• Wiersz o wiośnie

          • Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs pt. ,,Wiersz o wiośnie. Każda klasa przygotowała cudowny wiersz , ale wybraliśmy te najlepsze. Oto tabela wyników :             

            W kategorii 5-8

            1 m-ce Klasa 8

            2 m-ce Klasa 7

            3 m-ce Klasa 6

            W kategorii 1-4

            1 m-ce Klasa 1

            2 m-ce Klasa 3   

            klasa VIII 

            Przyszła wiosna, rozkwitły pąki, obudziły się pająki.Owady latają, drzewa w barwy zielone ubrane witają.Pszczoły kwiatki zapylają, a komary wieczorami przeszkadzają.Ogniska się rozpalają, muchy nam jedzenie podjadają.Imprezy przy grillach się rozkręcają.Każdy szczęśliwy każdy radosny bo dzisiaj pierwszy dzień wiosny.Tak długo oczekiwany 21 marca przyszedł radosny,rozjaśnił świat pozasłaniał domy liśćmi brzóz.

            klasa VII

            Świeci słońce, deszczyk padaStanowski ciągle w głowie Najmananiedostępnej może sprawiać pozorystrzelaj w oponyuważaj na instrybutorypiękny dzień nastajegdy słońce rano wstajenadchodzi taki czasże wiosna znów odwiedza naspo wiośnie nastaje znowu latopo dwunastu latach gdzie byłeś tato ?ta wiosna pamięta naszych dziadkówPIS ma dużo nowych podatkówDuda Kaczyńskiemu kota podpisujea Morawiecki nas lockdownujewiosna do Polski już się dostajei wszystkim uśmiech na twarzach zostajeaż serce się komuś krajepatrząc się na nasz wspaniały rządi obecny sądte wybory to był błądmemy z Najmanem już nas nie bawiąwszyscy gdzieś je majągdy wiosna już nastajeekipa płytę wydajewtem do teamu x nitro dołączagdy w nasze życie wiosna się włączaMateusz Socha król piaskownicyjak we wiośnie rolnicywe wszystko nas zaopatrzająi czoła losu stawiająco z takiej wiosny dzieci będą miałyskoro Gimperowi zakola zostałyDonald Tusk jest markotnyruch posuwisto-zwrotny

            Klasa VI

            1. Wiosna to cudowna pora roku, która zaskakuje nas co roku. Piękna, radosna i zielona, a dlatego wyjątkowa. Słońce świeci, Słychać krzyki dzieci. Wszystko budzi się do życia, Bo nadchodzi taki czas, że słońce ogrzewa wszystkich nas. Czuć zapach kwiatów i skoszonej trawy. Bocian przyleciał już z Afryki to znak, że zawita wiosna w czas. Cieszą się jelenie, sarny, bo to koniec kwarantanny.2. Siekiera motyka, piłka bańka. Cieszę się, bo wiosna jest jak piękna bajka.  Siekiera motyka, pszczoły, bez, grilla zapach najlepszy jest.  Siekiera motyka, ptaków śpiew to właśnie urok wiosny jest.,,WiosnaDwudziestego pierwszegomarca każdego rokuprzychodzi do nas wiosnanasza ulubiona pora roku!My uczniowie z szóstej klasybardzo się cieszymy, boczapek nosić już nie musimy.Wszystko w koło się zieleni i zdnia na dzień się to zmieni.Są krokusy, przebiśniegi,a magnolia w królową drzew się przemieni.Bocian już w ojczyźnie jest.Bardzo często pada deszcz.Trochę zimy, trochę latawszystko na raz się przeplata.Jest pachnąca i zielona.Jest dla tego wyjątkowa.Wszyscy się bardzo cieszymy,bo my zimy nie lubimy.I na koniec z całą klasąWiosna tyś miłością naszą!

            Klasa V

            Przyleciały bociany, odleciały gile, mroźna zima zostaje w tyle.Wiosna w przodzie biegnie, kwiatami rozrzuca, pyłki w nosie męczą i katar dokucza.Przyszła do nas wiosna, Ciepła i radosna.Zapełniły się rabatki, Wszędzie rosną bratki.Słońce ciepło świeci, Na dworze bawią się dzieci.Bo tam gdzie jest zielona trawa, To jest świetna zabawa.

            Klasa III

            WIOSNA - PIĘKNA PANIIdzie piękna Pani z jasnymi włosami,w zielonej sukience, wyszytej kwiatami.Idzie i uderza witką wierzbową,a wszystko pokrywa się listkami.Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana,wyszła wprawdzie trochę zaspana.Lecz zajrzała we wszystkie zakątki,zaczynamy wiosenne porządki!Przyszła Wiosna dużymi krokami,przyniosła baźki między drzewami.Po zielonej łące skacze żabka mała,gdy bociana zobaczyła w stawie się schowała.Wiosną wszystko do życia się budzi,i dzieciom na podwórku już się nie nudzi.Wiosną na spacerze ,nie marzę o rowerze,bo ptaki pięknie śpiewają i humor poprawiają,Słoneczko przygrzewa i śmieją się drzewa.Przyszła Wiosna dużymi krokami,nadzieję w serca ludzkie wplotłaswoimi pięknymi barwami.

