• W piątek 3 maja odbyły się uroczystości z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Reprezentacja naszej szkoły upamiętniła w ten sposób wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku. Poczet sztandarowy wziął udział w mszy świętej za Ojczyznę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce przed Pomnikiem Orła Białego, gdzie przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, spółek gminnych, placówek oświatowych oraz organizacji społeczn

• Wiersz o wiośnie

Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs pt. ,,Wiersz o wiośnie. Każda klasa przygotowała cudowny wiersz , ale wybraliśmy te najlepsze. Oto tabela wyników :

W kategorii 5-8

1 m-ce Klasa 8

2 m-ce Klasa 7

3 m-ce Klasa 6

W kategorii 1-4

1 m-ce Klasa 1

2 m-ce Klasa 3

klasa VIII

Przyszła wiosna, rozkwitły pąki, obudziły się pająki.Owady latają, drzewa w barwy zielone ubrane witają.Pszczoły kwiatki zapylają, a komary wieczorami przeszkadzają.Ogniska się rozpalają, muchy nam jedzenie podjadają.Imprezy przy grillach się rozkręcają.Każdy szczęśliwy każdy radosny bo dzisiaj pierwszy dzień wiosny.Tak długo oczekiwany 21 marca przyszedł radosny,rozjaśnił świat pozasłaniał domy liśćmi brzóz.

• Dzień Dziecka

"Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi"...-de la Bruyere Jean

Uczniowie z klasy 6 i 8 dziękują Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Radzie Rodziców, Nadleśnictwu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka - było super :) Gra terenowa okazała się doskonym spotkaniem z leśnikiem, udało nam się odnaleźć i rozwiązać wszystkie zadania ukryte w lesie. Bardzo smakowały nam kiełbaski i inne słodkie niespodzianki. Nawet najstarsi w szkole chętnie bawili się korzystając z zamków dmuchanych.

• Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

Biblioteka – „Oczywiście” – pod takim hasłem w dniu 10 maja 2021 r. miała miejsce lekcja biblioteczna z przedszkolakami.

Wizyta w bibliotece szkolnej wywołała u przedszkolaków nieukrywany zachwyt. Tu dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książeczki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Dowiedziały się ile książek jest w bibliotece, które możemy wypożyczać, a z których korzystamy na miejscu. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami znanych im z bajek i baśni. Chętnie posłuchały fragmentu książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”, a następnie ulepiły z plasteliny Plastusia – głównego bohatera.. Dzieci w małych Pani bibliotekarka wskazała przedszkolakom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami. Milusińskim

• NASI ABSOLWENCI

Wszyscy jesteśmy dumni z Tomasza Zająca, który jest naszym absolwentem i bardzo utalentowanym młodym człowiekiem, obecnie uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Myzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Pan Tomasz odwiedził nas dzisiaj dając koncert dla uczniów, którzy uczyli się hybrydowo. To była prawdziwa uczta dla naszych uszu.

• 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport chcieliśmy zaprosić Państwa do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia br. Tym razem, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, targi odbędą się w wersji zdalnej.

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu. Swoją obecność potwierdzili już pra

• Zróbmy szum wokół wody

Światowy Dzień Wody z PAH

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym roku włączyliśmy się w akcję Zróbmy szum wokół wody organizowaną przez PAH.Zaczęliśmy skromnie, bo od własnego podwórka. Odpowiadaliśmy na pytania do czego nam jest potrzebna woda i jak ją oszczędzać. Chętni uczniowie zbudowali filtr do wody i sprawdzili jego działanie. Na lekcji matematyki obliczyliśmy, że w ciągu dnia z cieknącego kranu ucieka nam około 1,5 l wody!Kolejnym etapem rozważań o wodzie było przeniesienie tematu na całą Ziemię i na ludzi. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, że problem z dostępem do wody pitnej na świecie jest ogromny i nie dotyczy tylko krajów w Afryce, ale również dotyka naszych sąsiadów. Dzięki materiałom dostępnych z PAH porównywaliśmy, ile wody zużywa się do produkcji mięsa, pomidorów czy kąpieli i jak istotne jest świadome wybieranie przez każdego z nas produktów (np. jedz

• ŻYCZENIA

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego wiosennego nastroju. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

życzą

dyrektor, pracownicy i uczniowie

Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Różańsku

• Wiosenny konkurs klasowy.

Dnia 21.03.2021 przyszła do nas wiosna. W związku z tym organizujemy klasowy konkurs. Celem tego konkursu jest napisanie wiersza o wiośnie. Wiersz ma zostać wykonany klasowo. W konkurs są zobowiązane wszystkie klasy. Prace proszę wysłać do pani Agnieszki na librusa. Termin pracy jest do 31.03.

• Psikusowa środa

W dniu 31.03.2021 r. w Szkole Podstawowej im. K.Makuszyńskiego, samorząd uczniowski organizuje Prima Aprilis. Podczas każdej tego dnia lekcji online, każdy z uczniów ma możliwość opowiedzenia kawału lub dowcipu .Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy.

Piątek 10.05.2024