• Turniej wiedzy o Gminie Dębno

• 19 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00 w auli SP 3 w Dębnie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno klas IV. Naszą szkołę reprezentowali Jeremi Lichocki i Jakub Sobczak przygotowywani przez panią Dorotę Pawłowską. Wspólnie odpowiadali na pytania w 14 konkurencjach i wywalczyli IV miejsce. Gratulujemy!

Chłopcy zaprezentowali również wiersz ułożony przez koleżankę z klasy - Magdalenę Misztal:  Różańsko

Różańsko- piękna wieś, w gminie Dębno leży.

Niezwykły widok rozciąga się z kościelnej wieży.

Jej nazwa od niegdyś licznych róż się wywodzi,

dlatego dziś w ogródkach też się je sadzi.

Podstawowa szkoła znakomicie dzieci edukuje

i z radością wielu gości przyjmuje.

Koło gospodyń tutaj prężnie działa,

zabawa na imprezach jest zawsze wspaniała.

Zaś chłopi wiejscy majsterkują, stoliki, ławy na nie produkują.

Nasze lasy wszystkich zapraszają,

bo grzybobrania zawsze się tu udają.

Magdalena Misztal, SP Różańsko

M.Lichocka

• Dzień ziemi

• Dzień Ziemi  w klasie drugiej

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy drugiej obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się jakie kłopoty ma Ziemia. Co jej szkodzi oraz jak jej pomóc i co można dla niej zrobić. Podejmowane były różnorodne działania ekologiczne. Uczniowie pracując w grupach dyskutowali nad tym „ Co lubi Ziemia, a czego nie znosi:. Segregowali odpady do odpowiednich pojemników. Dowiedzieli się  na czym polega recykling   i co z niego otrzymujemy.

W ramach Dnia Ziemi powstała również  gazetka tematyczna w klasie.                                                   Pamiętajmy! „ Przyszłość naszej planety Ziemi, leży w naszych rękach.”

Wychowawca – Bożena Frączak

• II miejsce Kuby Buńkowskiego

• 15.04.2023 odbyła się 40edycja biegów ulicznych im. H.Witkowskiego w Debnie . Kuba Buńkowski zajął II miejsce w biegu na 600m w kategorii klas V. Gratulujemy

B.Witkowski