            Klasa I

            WIOSENNE  ZABAWYWiosna nasza ukochana,czeka na nas już od rana.  Krokusy na łąkach, przebiśniegi w parku,do zabawy mały brachu !Kwiatów dzisiaj mnóstwo mamy,Wianki na głowy więc posplatamy. W wiosennym słoneczku,  opalać się będziemy.A na boisku szkolnym,  harcować nie przestaniemy.Z górki zjeżdżać rowerami będą wszyscy,  aż z pod kół tryskać zaczną iskry. Wiosną  często pogoda się przeplata,trochę zimy, trochę lata,w zabawach nam to nie zaszkodzi. Wiosno zostań z nami, aż do lata!!

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.Samorząd Uczniowski

          • Dzień Dziecka

          • "Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi"...-de la Bruyere Jean   

            Uczniowie z klasy 6 i 8 dziękują Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Radzie Rodziców, Nadleśnictwu  oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka - było super :) Gra terenowa okazała się doskonym spotkaniem z leśnikiem, udało nam się odnaleźć i rozwiązać wszystkie zadania ukryte w lesie. Bardzo smakowały nam kiełbaski i inne słodkie niespodzianki. Nawet najstarsi w szkole chętnie bawili się korzystając z zamków dmuchanych.

                 W Dniu Dziecka uczniowie klas 4,5 i 7 udali się na zamki dmuchane. Po godzinnej zabawie podczas, której mogliśmy skorzystać z waty cukrowej oraz popcornu powędrowaliśmy nad  jezioro Ostrowieckie. W trakcie ponad półtoragodzinnej wędrówki rozwiązywaliśmy zadania, które przygotowały dla nas Pani Marta i Pani Agnieszka. Wśród zadań znalazło się: malowanie twarzy, śpiewanie piosenki, układ taneczny, budowanie żuka czy bieg slalomem po lesie. Gdy dotarliśmy nad jezioro czekało na nas ognisko z kiełbaskami, które przygotowali dla nas rodzice uczniów klasy 4. Graliśmy w baloniadę - niektórzy przyjęli tyle balonów, że byli cali mokrzy. Zabawa była doskonała.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta, a w szczególności Pani Monice Albrecht, Pani Elżbiecie Michaluk, Panu Jędrzejewskiemu oraz Panu Soroczyńskiemu za organizację ogniska i wszelką pomoc.

            DZIĘKUJEMY - Uczniowie klas 4, 5 i 7 :))

          • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

          • Biblioteka – „Oczywiście” – pod takim hasłem  w dniu 10 maja 2021 r. miała miejsce  lekcja biblioteczna z przedszkolakami.

             Wizyta w bibliotece szkolnej  wywołała u przedszkolaków nieukrywany zachwyt.  Tu dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książeczki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Dowiedziały się ile książek jest w bibliotece, które możemy wypożyczać, a z których korzystamy na miejscu.  Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami znanych im z bajek i baśni. Chętnie posłuchały fragmentu książki Marii Kownackiej     „Plastusiowy pamiętnik”, a następnie ulepiły z plasteliny Plastusia – głównego bohatera..  Dzieci w małych  Pani bibliotekarka wskazała przedszkolakom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami. Milusińskim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.

            Spotkanie odbyło się w serdecznej  i pełnej miłych wrażeń atmosferze.

             

                                                                                                                Bibliotekarz – Bożena Frączak

          • NASI ABSOLWENCI

          • Wszyscy jesteśmy dumni z Tomasza Zająca, który jest naszym absolwentem i bardzo utalentowanym młodym człowiekiem, obecnie uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Myzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Pan Tomasz odwiedził nas dzisiaj dając koncert dla uczniów, którzy uczyli się hybrydowo. To była prawdziwa uczta dla naszych uszu.

            ALE JESTEŚMY DUMNI 

          • WIELKI TEST GEOGRAFICZNY

          • Gratulacje dla uczniów: Anna Wolańska, Marcel Habrych, Gabriela Ziomko, Jagody Jundziłł i Marii Binkiewicz, którzy brali ucział w ogólnopolskim konkursie wiedzy z geografii.

          • Ogólne zasady powrotu do nauki stacjonarnej

          • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. 

            Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

            Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII,  przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 

            Od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

          • 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

          • W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport chcieliśmy zaprosić Państwa do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia br. Tym razem, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, targi odbędą się w wersji zdalnej. 

            Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu. Swoją obecność potwierdzili już pracownicy jednostek, takich jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agenci handlingowi oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport. Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna. 

            Na Lotniskowe Targi Zawodoznawcze zapraszamy nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Transmisja online odbędzie się w dniu 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40 na stronie wydarzenia na portalu Facebook - 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze (https://www.facebook.com/events/1869342346561439/) oraz na YouTube Kraków Airport (https://www.youtube.com/user/KRKAirport). Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

            Dodatkowe informacje, szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz krótkie przedstawienie wystawców znajduje się na dedykowanej stronie: www.krakowairport.pl/targi

            Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury, natomiast patronat medialny TVP3 Kraków oraz portal dlastudenta.pl.   

            Z poważaniem

            Zespół Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airpor

          • Wyniki konkursu fotograficznego "Wiosna ach to Ty"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficzno - plastycznym zorganizowanym przez psychologa Annę Wolską. Spośród 25 prac zostało wybranych 6, których autorzy otrzymają dyplomy oraz upominki.

            Prace uczniów wskazują, że są oni wrażliwi na piękno otaczającej przyrody i z uwagą wypatrują pierwszych oznak wiosny. 

            Gratulujemy! 

          • Zróbmy szum wokół wody

          • Światowy Dzień Wody z PAH

                   22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym roku włączyliśmy się w akcję Zróbmy szum wokół wody organizowaną przez PAH.Zaczęliśmy skromnie, bo od własnego podwórka. Odpowiadaliśmy na pytania do czego nam jest potrzebna woda i jak ją oszczędzać. Chętni uczniowie zbudowali filtr do wody i sprawdzili jego działanie. Na lekcji matematyki obliczyliśmy, że w ciągu dnia z cieknącego kranu ucieka nam około 1,5 l wody!Kolejnym etapem rozważań o wodzie było przeniesienie tematu na całą Ziemię i na ludzi. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, że problem z dostępem do wody pitnej na świecie jest ogromny i nie dotyczy tylko krajów w Afryce, ale również dotyka naszych sąsiadów. Dzięki materiałom dostępnych z PAH porównywaliśmy, ile wody zużywa się do produkcji mięsa, pomidorów czy kąpieli i jak istotne jest świadome wybieranie przez każdego z nas produktów (np. jedzenie warzyw i owoców zamiast mięsa).Podczas akcji rozwiązywaliśmy quizy i zagadki, które sprawdzały naszą wiedzę.Z akcji wychodzimy bogatsi i lepsi, a szum wokół wody będzie towarzyszył codziennie.

            Klasa V z wychowawcą 

          • Ogólnopolski konkurs "Emocje Oczami Dziecka"

          • Uczniowie naszej szkoły z oddziału przedszkolnego wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie plastycznym pt.:"Emocje Oczami Dziecka.

            Praca Leny Mesjasz i Hanny Jędrzejewskiej zostały nagrodzone dyplomami.

            Gratulujemy!

            Anna Wolska

          • ŻYCZENIA

          • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.

            Radosnego wiosennego nastroju. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

            życzą 

            dyrektor, pracownicy i uczniowie

            Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Różańsku

          • Wiosenny konkurs klasowy.

          • Dnia 21.03.2021 przyszła do nas wiosna. W związku z tym organizujemy klasowy konkurs. Celem tego konkursu jest napisanie wiersza o wiośnie. Wiersz ma zostać wykonany klasowo. W konkurs są zobowiązane wszystkie klasy. Prace proszę wysłać do pani Agnieszki na librusa. Termin pracy jest do 31.03.

            SU

          • Psikusowa środa

          • W dniu  31.03.2021 r. w Szkole Podstawowej im. K.Makuszyńskiego, samorząd uczniowski   organizuje   Prima Aprilis. Podczas każdej tego dnia lekcji online, każdy z uczniów ma  możliwość opowiedzenia kawału lub dowcipu .Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy.

            Samorząd Uczniowski

          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

          • Najbliższy spis powszechny będzie przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 czerwca
            2021 r. (trwają prace legislacyjne związane z przedłużeniem terminu spisu do końca września br.).

            Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Obowiązkiem spisowym będą objęte:

            • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
            • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

            Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń
            i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu m.in.:

            • urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
            • urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.

            W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) rachmistrze spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.

            Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

            Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne
            i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.

            Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów
            do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.

            Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

            Więcej informacji o NSP 2021 znajduje się na stronie https://spis.gov.pl/.

          • Cała szkoła objęta pracą zdalną

          • Od 29 marca br. na terenie całego kraju wszyscy uczniowie będą uczyć się w trybie zdalnym, również dzieci przedszkolne. W/w regulacje mają obowiązywać do 9 kwietnia br.

            Źródło:

            • Konferencja prasowa Ministra Zdrowia z dn. 25.03.2021 r.
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15 lub 695 444 890
      • Różańsko 87 74-311 Różańsko Poland
      • Mariola Kmieć Godziny przyjmowania interesantów: poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50 Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

      brak danych