Dzień Ziemi
Wyniki konkursu fotograficznego "Wiosna ach to Ty"
- 1
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficzno - plastycznym zorganizowanym przez psychologa Annę Wolską. Spośród 25 prac zostało wybranych 6, których autorzy otrzymają dyplomy oraz upominki.
Prace uczniów wskazują, że są oni wrażliwi na piękno otaczającej przyrody i z uwagą wypatrują pierwszych oznak wiosny.
Gratulujemy!
Zróbmy szum wokół wody
- 2
Światowy Dzień Wody z PAH
22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym roku włączyliśmy się w akcję Zróbmy szum wokół wody organizowaną przez PAH.Zaczęliśmy skromnie, bo od własnego podwórka. Odpowiadaliśmy na pytania do czego nam jest potrzebna woda i jak ją oszczędzać. Chętni uczniowie zbudowali filtr do wody i sprawdzili jego działanie. Na lekcji matematyki obliczyliśmy, że w ciągu dnia z cieknącego kranu ucieka nam około 1,5 l wody!Kolejnym etapem rozważań o wodzie było przeniesienie tematu na całą Ziemię i na ludzi. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, że problem z dostępem do wody pitnej na świecie jest ogromny i nie dotyczy tylko krajów w Afryce, ale również dotyka naszych sąsiadów. Dzięki materiałom dostępnych z PAH porównywaliśmy, ile wody zużywa się do produkcji mięsa, pomidorów czy kąpieli i jak istotne jest świadome wybieranie przez każdego z nas produktów (np. jedzenie warzyw i owoców zamiast mięsa).Podczas akcji rozwiązywaliśmy quizy i zagadki, które sprawdzały naszą wiedzę.Z akcji wychodzimy bogatsi i lepsi, a szum wokół wody będzie towarzyszył codziennie.
Klasa V z wychowawcą
Ogólnopolski konkurs "Emocje Oczami Dziecka"
Uczniowie naszej szkoły z oddziału przedszkolnego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym pt.:"Emocje Oczami Dziecka”.
Praca Leny Mesjasz i Hanny Jędrzejewskiej zostały nagrodzone dyplomami.
Gratulujemy!
Anna Wolska
ŻYCZENIA
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego wiosennego nastroju. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
życzą
dyrektor, pracownicy i uczniowie
Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
Wiosenny konkurs klasowy.
Dnia 21.03.2021 przyszła do nas wiosna. W związku z tym organizujemy klasowy konkurs. Celem tego konkursu jest napisanie wiersza o wiośnie. Wiersz ma zostać wykonany klasowo. W konkurs są zobowiązane wszystkie klasy. Prace proszę wysłać do pani Agnieszki na librusa. Termin pracy jest do 31.03.
SU
Psikusowa środa
W dniu 31.03.2021 r. w Szkole Podstawowej im. K.Makuszyńskiego, samorząd uczniowski organizuje Prima Aprilis. Podczas każdej tego dnia lekcji online, każdy z uczniów ma możliwość opowiedzenia kawału lub dowcipu .Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy.
Samorząd Uczniowski
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Najbliższy spis powszechny będzie przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 czerwca
2021 r. (trwają prace legislacyjne związane z przedłużeniem terminu spisu do końca września br.).Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Obowiązkiem spisowym będą objęte:
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń
i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu m.in.:- urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
- urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) rachmistrze spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne
i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów
do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Więcej informacji o NSP 2021 znajduje się na stronie https://spis.gov.pl/.
Cała szkoła objęta pracą zdalną
Od 29 marca br. na terenie całego kraju wszyscy uczniowie będą uczyć się w trybie zdalnym, również dzieci przedszkolne. W/w regulacje mają obowiązywać do 9 kwietnia br.
Źródło:
- Konferencja prasowa Ministra Zdrowia z dn. 25.03.2021 r.
POWRÓT DO NAUKI ZDALNEJ
- Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.
- Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Światowy Dzień Wody
Dzień Wrażliwości
Uczniowie klasy 1 obchodzili szczególny dzień- Dzień Wrażliwości i stali się wolontariuszami dla Hospicjum Palium w Poznaniu. Dla podopiecznych Hospicjum przygotowali kartki okolicznościowe, które zostaną przesłane dla chorych pacjentów. Pacjenci na pewno ucieszą się z tego, że w Różańsku są tak mili i serdeczni uczniowie.
Psycholog Anna Wolska
Dzień kobiet
- 6
8 marca w szkole obchodziliśmy zgodnie z tradycją zwracając uwagę na poszanowanie do kobiet tych małych i dużych. Tego dnia wszyscy gentlemani podarowali dziewczyna piernikowe serca odśpiewali sto lat . Było też ognisko na świeżym powietrzu pieczenie kiełbasek oraz zabawy z balonem.
Emocje widziane oczami dziecka
W grupie przedszkolnej psycholog Anna Wolska i Pani Janina Ostry przeprowadziły zajęcia dotyczące emocji oraz umożliwiły uczniom przedszkola udział w ogólnopolskim konkursie "Emocje widziane oczami dziecka".
Podziękowania
Serdeczne podziękowania dla p. Stramskiego za poświęcony czas, trud, chęć pomocy i wkład sił fizycznych. Hurra meble są już w naszej klasie.
Dziękuję w swoim imieniu jak również w imieniu uczniów klasy II. DZIĘKUJEMY
Kreatywni konstruktorzy – trzecioklasiści
W piątek tj. 26 lutego br. nasza klasa stała się miejscem twórczego działania. Uczniowie w domu przygotowali projekty swoich dzieł. Zgromadzili różnorodne materiały, przygotowali stanowiska pracy i przystąpili do tworzenia, konstruowania i działania. Tematem ich pracy był – Robot wielofunkcyjny. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji swoich projektów. Dzielili się wzajemnie swoimi pomysłami i materiałami. Pracowali dzielnie i wytrwale, a oto efekty pracy młodych konstruktorów.
Uczniowie klasy III
Konkurs fotograficzno-plastyczny "Wiosna - ach to Ty!"
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym "Wiosna - ach to Ty!".
Do 31.03.2021 psycholog szkolny Anna Wolska czeka na prace plastyczne wykonane w dowolnej technice oraz zdjęcia, które przedstawiają pierwsze oznaki wiosny.
Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej przyrody oraz uczenie się uważności w codziennym życie.
Na zwycięzców czekają nagrody książkowe, a na wszystkich biorących udział dodatnie punkty z zachowania.
Wyniki konkursu "Prawa ucznia widziane oczami dziecka".
„Książka to mój przyjaciel” - Nasi najlepsi czytelnicy w SP Różańsko
Mimo obecnej sytuacji i pojawiających się trudności w „ normalnym” funkcjonowaniu dzieci i młodzież starają się odwiedzać bibliotekę szkolną. W świecie książek czują się wspaniale, twierdząc, że jest to najfajniejsze miejsce w szkole.. Chętnie wypożyczają książki, czytają je i dzielą się wrażeniami ze świata bajek, baśni i opowiadań. Uwielbiają również kiermasze książki, na których zazwyczaj każdy znajduje coś dla siebie.
Nasi najlepsi czytelnicy w I semestrze:
- Przedszkole:
- Hanna Jędrzejewska – 12 książek
- Hanna Michalik – 11 książek
- Dawid Droszcz - 11 książek
- Sebastian Smolik – 11 książek
- Klasa I
- Weronika Sobczak – 19 książek
- Igor Wolski – 13 książek
- Kaja Kisiel – 10 książek
- Wiktor Habrych – 10 książek
- Klasa II
- Jakub Sobczak – 33 książki
- Jakub Białas -- 13 książek
- Aleksandra Zięba -- 9 książek
- Klasa III
- Damian Łopata – 9 książek
- Klasa IV
- Amelka Klóska – 7 książek
- Klasa V
- Radosław Karczewski – 6 książek
- Klasa VIII
- Maria Binkiewicz – 6 książek
- Magdalena Kubińska – 6 książek
- Gabriela Ziomko – 6 książek
Najmłodsi czytelnicy i uczniowie klas I – III otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Starszym czytelnikom, którzy mają zdalne nauczanie serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do naszej szkolnej biblioteki.
Bibliotekarz – Bożena Frączak
Program stypendialny "Horyzonty" dla klasy VIII
Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!
Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
- Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
- Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
- Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
- Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji.
- Pomagamy otworzyć się na świat i jego różnorodność, angażujemy w projekty społeczne i obywatelskie
- Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.
Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.
Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca 2021! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC.
Zapraszamy! Twój wybór, Twoja szansa!
Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich.
Fundacja Rodziny Staraków zainaugurowała swoją działalność w 2008 roku, jej fundatorem jest Jerzy Starak. Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich pasji i pomysłów na życie.
Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie