Kontynuacja zajęć w plenerze. Tym razem uczniowie klas I-III wzięli udział w ćwiczeniach grupowych oraz wykonywali zadania wśród drzew.
Karolina Garbat
Kontynuacja zajęć w plenerze. Tym razem uczniowie klas I-III wzięli udział w ćwiczeniach grupowych oraz wykonywali zadania wśród drzew.
Karolina Garbat
17 marca 2025 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Magdaleną Dardzikowską, specjalistką ds. bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Jego głównym celem było uświadomienie uczniom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać na podwórku i w gospodarstwie rolnym. Podczas pogadanek zwrócono szczególną uwagę na miejsca przechowywania niebezpiecznych substancji oraz zasady bezpieczeństwa podczas pracy w polu i w pobliżu maszyn rolniczych. Spotkanie skierowane było do uczniów klas 0-3 oraz 4-8, a przekazane informacje dostosowano do ich wieku i doświadczenia. Dzięki tego typu inicjatywom uczniowie mogą lepiej zrozumieć, jakie sytuacje mogą stanowić zagrożenie i jak ich unikać. Edukacja w tym zakresie jest kluczowa, aby zapobiegać wypadkom i kształtować odpowiedzialne postawy od najmłodszych lat.
Pedagog szkolny
"Rozwój kompetencji w zakresie inkluzywności i równego traktowania", realizowanego w ramach Projektu pn. "Kompetencje i umiejętności paszportem w życie dorosłe uczniów Powiatu Myśliborskiego", dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Działania 6.9 Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027to projekt w którym uczestniczy nasza szkoła. W ramach tego w piatek odbyła się lekcja otwarta , której tematem było " Dzieci Swiata". Dzięki temu uczniowie zapoznali się z różnorodnością kulturową, tolerancja, akceptacją. Lekcja ta rozwija u dzieci szacunek i tolerancje dla osób o odmiennej kulturze, kolerze skóry, zwyczaju czy językach. Atmosfera podczas zajęć była pełna akceptaxji , zrozumienia a także wspaniałej zabawy
E.Marzec
Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej realizuje wspólnie z Gminą Dębno projekt pn. „Edukacja równych szans w Gminie Dębno”. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Głównym celem projektu jest: zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji dzieciom i młodzieży z terenu gminy Dębno poprzez podniesienie poziomu usług edukacyjnych. 12.03.2025r. w SP Różańsko uczniowie klas VII -VIII wzięli udział w pierwszych warsztatach z tego projektu, pt. "Wyznaczanie ścieżki", które dotyczyły rozwoju kompetencji przedsiębiorczych, społecznych i obywatelskich.
Pedagog szkolny
Kontynuacja zajęć w lesie. Dzisiaj uczniowie szukali śladów zwierząt w lesie. Podzieleni na 3 drużyny szukali oznak obecności fauny. Zorganizowane zostały również biegi z szyszką.
K. Garbat
Zajęcia z projektu odbywają się w klasie II są to zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki.
"Robimy zakupy"- doskonalenie umiejętności praktycznych- obliczenia pieniężne.
"Mierzymy szkołę"- doskonalenie umiejętności praktycznych- obliczanie długości.
E.Trzeciak
8 Marca… Data jak każda inna… Na pewno…ALE NIE W NASZEJ SZKOLE…
Samorząd Uczniowski nie spoczął na laurach dlatego wziął sprawy w swoje ręce i nie zapomniał o ważnym dniu.Bo przecież jest to święto, które celebrujemy od czasów przedszkolnych. Warto wspomnieć o historii, i tak został przedstawiony obraz kobiety już od czasów pierwszej kobiety- Ewy, kobiety w strażytności do wspólczesnego obrazu.
Nie zabrakło poezji , kabaretu i łamigłowki. Na sam koniec każda kobieta otrzymała pamiątkowy brelok. Były śmiechy, zaskoczenia i wzruszenia. Dzień ten na długo poostanie w naszej pamięci.
Klasy 1-3 świętowały Dzień Kobiet w radosnej atmosferze. Nie zabrakło poczęstunku, kwiatów i miłych gestów. To doskonała okazja, by od najmłodszych lat uczyć dzieci szacunku i kultury wobec innych.
wychowawcy kl I-III
W naszej szkole odbywają się zajęcia z języka angielskiego dla klasy 7 i 8 w ramach projektu Edukacja równych szans w Gminie Dębno.
A.Biernat-Jundziłł
Uczniowie klasy I-III wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem pielęgniarki szkolnej , uczniowie uczyli się, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie.Ćwiczenia, które uczniowie wykonywali na zajęciach w bandażowaniu różnych części ciała pozwolą im w przyszłości być przygotowanym na różnego rodzaju nieprzewidziane wypadki i umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
E.Marzec
Lekcja matematyki w klasie 3 była pełna praktycznych działań Uczniowie zamieniali kilogramy na gramy i dodwali wartości , korzystając z wag kuchennych. Dzięki temu nauka stała się ciekawsza , a obliczenia były prostsze i bardziej zrozumiałe.
E.Marzec
Od 04.03.25r. we wtorki na 5. godzinie lekcyjnej (12:20) w ramach zajęć świetlicy ruszają lekcje w lesie. Uczniowie z klas 1-3 będą realizować program nauki w otoczeniu przyrody. Przed nami różne zadania sportowe, plastyczne i pobudzające zmysły. Cykl "Czas na las" będzie trwał do wakacji, opiekunem zajęć jest Pani Karolina Garbat
Dnia 27 lutego w Smolnicy odbył się Integracyjny Turniej Sportowy klas I-III. Uczniowie w miłej atmosferze rywalizowali w dwunastu konkurencjach sportowych. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Całko, Stanisław Baranowicz, Wiktoria Parszczyńska, Lena Mesjasz i Nataniel Żoliński. Wszyscy wrócili do szkoły ze złotymi medalami.
B. Wysocka
25.02.2025 w naszej szkole odbył się Spektakl "Dedal" w technologii VR. Uczniowie zanurzyli się w fascynującą opowieść o Starożytnej Grecji. Dzięki technologii VR ( virtual reality) lepiej zrozumieli omawiany temat, doświadczając w sposób, który pobudza wyobraźnię, rozwija empatię i wzmacnia zainteresowanie teatrem i kulturą. Spektakl w pełni bezpieczny, zgodny z podstawą programową. W spektaklu wzięli udział również nauczyciele, by mogli zobaczyć jak można prowadzić inspirujące lekcje i zaangażować uczniów.
Katarzyna Gołębiowska
Pedagog szkolny
Dnia 29.01.2025r. w DOK klasy VII i VIII uczestniczyły w spotkaniu z grupą RYMcerze. Grupa RYMcerze prowadzi projekt, podczas którego z młodzieżą raperzy dzielą się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazują treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach. Uczniowie mieli okazję posłuchać inspirujących życiowych historii oraz wziąć udział w warsztatach na temat profilaktyki uzależnień.
K. Garbat
W dniu 29.01.25r. w Przedszkolu Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Dębnie odbył się III Konkurs Piosenki Religijnej dla Przedszkoli naszej gminy. Dwie uczennice z naszego przedszkola zostały nagrodzone w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii 6-latków II miejsce zajęła Gabriela Garbat a w kategorii 5-latków miejsce I zajęła Julia Grzejszczyk. Dziewczynki zaprezentowały piosenki z "Król" zespołu małe TGD oraz "Anioł Stróż" Magdy Anioł. Serdecznie gratulujemy laureatkom wspaniałych wykonań
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat inspiruje młodych ludzi do działania. Wśród wolontariuszy, którzy zbierają datki są uczennice klasy 3. Z energią i uśmiechem kwestują na ulicach, wspierając szczytny cel.
Udział w WOŚP to dla nich nie tylko forma wsparcia, ale też okazja do nauki empatii i współpracy. Dziewczyny pokazują, że każdy, niezależnie od wieku, może mieć wpływ na poprawę życia innych.
E>Marzec
22 stycznia 2025 r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Babci i Dziadka. To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku, które zgromadziło liczne grono naszych drogich seniorów – babć, dziadków i całe rodziny.
Uroczystość rozpoczęła się od pięknych wierszy i przedstawień przygotowanych przez uczniów. Występy były pełne emocji, a dzieci zaskakiwały kreatywnością i zaangażowaniem. Nie zabrakło także piosenek i tańców, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.
Na szczególną uwagę zasłużyły własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki: "Torba Super Babeczki" oraz "Teczka Dziadka". Te drobne gesty wywołały wiele wzruszeń i uśmiechów na twarzach naszych gości.
W programie znalazł się także koncert muzyczny, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Występy instrumentalne i wokalne dostarczyły niezapomnianych wrażeń, pokazując, jak utalentowanych mamy uczniów.
Cała uroczystość przebiegała w cudownej atmosferze, pełnej ciepła i wdzięczności. Obecność tak licznie przybyłych gości była dla nas ogromną radością i dowodem na to, jak ważne są takie spotkania.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia. Babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i powodów do dumy z wnuków!
Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia
Wczoraj w Mieszkowicach odbył się finał XVII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cały świat”.
Jury w składzie: Elżbieta Bogusz-Kowal, Wiesław Lewoc oraz ks. Sławomir Pawlak, po wysłuchaniu 46 uczestników, przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.
Kategoria I Soliści (wszystkim uczestnikom przyznano 1 miejsce)
• Zoja Filinska
• Michalina Stachura
• Zuzanna Stelmach
• Gabriela Garbat SP Różańsko
• Linda Chrzanowska
• Zofia Garbat
• Jagoda Błażkiewicz
• Hanna Makówka
• Małgorzata Kotowicz
• Tymon Kopaniecki
Kategoria I Zespoły (wszystkim uczestnikom przyznano 1 miejsce)
• Oddział Przedszkolny w Góralicach
• Duet Julia Mikołajczyk i Alicja Cirkosz
• Przedszkole Samorządowe w Mieszkowicach
• Gwiazdeczki
Gratulujemy Gabrysi :)
Uczniowie kl.V i VI postanowili dać drugie życie starym książkom, które zalegają na półkach w szkolnej bibliotece . Na lekcji plastyki wykonali śmieszne, ciekawe i pomysłowe okładki, w które obłożyli książki. A oto galeria prac uczniów.
B. Frączak
umieściła E.M
Powered by aSc EduPage