Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Dzień Chłopaka

            W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej żeby wspólnie obejrzeć spektakl przygotowany z tej okazji przez dziewczyny z klas 4-8. Przedstawienie ukazało rozprawę sądową. Oskarżoną była kobieta, która nie wręczyła swojemu mężowi prezentu na dzień chłopaka 😉 przestawienie było bardzo wesołe, zwieńczone wyborami na najlepszych chłopców w danych kategoriach oraz oczywiście życzeniami dla wszystkich Panów.

          • Wycieczka klas 0-3 do Rezerwatu Długogóry

            🌿✨ 24 września 2025 r. uczniowie klas 0–3 wybrali się na wycieczkę do rezerwatu Długogóry.Podczas plenerowej lekcji przyrody dzieci miały okazję z bliska obserwować piękno natury 🌳🍂🦋, poszerzyć swoją wiedzę o świecie roślin i zwierząt 🐾🐦 oraz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu 🚶‍♀️🌞.

            Naszym przewodnikiem była pani Anna Tokarska z Nadleśnictwa Różańsko 🌲👩‍🏫, która w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom tajemnice lasu.

          • Sprzątanie świata

            W dniu 19.09 nasza szkoła włączyła się w akcję Sprzątania Świata, uczniowie oczyścili okoliczne lasy z porzuconych odpadów. Przy okazji akcji przypomnieli sobie również zasady segregacji odpadów i zasad zachowania się w lesie.

          • Dzień Kropki

            ✨ Dzień Kropki ✨

            To wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów! 🌟

            Nasi uczniowie spędzili ten dzień w świecie kodowania – układali trasy na macie do kodowania oraz poznawali tajniki programowania Ozobotów 🤖🔵⚫️.

            Zadania wymagały logicznego myślenia, współpracy i twórczego podejścia, a mali programiści poradzili sobie z nimi znakomicie! 👩‍💻👨‍💻

          • Czas na las - Podsumowanie projektu edukacyjnego

            24 czerwca 2025 roku w ramach zakończenia projektu edukacyjnego "Czas na las" mieliśmy zaszczyt gościć Panią Leśnik Annę Tokarską z Nadleśnictwa Różańsko, która przeprowadziła wyjątkowe warsztaty na temat ekosystemu leśnego. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki lasu, a w grupach rozwiązywali zagadki związane z tematyką przyrody. Na koniec spotkania nastąpiło podsumowanie wyników konkursu, w którym uczniowie zdobywali punkty przez cały semestr za aktywność w różnych konkurencjach tematycznych.

          • Wycieczka do zoo

            Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas 1–3 wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Zoo w Ueckermünde. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale także cenna lekcja przyrody i integracji.

            Głównym celem wyjazdu było poznanie różnorodnych gatunków zwierząt z różnych stron świata, ich środowisk naturalnych, sposobów życia oraz potrzeby ochrony przyrody. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć m.in. małpy, lamy, surykatki, tygrysy, ptaki i wiele innych fascynujących zwierząt.

          • karta rowera

            09.06.2025 uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Po napisaniu częsci teoretycznej udali się na plac przy szkole, gdzie mogli dzięki nowemu miasteczku rowerowemu podejść do egzaminu w komfortowych warunkach . Gratulujemy wszystkim zdania egzaminu

            Opiekun Elżbieta Trzeciak

          • czas na las

            Kolejna odsłona zajęć w plenerze. Tym razem uczniowie dowiedzieli się jak zaplatać wianki i nauczyliśmy się nazw kwiatów polnych.

            Opiekun

            Karolina Garbat

          • Bezpieczne wakacje – profilaktyczne spotkanie z policją i sanepidem

            W ramach działań edukacyjnych „Bezpieczne Wakacje 2025” uczniowie klas I–IV oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Różańsku wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym poświęconym zasadom bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Zajęcia poprowadzili pan Krzysztof Palpuchowski z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu oraz pan Piotr Szawliński z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in., jak bezpiecznie poruszać się pieszo i rowerem, dlaczego warto nosić kask podczas jazdy na rowerze oraz jak zadbać o swoją widoczność na drodze, szczególnie dzięki noszeniu odblasków. Poruszono także temat ochrony przed słońcem – najmłodsi przypomnieli sobie, jak ważna jest ochrona skóry, noszenie czapek z daszkiem oraz picie dużej ilości wody w upalne dni. Było to ważne i ciekawe spotkanie, które w przystępny sposób uświadomiło dziec

          • Musical "Księga dżungli".

            02.06.2025r. wszystkie klasy udały się na musical pt. "Księga dżungli". Oprócz muzycznych uniesień był to również czas do przemyśleń na temat ochrony przyrody i eksploatacji lasów przez człowieka. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenek, ale też włączyć się w część przedstawienia poprzez śpiew, oklaski i interakcję z aktorami. Scenografia wraz ze zmianą świateł tworzyła niepowtarzalny klimat, a artyści śpiewem przenieśli nas wprost do zielonej dżungli. Dziękujemy za wspaniałe muzyczne przeżycia.

          • Dzień mamy i taty.

            30.05 dzieci z zespołu przedszkolnego przygotowały występ z okazji dnia mamy i taty. Po wspaniałej części artystycznej rodzice mogli wykazać się wiedzą o swoich dzieciach oraz wzięli udział we wspólnych zabawach. Atmosfera była bardzo wesoła i rodzinna.

            Akademię przygotowała Pani Janina Ostry

          • "Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”

            W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Dzieci wzięły udział w programie „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”, którego celem było pokazanie, jak dbać o zęby i dlaczego warto to robić od najmłodszych lat. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, co wpływa na ich zdrowie i dlaczego chrupanie marchewki to świetny sposób na wspieranie zdrowia jamy ustnej.

          • zbiórka karmy

            Od początku stycznia do końca kwietnia przeprowadziliśmy akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska.

            W naszym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z większości klas, tym samym zaangażowały się w pomoc. Zbieraliśmy karmę, zabawki ,kocyki. Niestety nikt nie przyniósł kocyków albo zabawek.

            Uzbieraliśmy natomiast ponad 60 sztuk puszek i opakowań karmy co daje ponad 150 kilo jedzenia dla zwierząt. Najczęściej przynosiły dzieci z przedszkola i klasy 4, z klasy 5-8 przyniosła tylko 1 osoba.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych