• II miejsce Kuby Buńkowskiego

          • 15.04.2023 odbyła się 40edycja biegów ulicznych im. H.Witkowskiego w Debnie . Kuba Buńkowski zajął II miejsce w biegu na 600m w kategorii klas V. Gratulujemy

            B.Witkowski

          • Mały matematyk

          • w piątek przedszkolaki wraz z rodzicami zmierzyli się z KRÓLOWĄ NAUK- MATEMATYKĄ. Dzieci mogły się przekonać, że matematyka może być dobrą zabawą. W czasie zabawy ćwiczyliśmy umiejętności wokalne i poczucie rytmu śpiewając i tańcząc, kodowaliśmy na macie do kodowania, klasyfikowaliśmy, utrwalaliśmy znajomość figur geometrycznych, przeliczaliśmy w zakresie 10 i więcej, utrwalaliśmy w zabawie zapis graficzny poznanych cyfr, odszukiwaliśmy wyrazy pasujące do poszczególnych pór roku, doskonaliliśmy koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczyliśmy sprawność motoryczną, koncentrację uwagi i opanowanie.To był wymagający i pełen wrażeń dzień.

            J.Ostry

          • Warsztaty wielkanocne

          • Nawiązując współprace z rodzicami, dziś uczniowie klas I-III mieli możliość wzięcia udziału w warsztatch , na których wykonali wielkanocne zajączki, które będą piękną ozdobą na wielkanocnym stole. Dzięki życzliwości rodziców a zarazem pań z Koła wiejskiego w Różańsku warsztaty odbyły się w życzliwej atmosferze, a efekt naszych prac był zdumiewający.

            E.Marzec

          • Interaktywna podłoga

          • Zajęcia wcale nie muszą być nudne . Doskonała atrakcją jest nasza interaktywna podłoga, wspomaga naukę na wczesnym etapie edukacji zaczynając od nauki prostych czynności, poprzez naukę literek, cyferek, owoców, zwierząt. Zajęcia edukacyjne przeplatane z grami sprawiają że nauka jest niezwykle ciekawa i angażująca wszystkie dzieci. Nie tylko zmusza do myślenia ale także wprowadza elementy ruchowe. Wszyscy uczniowie z radością uczestniczą w takiej lekcji.

            E.Marzec

          • mały mamtematyk

          • Matematyka wcale nie musi być trudna i nudna. Dziś uczniowie klasy pierwszej poznali pomiar długości. Do lekcji podeszliśmy zadaniowo czyli praktyczne mierzenie długości różnych przedmiotów,różnymi przyrządami do pomiaru. Nie tylko pomysł liczył się, wybór przyrządu ale również pomoc koleżeńska czyli praca zespołowa. Tak wyglądały nasze pomiary.

            E.Marzec

          • Kosmos

          • Miniony tydzień przyniósł nam wiele „kosmicznych wrażeń”. Przedszkolaki zdobyły wiadomości dotyczące Kosmosu i Układu Słonecznego. Dzieci poznały nazwy planet, dowiedziały się różnych ciekawostek, porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia na orbitach, a zwieńczeniem tego były niesamowite wrażenia w PLANETARIUM ORBITEK, które odwiedziło naszą

          • Najlepsi czytelnicy w naszej szkole.

          • Koniec pierwszego semestru, to czas na wszelkie podsumowanie. Nauczyciele przedmiotów oceniają umiejętności uczniowskie, a biblioteka wybiera najlepszego czytelnika. Tytuł najlepszego czytelnika I semestru należy do Sary Smolarek, dziewczynki z przedszkola, która przeczytała 88 książek. Do grona najlepszych czytelników należy również zaliczyć: 1. Antoniego Smolarek – kl. I 2. Piotra Dębskiego – kl. II 3. Weronikę Sobczak – kl. III 4. Jakuba Sobczak – kl. IV Najlepsi czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy naszym czytelnikom !!!

          • Rozstrzygnięcie konkursu – „ Bohater książek Kornela Makuszyńskiego”

          • Miesiąc styczeń w naszej szkole był poświęcony Kornelowi Makuszyńskiemu, naszemu patronowi na szkoły, który właśnie w tym miesiącu odchodził swoje urodziny. Z tego tytułu w bibliotece szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt. „ Bohater książek Kornela Makuszyńskiego”, adresowany do uczniów klas I – VIII. W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Autorzy prac wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością w swoich działaniach. Wszystkie prace zostały wykonane na wysokim poziomie i zasłużyły na najwyższe miejsca. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymali: 1. Hanna Jędrzejewska – kl. I 2. Antoni Smolarek – kl. I 3. Nataniel Żoliński – kl. I 4. Ada Górska – kl. II 5. Iga Górska – kl. II 6. Bartosz Kokiel – kl. II 7. Filip Andryłowicz – kl. III 8. Radosław Karczewski – kl. VII Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

            Bożena Frączak

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole. Są takie styczniowe dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Takim szczególnym dniem jest Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Z tej okazji 20 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość. Na spotkanie przybyło liczne grono gości, którzy z radością i wzruszeniem oglądali występy aktorskie swoich kochanych wnucząt i nagradzali ich głośnymi brawami. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, przedstawiały krótkie inscenizacje, tańczyły i śpiewały piosenki. Mali aktorzy z przedszkola wystawili jasełka. Na zakończenie występów dzieci zagrały i zaśpiewały gromkie „ Sto lat” oraz wręczyły Gościom własnoręcznie wykonane upominki. Nie obyło się oczywiście bez uścisków i buziaków. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i radości. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

            Młodsza Grupa Wiekowa

          • CZEKOLADOWY AUTOBUS

          • Dnia 16.01.2023 przyjechał do nas Czekoladowy Autobus! Jest to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. W naszej gminie był po raz pierwszy właśnie w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego, poznały również historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz wykorzystania. Dzieci na własne oczy zobaczyły jak wygląda owoc kakaowca i jego ziarna. Wszyscy degustowali różne rodzaje czekolady, a następnie samodzielnie wykonywali czekoladowe smakołyki! Z wypiekami na twarzy i ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w tych zajęciach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom, a swoje czekoladowe wyroby zabrał do domu. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tych słodkich chwil.

            E.Marzec

          • Jak dbać o zdrowie?

          • 9 stycznia uczniowie kl. 4 uczestniczyli w ciekawej lekcji prowadzonej przez p. Reginę Giniewicz - pracownika Sanepidu. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o swoje zdrowie, a w szczególności, jak uniknąć wad postawy i chorób oczu. Wiedzą już, co robić, gdy pojawią się niepokojące dolegliwości. Prowadząca zachęcała dzieci do ruchu, udziału w lekcjach wf i zdrowego odżywiania. Dziękujemy za wszystkie cenne rady. Grażyna Feliks

          • Nocka w szkole

          • Dnia 02.12.2022r. W szkole odbyła się Mikołajkowa nocka dla Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie świetnie się bawili, także ułożyli wiersz o wylosowanej osobie oraz wręczyli sobie nawzajem prezenty.

            A.B.Jundziłł

          • Magiczne spotkanie

          • W dniu 13 grudnia 2022 r. na ranczu w Radziczu czekało na dzieci z klas I – III moc atrakcji i niespodzianek. Już przy samym wejściu przywitał nas wesoły Pingwinek, który razem z Mikołajkami prowadził zabawy taneczne. Dzieci malowały i dekorowały pierniczki, które pięknie zapakowane zabrały ze sobą. Dziewczynki poddały się zaplataniu kolorowych warkoczyków, a chłopcy chętnie robili tatuaże i malowali włosy. Pląsom i zabawie nie było końca. Wielka atrakcją była również własnoręcznie wykonana bombka. Jednak gwary i śmiechy ucichły, gdy dzieci usłyszały dzwonek Mikołaja. Z wielką radością i oklaskami przywitały gościa. Oczywiście każde dziecko otrzymało prezent i pamiątkowe zdjęcie. Organizatorzy zadbali również o to, aby każdy z nas mógł zjeść kiełbaskę lub słodkiego rogalika.. Niesamowitym przeżyciem i wyzwaniem dla dzieci była jazda konna. Każde dziecko świetnie poradziło sobie w siodle. Jednak wszystko co piękne i ciekawe szybko się kończy. Pełni wrażeń, radości i uśmiechu wracaliśmy do domu.

            Dziękujemy pięknie Państwu Karolinie i Bartłomiejowi Górskim oraz wszystkim przesympatycznym osobom za zaproszenie na spotkanie Mikołajkowe. Czas spędzony u Państwa będziemy milo wspominali.

             

            Uczniowie i nauczyciele

          • Mój plan zagospodarowania terenu wokół szkoły”.

          • W ramach lekcji geografii uczniowie klasy piątej wzięli udział w projekcie pt. „ Mój plan zagospodarowania terenu wokół szkoły”. Celem projektu było zaplanowanie zmian w krajobrazie wokół szkoły tak aby uczniom i mieszkańcom żyło się lepiej.

            Z uwagi na prace budowlane, które obecnie się odbywają na terenie naszej miejscowości, spojrzenie młodych architektów krajobrazu może być inspiracją dla dorosłych - może w niedalekiej przyszłości, a może już teraz jest czas na zmiany obecnych planów....

            Młodzież (wykorzystując swoją nieocenioną kreatywność) wykonała szkice zagospodarowania terenu korzystając z metod dostępnych prawdziwym architektom: ołówek kreślarski i kartki papieru.

            Bardzo mnie ciekawi reakcja dorosłych

          • laboratoria przyszłości

          • laboratoria przyszłości

            Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Koordynatorem działań w naszej szkole została Pani Marta Lichocka, pod okiem której nasi uczniowie korzystają z drukarki 3D. A jak drukarka pracuje zobaczcie sami:)

          • "W krainie mórz i oceanów- rozwijamy naszą wyobraźnię"

          • Dziś uczniowie oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztacie "W krainie mórz i oceanów- rozwijamy naszą wyobraźnię" przeprowadzonym przez panią Ninę i panią Anię.

            Na początku panie wprowadziły dzieci w świat morskich tajemnic

            Dzieci opowiedziały co według nich kryje się pod taflą wody

            Później obejrzeliśmy krótki film o rafie koralowej, a następnie tworzyliśmy prace na ogólnopolski konkurs plastyczny "Morza i oceany oczami dzieci".

            Trzymamy mocno kciuki za naszych młodych artystów

            Nina Ostry i Anna Wolska

          • Trzymaj formę

          • Uczniowie klas 5-8 biorą udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym "Trzymaj Formę"

            W ramach działań w minionym tygodniu:

            zadbali o swoje zdrowie przygotowując pyszne soki oraz koktajle

            wzięli udział w treningu przeprowadzonym przez ucznia klasy 7-mej Piotra Wajdę pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego

            Psycholog i wychowawcy klas

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15 lub 695 444 890
      • Różańsko 87 74-311 Różańsko Poland
      • Mariola Kmieć Godziny przyjmowania interesantów: poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50 Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

      brak danych