• STYPENDIA NAUKOWE

W dniu 31 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych uczniom za wysokie wyniki w nauce.

Stypendia otrzymali Kuba Buńkowski oraz Jan Stramski. Gratulujemy rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

MK

• Relacja z wydarzenia ZIMOWE PTAKOLICZENIE.

Podziękowania dla zaangażowanych wolontariuszy z Różańska, którzy dzisiaj włączyli się w ZIMOWE PTAKOLICZENIE organizowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Spacerując wyznaczoną trasą z lornetkami wypatrywaliśmy i liczyliśmy wszystkie napotkane ptaki. Uczyliśmy się je rozpoznawać posługując się wsparciem ekspertów. Wszystkie rozpoznane i policzone ptaki zostały przekazane do bazy OTOP.

• Tydzień patrona szkoły.

W dniach 8-12.01.2024r obchodziliśmy święto patrona szkoły. Naszym patronem jest Kornel Makuszyński. Autor wielu książek dla dzieci. Przypomnieliśmy jego życie i twórczość. Odbyło się wiele konkursów o tej tematyce. Chwalimy się pracami uczniów wykonanymi w tym czasie, bo wszystkie są piękne. Zawsze przyświeca nam jego motto " Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa". Zdjęcia M. Dembowski

• ŻYCZENIA

Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia

będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu,

trosk i zmartwień.

Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości

wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy

dużo zdrowia i szczęścia.

Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

• TURNIEJ SZACHOWY

Drużyna szachowa liczy 12 uczniów, rywalizacja była zacięta, turniej trwał kilka tygodni. Mistrzem szkoły został Jan Stramski, II miejsce Kuba Buńkowski, III miejsce Maksymilian Dembowski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kochani rodzice jeśli jeszcze nie wiecie jaki prezent dać swojemu dziecku pod choinę pomyślcie o szachach, które przynoszą dużo dobrego dla rozwoju młodego człowieka.

• PODZIĘKOWANIA

Wielkie podziękowania dla wszystkich przyjaciół szkoły, którzy mimo swoich obowiązków ( przecież niebawem święta) znaleźli czas dla dzieci i tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie do pracy . Szczególne podziękowanie dla naszego absolwenta MATEUSZA OBIELAKA, który dobrze wie jak sprawić radość dzieciom . Inicjatorem tego święta była RADA RODZICÓW NASZEJ SZKOŁY - jesteście wspaniali. Duży wkład w uświetnienie dzisiejszego spotkania miało koło fotograficzne. Całość spotkania była osłodzona przez pyszne wypieki naszych wspaniałych rodziców.

• Magiczne spotkanie z Mikołajem- mikołajkowe party

Dnia 7 grudnia 2023 roku dzieci z klas I – III wybrały się na Ranczo w Radziczu na wyjątkowe spotkanie z najbardziej znanym świętym – Mikołajem. W magicznym, świątecznym klimacie przywitały nas Mikołajki, które zabrały dzieci w świat zabaw, tańca i piosenki. Atmosfera wypełniona była radością, śmiechem i ekscytacją. Na dzieci czekało mnóstwo ciekawych atrakcji: ozdabianie pierniczków, pisanie listów do św. Mikołaja, klejenie Mikołajów i bałwanków, robienie branzoletek, tatuaży oraz ubieranie choinki. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Mikołajem. Obecność wyjątkowego Gościa rozpromieniła dzieci, a rozdzielanie prezentów stało się prawdziwym świątecznym show. Małe serca biły mocniej, gdy Święty Mikołaj wręczał kolorowe kubeczki pełne niespodzianek.To był moment, który na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów. Mogliśmy również zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska i d

• Mikołajki w klasach 1-3

W mikołajkowy dzień uczniowie klas 1-3 udali się do kina na film "Swiąteczne życzenie" , następnie korzystając z chwili udaliśmy się na szaleństwo zakupowe czyli " świąteczny szał zakupów" , który okazał się fantastyczną przygodą i możliwością spełnienia wielu marzeń . Wprowadzająca w świąteczną atmosferę, ciepła, świąteczna bajka doskonale wkomponowała się w tradycję mikołajkową pielęgnowaną przez uczniów naszej szkoły.

• Gminny konkurs - wyniki

W poniedziałek 04 grudnia 2023r, odbyło się roztrzygnięcie i podsumowanie Gminnego Konkursu

" Kiedy smieje się dziecko - śmieje się cały świat". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VIII ze szkól w gminie Dębnie . Konkurs został przeprowadzony w kategoriach wiekowych :

I kategoria- uczniowie klas I-III

• Andrzejki w kl 1-3

Zgodnie z tradycją uczniowie klas 1-3 obchodzili andrzejki.Nasi uczniowie również chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc w by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć.. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną).Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również prerwę na słodki poczęstunek , w którym można było znaleźć kolejne przesłanie od losu.

• ZAPROSZENIE

RÓŻAŃSKO MOJA WIEŚ to projekt realizowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, przy wsparciu Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Realizatorzy to dzieci z kl. I-III wraz z rodzicami. Efekt końcowy przepiękny. Zapraszamy na wystawę wszystkich chętnych mieszkańców i przyjaciół szkoły w dniu 4 grudnia 2023r. Dla zainteresowanych został przygotowany mini filmik poglądowy aby docenić wkład pracy w wykonaniu makiety.

Sobota 27.04.2024