Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • czas na las

            Kolejna odsłona zajęć w plenerze. Tym razem uczniowie dowiedzieli się jak zaplatać wianki i nauczyliśmy się nazw kwiatów polnych.

            Opiekun

            Karolina Garbat

          • Festyn rodzinny

            Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Mamy i Taty – Święto Pełne Radości i Wspólnoty

            26 maja, odbył się wyjątkowy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty, który zgromadził dzieci, rodziców oraz całe rodziny w radosnej, pełnej ciepła atmosferze. To niezwykłe wydarzenie stało się okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do wyrażenia wdzięczności i miłości wobec najbliższych.Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci. Na scenie zabrzmiały piękne, pełne emocji wiersze dedykowane mamom i tatom. Każdy występ był prawdziwym wyrazem uczuć, które na co dzień często skrywamy w sercu. Wzruszenie malowało się na twarzach rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.

          • Turniej piłki nożnej "Cychry Cup"

            Dnia 27 maja w Cychrach odbył się turniej Piłki Nożnej „Cychry Cup 2025”. W rozgrywkach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Dębno. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Adam Jundziłł, Igor Wolski, Krzysztof Kokiel, Kuba Buńkowski, jakub Sobczak, Jakub Białas, Miłosz Misztal i Wiktor Habrych zajęła w turnieju 1 miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Adam Jundziłł. Drugie miejsce w turnieju zajęli uczniowie ze szkoły podstawowej w Cychrach, a trzecie przypadło SP1 Dębno i SP Sarbinowo. B. Wysocka

          • gminny konkurs

            W dniu 14.05.2025r. Oliwia Żolińska i Gabriela Garbat z zerówki wzięły udział w Konkursie Piosenki Dziecięcej w DOKu. Dziewczynki zaśpiewały w duecie piosenkę "Na 4 i na 6" i zajęły III miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy wygranym i dziękujemy za  przemiłą zabawę.

          • las

            Kolejna odsłona leśnych zajęć dla klas I-III w ramach zajęć w świetlicy szkolnej. Tym razem uczniowie mogli zabrać kawałek lasu ze sobą do domu! Tworzyli i ozdabiali swoje kompozycje roślinne, dowiedzieli się również jak działa leśny ekosystem 🌲🦠, kto podlewa las 💦 i czym oddychają rośliny 🌿🌱🪴

            Opiekun zajęć Karolina Garbat

          • MICHAŁ KOTERSKI

            28 kwietnia nasza szkoła uczestniczyła w spotkaniu w ramach profilaktyki uzależnień z udziałem znanego aktora Michała Koterskiego. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać jaki wpływ na życie może mieć uzależnienie od substancji psychoaktywnych i w jaki sposób mu przeciwdziałać.

            Pedagog szkolny, Karolina Garbat, Ks. A.Żbikowski

          • DNI OLIMPIJCZYKA

            W dniu 06 maja br. w naszej szkole gościliśmy pana Janusza Brzozowskiego brązowego medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu jest to piłkarz ręczny grający na pozycji prawoskrzydłowego, który reprezentował Polskę w latach 1973-1982 r. oraz Pana Kazimierza Lipińskiego członka Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. W trakcie spotkania nasi uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące ceremoniału olimpijskiego oraz dowiedzieli się, że sport jest ważny w życiu każdego człowieka i może prowadzić do wielkiego sukcesu. Goście chętnie odpowiadali na pytania naszych uczniów. Odbyły się biegi przedszkolaków, a uczestnicy otrzymali medale z rąk naszych gości. Rozegrano mecze piłki nożnej w dwóch grupach wiekowych kl. I- IV oraz kl. V- VIII.

          • czas na las...

            Czas na las. Dziś uczniowie klas I-III mieli możliwość utrwalić kawałek wiosny w specjalnych wazonikach. Kazdy stworzył swoją kwiatową kompozycję, którą zamknął w specjalnych opakowaniach. Kwiatki można wykorzystać jako zakładkę do książki lub prezent.

            Karolina Garbat

          • Pluszaki ratują zwierzęta

            Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Pluszaki ratują zwierzaki ". Uczniowie przynieśli pluszowe maskotki, którymi już się nie bawią. Można było je kupić za symboliczne pieniądze. Zebraliśmy kwotę 354,40zł, która została przekazana Fundacji Ekologicznej Arka, która zajmuje się w ratowanie zwierząt. Nasza akcja wpisuje się doskonale w ideę REUSE, czyli ponowne używanie rzeczy.

          • Nocka w szkole

            Dnia 21 marca w naszej szkole odbyła sie nocka Samorządu Uczniowskiego. Zapowiadała się dobra zabawa. Na początku wszyscy zaczeli się zbierać, po czym każdy usiadł ze swoją grupą, z którą jadł kolację - pizze. Następnie musieliśmy wynieść z klasy ławki i kszesła, żeby mieć miejsce na materace. Po wykonaniu tych czynności całą grupą zebraliśmy się do przeliczenia , a dla osób które były pierwszy raz na nocce zapowiadała się niespodzianka. Żeby dotrzymać tradycji zatańczyliśmy też belgijkę . Przed rozpoczęciem zabaw obejrzeliśmy końcówkę meczu Polska - Litwa. Po meczu zebraliśmy się, aby rozdać przygotowane prezenty dla osób, które wylosowaliśmy i powiedzieć wierszyk o tej osobie. Niektóre wierszyki były zabawne, ale prawdziwe. Gdy wręczyliśmy sobie prezenty poszliśmy bawić się w chowanego. Były trzy rundy. Pierwsza i druga były w miarę krótkie, ale ostatnia - trzecia była bardzo długa w p

          • 💙Na niebiesko dla autyzmu! 💙

            Dziś nasza szkoła zrobiła się wyjątkowo… niebieska! A wszystko z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodzimy 2 kwietnia.

            Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na niebiesko, przygotowały piękne niebieskie kwiaty z bibuły 🌸 i wzięły udział w mini warsztatach. Była rozmowa, film i dużo dobrej energii – wszystko po to, żeby lepiej zrozumieć, czym jest autyzm i jak możemy wspierać osoby w spektrum.

          • JAK PIES Z KOTEM CZYLI O SEKRETACH DOBREJ KOMUNIKACJI

            01.04.2025 Uczniowie klas I-III oraz przedszkole udali sie na wycieczke do kina. Był to nietypowy wyjazd , ponieważ odbyła sie tam lekcja w kinie. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się czym jest komunikacja, poczucie własnej wartości i empatia, nauczyli się jak rozmawiać, żeby inni nas rozumieli, dowiedzieli się jak lubić siebie takim, jakim się jest,zrozumieli, że każdy jest inny, ale każdy jest ważnya także poznali sposoby na rozwiązywanie konfliktów. Była to wspaniła lekcji edukcji połączona z rozrywką.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych