Strona główna

      • Dzień dziecka
      • W naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Dziecka – aktywnie, zdrowo i kolorowo”, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do codziennej aktywności fizycznej.
      • Dzień Szalonej Fryzury i Dzień bez plecaka
      • Szkoły pełne talentów
      • 📣 Szkoły Pełne Talentów – dziękujemy! 🎉

        Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez Lidl. 💙

        Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji!

        Dzięki Wam udało nam się zebrać 639 Talenciaków, co pozwoliło na pozyskanie:🧮 klocków matematycznych z kartami zadań (250 Talenciaków)🏗️ mini wafli konstrukcyjnych (350 Talenciaków)

        Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, która rusza we wrześniu 2026 roku.
        ​​​​​​​Razem możemy jeszcze więcej! 💪

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego 😊
      • Lekcje otwarte w SP 3
      • Dnia 25 listopada odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (kl. I–III), którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami związanymi z codzienną pracą dydaktyczną.
        W ramach spotkania przeprowadzono lekcje otwarte, po których odbyła się wspólna analiza działań i zastosowanych metod. Dyskusje były merytoryczne i pozwoliły na wskazanie wartościowych wniosków, istotnych dla dalszego doskonalenia procesu nauczania.
        Spotkanie stanowiło pierwszy etap wspólnie ustalonego planu współpracy między szkołami, którego celem jest wzajemne wspieranie się w rozwoju zawodowym i podnoszenie jakości edukacji.
        Mariola Kmieć
      • Kampania - "Mała książka - wielki człowiek "
      • W dniu 25 listopada 2025 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ". Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcenie rodziców do wspólnego czytania razem z dzieckiem.
        Dzieci podczas wizyty w bibliotece zapoznały się z zasadami dbania o książki. Wykonały piękne, kolorowe zakładki, które już znalazły miejsce w nowych książeczkach.
        Mam nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej i współpracy z rodzicami czy opiekunami miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.
        Biblioteka szkolna to ciekawe miejsce w naszej szkole💚
          • Jesteśmy już uczniami.

            Dnia 11 października 2024 roku odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Przygotowania do tej uroczystości trwały od początku roku szkolnego, Klasa pierwsza zaprezentowała swoje umiejętności taneczne i muzyczne oraz zdolności recytatorskie przed licznie zgromadzoną publicznością. Następnie złożyli ślubowanie, a Pani dyrektor pasowała ich na uczniów, Po występie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

          • Sztafetowe biegi przełajowe.

            Dnia 10 października w Różańsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych biegach przełajowych.

            W kategorii:

            • Igrzyska Dzieci uczennice naszej szkoły: W. Sobczak, A. Górska, I. Górska, K. Kisiel, H. Smolarek i A. Zięba zajęły miejsce VII,
            • Igrzyska Dzieci uczniowie: J. Sobczak, I. Wolski,
          • CIEKAWA LEKCJA PRZYRODY

            Z okazji Dnia Drzewa dzieci z przedszkola i uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w Nadleśnictwie Różańsko.

            Dzieci poznawały gatunki drzew, rozróżniały je, utrwalały zasady kulturalnego zachowania się w lesie. Dowiedzialy się o roli, jaką lasy pełnią w ekosystemie. Pani leśnik opowiadała o znaczeniu drzew dla środowiska oraz o tym, jak należy je chronić. Dzieci mogły obserwować las jako miejsce żucia wielu zwierząt i roślin, co wzbudzilo ich ciekawość oraz zachęciło do dbania o otaczającą nas przyrodę.

          • Turniej piłki nożnej "Z orlika na stadion".

            Dnia 09 października w Barlinku odbył się turniej piłki nożnej "Z orlika na stadion". Uczniowie naszej szkoły: K. Buńkowski, K. Kokiel, D. Łopata, S. Różewicz, K. Smolarek, I. Wolski, J. Sobczak, J. Białas, J. Stramski i W. Habrych zajęli w nim VI miejsce. W turnieju brali udział również uczniowie z Myśliborza, Mielęcina, Golenic, Mostkowa oraz z Cychr. Drużyny z Myśliborza i Mielęcina zakwalifikowały się do dalszego etapu.

          • Dzień Chłopaka w klasach I - III.

            30 września w klasach 1-3 zorganizowaliśmy Dzień Chłopaka połączony z ogniskiem. Wszyscy spotkaliśmy się na świeżym powietrzu, gdzie czekało na nas wspólne pieczenie kiełbasek, gry i zabawy. Dziewczyny przygotowały drobne upominki dla chłopaków, a atmosfera była bardzo wesoła i pełna śmiechu. Czas spędzony razem pozwolił nam lepiej się poznać i stworzył wiele niezapomnianych wspomnień. Był to wyjątkowy dzień pełen radości i integracji klasowej.

          • "Dzień Chłopaka w klasie piątej"

            Z okazji Dnia Chłopaka uczennice klasy piątej wraz z rodzicami i wychowawczynią, zorganizowały wyjątkowe święto dla chłopców z klasy. Wszyscy wzięli udział w ekscytującej grze terenowej, podczas której nie zabrakło dobrej zabawy i współpracy. Dziewczęta złożyły życzenia oraz wręczyły chłopcom własnoręcznie wykonane laurki, a także upominki. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek – kiełbaski, napoje, owoce i słodycze, a pan Stanisław, przygotował ognisko, za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla rodziców za wsparcie i pomoc w organizacji całego wydarzenia!

          • Spotkanie z harcerzami.

            Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele 20 Drużyny Harcerskiej "Lotna" im ppłk Władysława Srokowskiego zachęcając do przyjazdu na zbiórkę rekrutacyjną, która odbędzie się w Ośrodku Harcerskim "Harcówka" w Myśliborzu przy ul. Szarych Szeregów 6 nad jeziorem 28.09.2024 r. (sobota) godz. 11.00.

          • Teatr profilaktyczny w naszej szkole.

            Dnia 25 września mieliśmy przyjemność gościć niezwykłe przedstawienia profilaktyczne dla naszych uczniów z klas 0-3 oraz 4-8, przygotowane przez teatr „Magiczna Scena”. „Księga życzeń” to bajka o przyjaźni, szacunku i dojrzałym podejmowaniu decyzji. „Szkolne tarapaty” opowiadają o dwóch przyjaciołach, Dominiku i Rudej, których różnice stają się przyczyną dramatycznych wydarzeń podczas szkolnej wycieczki. Oba spektakle skupiają się na kluczowych aspektach rozwoju młodego człowieka, takich jak empatia, zdrowie psychiczne oraz świadomość zagrożeń związanych z używkami.

          • Akcja "Sprzątanie Świata"

            W poniedziałek 23.09. br. nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję "Sprzątania Świata". Uczniowie i nauczyciele z zaangażowaniem porządkowali teren wokół szkoły oraz pobliskie okolice. Dzięki wspólnym wysiłkom zebrano wiele odpadów, a cała akcja przebiegła w duchu troski o środowisko i naszą planetę. Dziękujemy wszystkim za udział i wspieranie działań na rzecz czystszej przyszłości.

          • Zbiórka trwa

            W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców Różańska i okolic, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla poszkodowanych podczas powodzi szkoła będzie prowadziła zbiórkę darów do piątku.

          • OGLOSZENIE NA JUŻ

            W ZWIĄZKU Z TRUDNĄ SYTUACJĄ NA POŁUDNIU POLSKI NASZA SZKOŁA PRZYSTAPIŁA DO ZBIÓRKI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ MIESZKAŃCÓW TAMTYCH TERENÓW A W SZCZEGÓLNOŚCI MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI GŁUCHOŁAZY .ZBIERAMY:- WODĘ ,- KOCE ,- ŚPIWORY-PUSZKI Z ŻYWNOŚCIĄ DŁUGOTERMINOWĄ-MAKARONY-CHEMIĘ GOSPODARCZĄPROSIMY O NOWE RZECZY.ZA OKAZAŁĄ POMOC DZIĘKUJMYZEBRANE DARY OD SERCA ZOSTANĄ PRZEWIEZIONEDO HALI WIDOWISKOWEJ SP1 w Dębnie ul. Marsz. J. Piłsudskiego 10.

          • DZIEŃ KROPKI

            Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i samowyrażania, . Podczas obchodów Dnia Kropki uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach rozwijających kreatywność, takich jak rysowanie, malowanie, czy projekty plastyczne. Celem tego dnia bylo zachęcenie dzieci do odkrywania swoich talentów, wiary w siebie i wyrażania swojej indywidualności.

          • Kamyki na szczęście

            Malowanie kamyków na szczęście to popularna forma rękodzieła, która łączy sztukę z tradycjami i symboliką. Trzecioklasiści też przystąpili do akcji.Kamyki, pozbierane na wakacjach z plaży lub lasu, pomalowaliśmy różnymi wzorami i kolorami, które mają przynosić radość i szczęście . Malowanie ma działanie relaksujące, sprzyja kreatywności. Część kamieni wyruszy w podróż do pobliskich miast które przy okazji odwiedzą uczniowie zostawiając swój kamyczek i przy tym dzieląc się szczęściem z innymi.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych