. Po sportowych zmaganiach czekało na dzieci ognisko i pieczenie kiełbasek, lody a także owoce. Bardzo dziękujemy za za

• Piknik rodzinny

Od lat tradycją w naszej szkole jest organizowanie pikników rodzinnych z różnych okazji. „Dzień Mamy i Taty” to doskonały czas na wspólne świętowane w gronie rodziny i przyjaciół. Uczniowie klas I-III w ramach niespodzianki zaprezentowały się od jak najlepszej strony, eksponując swoje talenty wokalne, recytatorskie i taneczne. Wzruszenie na twarzach rodziców i łzy w oczach były dowodem na to, że niespodzianka się udała. Po części artystycznej udaliśmy się na boisko gdzie czekała nas moc atrakcji sportowych i przyjemnych zabaw. Jak na prawdziwy piknik przystało nie obyło się bez ogniska i pieczonej kiełbasy. Na twarzach wszystkich uczestników widniał uśmiech i zadowolenie, rodzice byli szczęśliwi i dumni ze swoich pociech. w tym dniu dzieci mogły inaczej spędzić czas ze swoimi bliskimi a panie z klas młodszych już obmyślały plan niespodzianki za rok:-)

• Spotkaniez pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy

W dniu 06.06.23 odbyło się spotkanie z parcownikiem Państwowej Inspekcji Pracy panem Sławomirem Zarzyckim . Temat spotkania "Szanuj Zycie". W gospodarstwie rolnym zwykle dużo się dzieje, jest ono jednocześnie miejscem pracy oraz domem, dlatego czasami trudno jest odróżnić miejsca, od tych w których wolno przebywać wyłącznie dorosłym. Pan przypomniał nam podstawowe zasady dzięki którym zwiększy się bezpieczeństwo dzieci na wsi, a liczba wypadków z udziałęm dzieci zmaleje.

• Spotkanie w Myśliborzu

Dnia 27.05.2023r. Samorząd Uczniowski wybrał się na spotkanie w Myśliborzu. Podczas tego spotkania mogliśmy spędzić miło czas, współpracując i integrując się z innymi. Mieliśmy bojowe zadanie - Fotopuzzle. Po otrzymanym zdjęcia na telefonie musieliśmy odnaleźć ten obiekt na terenie miasta. Dzień ten spędziliśmy bardzo aktywnie, przy czym świetnie się bawiliśmy.SU

• Wycieczka do zoo

Wycieczka do Berlina

23.05.2023 uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Berlina. Wycieczka była podziękowaniem za ich trud i pracę jaką włożyli przez cały rok szkolny. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły najważniejsze mejsca w Berlinie: Brama Brandenburska,Reichstag: majestatyczny parlament w Berlinie,Holocaust Mahnmal: pomnik Żydów,Alexanderplatz i wieża telewizyjna, muzeum techniki i nauki. ZOO w Berlinie to atrakcja, będąca zarazem jednym z nielicznych ogrodów zoologicznych na świecie, które posiadają na swoim terenie tak dużą ilość zwierząt.Na terenie zoo występują wszystkie zwierzęta znane nam z filmów przyrodniczych lub nawet z bajek. U nas największą atrakcją okazły się flamingi oraz małpy. Zwiedzając zoo nie mogliśmy ominąć oceanarium i podziwiać podwodny świat ryb i rafy koralowej. Jak na większości wycieczek nie mogło obyć się bez wizyty w McDonald. Humory dopisywały pomi

• Konkurs piosenki dzieciecej

Kolejny konkurs za nami. Dzieci z Oddziału przedszkolnego Sara Smolarek, Zosia Obielak , Kuba Kloska i Błażej Jasniewicz wzięli udział w Konkursie Piosenki Dziecięcej w Dębnie. Zasłużenie zajęli trzecie miejsce w kategorii 6 latków. Brawo dzieci za odwagę, bo nie jest łatwo stanąć na scenie przed tak dużą publicznością.

• Turniej wiedzy o Gminie Dębno

19 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00 w auli SP 3 w Dębnie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno klas IV. Naszą szkołę reprezentowali Jeremi Lichocki i Jakub Sobczak przygotowywani przez panią Dorotę Pawłowską. Wspólnie odpowiadali na pytania w 14 konkurencjach i wywalczyli IV miejsce. Gratulujemy!

• Dzień ziemi

Dzień Ziemi w klasie drugiej

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy drugiej obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się jakie kłopoty ma Ziemia. Co jej szkodzi oraz jak jej pomóc i co można dla niej zrobić. Podejmowane były różnorodne działania ekologiczne. Uczniowie pracując w grupach dyskutowali nad tym „ Co lubi Ziemia, a czego nie znosi:. Segregowali odpady do odpowiednich pojemników. Dowiedzieli się na czym polega recykling i co z niego otrzymujemy.

Sobota 27.04.2024