• Warsztaty profilaktyczne
          • Warsztaty profilaktyczne

          • Dnia 22 listopada br. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne zrealizowane przez Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog z Krakowa. Uczniowie w poszczególnych klasach mieli możliwość wypracowania rozwiązań nurtujących ich problemów i porozmawiania na ważne dla nich tematy. Zajęcia  przeprowadzone zostały w klasach w formie warsztatowej i dotyczyły realizacji następujących zagadnień: „Dialog przeciw narkotykom „Nie biorę !” w klasie VII i VIII  „Nałóg- Przegrane życie." w klasie V  Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Z chęcią opracowywali  w grupach przydzielone im zadania i dyskutowali nad omawianymi zagadnieniami. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które zdobyli na zajęciach będą przydatna w uchronieniu się przed wieloma omawianymi zagrożeniami.

            Dziękujemy Miejsko - Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębnie za sfinansowanie warsztatów

            J. Łojko

             

        • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju chłopców
          • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju chłopców

          • Dnia 20 listopada br. w Dębnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Myśliborskiego w Unihokeju chłopców, w kategorii Igrzyska Dzieci. Drużyna naszej szkoły w składzie: Patryk Wejman, Maciej Stramski, Oliwier Daniluk, Bartosz Nawrocki, Szymon Zawada, Bartosz Gąsior, Wojciech Masiarz, Karol Wolański i Damian Droszcz zajęła miejsce III. Zwyciężyli uczniowie  SP nr 1 w Barlinku, a II miejsce zajęli uczniowie SP nr 1 w Dębnie.

            B. Wysocka 

        • Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

          • 9. 11.2018 r. uczniowie i pracownicy szkoły uroczyście obchodzili 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 11.11., jak większość dzieci szkół polskich, odśpiewaliśmy hymn Polski. Uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali montaż słowno – muzyczny ukazujący drogę Polaków do wolności. Wystąpili także uczestnicy konkursu poetyckiego, którzy odczytali własne utwory o ojczyźnie. Tradycyjnie już odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wykonywanych pod kierunkiem p. Niny Ostry. Uroczystość przebiegała w niezwykle podniosłym nastroju, każdy czuł, że dzieje się coś niezwykłego.

            Dziękujemy p. Bożenie Frączak i Jolancie Łojko za przygotowanie przepięknej dekoracji sali gimnastycznej, a rodzicom za wykonanie narodowych potraw, które wszyscy z wielkim apetytem degustowali.

            Grażyna Feliks

        • Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym
          • Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

          • Dnia 14 listopada w Smolnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Drużyna naszej szkoły w składzie: Magdalena Binkiewicz, Julia Kałużna i Julia Laskowska zajęły w nich III miejsce. Zwyciężyły uczennice ze SP w Cychrach, II miejsce zajęły tenisistki ze SP w Sarbinowie.

            B. Wysocka

        • Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym chłopców
          • Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym chłopców

          • Dnia 13 listopada chłopcy  rywalizowali w turnieju tenisa stołowego. Mistrzem szkoły okazał się Kornel Daniluk z klasy VIII. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Wajda oraz Michał Binkiewicz. W kategorii klas IV – VI najlepszym tenisistą jest Patryk Wejman z klasy VI, następnie Bartek Gąsior oraz Maciej Stramski. 

            B. Wysocka

        • Konkurs „Wokół symboli narodowych”
          • Konkurs „Wokół symboli narodowych”

          • Już po raz czwarty 9 listopada odbył się w naszej szkole konkurs historyczny dla uczniów     klas II- III organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie.  Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy o historii Polski, znajomości ważniejszych wydarzeń i postaci z nimi powiązanych oraz znaczenie symboli narodowych.
            Konkurs adresowany był  do uczniów szkół podstawowych  z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Przeprowadzono go na poziomie klasy 2–3.  Wyniki konkursu poznamy na początku stycznia 2019 roku. Czekamy !!!

             Szkolny koordynator

        • Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt
          • Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt

          • Dnia 06 listopada dziewczęta  rywalizowały w turnieju tenisa stołowego. Mistrzynią szkoły okazała się Magdalena Binkiewicz z klasy VIII. Kolejne miejsca zajęły: Julia Kałużna oraz Julia Laskowska. W kategorii klas IV – VI najlepszą tenisistką jest Maria Binkiewicz z klasy VI, następnie Gabriela Ziomko oraz Magdalena Kubińska. Dziewczęta uzyskując najwyższe lokaty zakwalifikowały się na Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym, które odbędą się w Smolnicy 14 listopada.

            B. Wysocka

        • "Zaplątani w sieci"
          • "Zaplątani w sieci"

          • 26 października odwiedziła naszą szkołę teatralna Grupa T. Spektakl „Zaplątani w sieci” poruszał problem cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Pokazał również w jaki sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, żeby nie wpaść w sieć uzależnienia.

            To  zabawne przedstawienie dało  dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i  było zarazem niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Oryginalni  bohaterowie , wartka akcja i sztuka kabaretowa złożyła się na   niesamowite widowisko dla widzów.

        •  Jesteśmy już uczniami klasy I
          • Jesteśmy już uczniami klasy I

          •            

            Jesteśmy już uczniami klasy I

            25 października 2018 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej. W obecności nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości  6 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem uczniowie zaprezentowali się  przed społecznością szkolną i gośćmi. Pierwszaki bardzo dzielnie i z wielkim zaangażowaniem przechodzili przez wszystkie próby wiedzy i umiejętności przygotowane przez starsze koleżanki. Po wysłuchaniu prezentacji publiczność wydała pozytywny werdykt. Pani dyrektor Mariola Kmieć dokonała aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie klasy I i II.  Ślubowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, kuferków oraz upominków. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek.

            Dziękujemy starszym koleżankom i kolegom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

            Bożena Frączak

        • Spotkanie profilaktyczne z Policją
          • Spotkanie profilaktyczne z Policją

          • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem  26 października br. uczniowie klas I- IV  uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji.  Prowadzący spotkanie przypomniał jak  należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał zasady poruszania się po ulicy. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.

            W tym samym czasie klasy VI  - VIII miały spotkanie z  policjantem zajmującym sprawami nieletnich.  Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się o odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeniach związanych przemocą i konsekwencjach prawnych wynikających  z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych takich jak chociażby Facebook, Twitter itp. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie uczniowie mogli również zadawać pytania. Dotyczyły one często tematyki Internetu, a także konsekwencji jakie może ponieść młody człowiek w wieku dorastania w przypadku niewłaściwego zachowywania się.

        • Artystyczne Konfrontacje Niepodległościowe
          • Artystyczne Konfrontacje Niepodległościowe

          • 24 października nasi uczniowie: Oliwia Bednarczyk, Natalia Kisiel i Oliwier Bednarczyk wzięli udział w Artystycznych Konfrontacjach Niepodległościowych w Dębnie. W przeglądzie uczestniczyli uczniowie z 6 szkół naszej gminy . Jako jedyni zaprezentowaliśmy recytacje – wykorzystaliśmy utwory: „Śmierć pułkownika”, „Ta, co nie zginęła” oraz fragment „Latarnika”. Był to bardzo ciekawy występ na tle innych grup, które w formie spektakli, tańca i montażu słowno – muzycznego przedstawiły historię Polski i walkę Polaków o niepodległość.

            Konfrontacje dostarczyły widzom wielu emocji, dlatego zapraszamy wszystkich do obejrzenia całego programu 18 listopada w DOK.  

            Grażyna Feliks

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dnia 12.10.2018 r . uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie nazywany  Dniem Nauczyciela. Uczniowie SU i kółka teatralnego  pod przewodnictwem pani Agnieszki Biernat-Jundziłł oraz pani Grażyny Feliks przygotowali krótkie przedstawienia .Pani Nina Ostry wraz z uczniami zaprezentowała program muzyczny. Podczas lekcji uczniowie zajęli role nauczycieli w 25 minutowych zaęciach.

             

             

             

             

            Przewodniczący SU  Kaczmarczyk Michał

        • Akcja „Kartka dla Powstańca”
          • Akcja „Kartka dla Powstańca”

          • Uczniowie klas IV, V ,VI, VII, VIII  pod kierunkiem wychowańców, wzięli udział
            w ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Powstańca”. W jej ramach samodzielnie zredagowali kartki pocztowe do żyjących Powstańców Warszawskich. Następnie z oficjalnej strony internetowej projektu ,,BohaterON.pl” wybrali konkretne osoby, do których wysłali swoje kartki.                                                                             

            Akcja „Kartka dla Powstańca” organizowana jest od 2014 roku. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Można to zrobić przez 63 dni, od 1 sierpnia do 2 października, czyli tyle ile trwało Powstanie Warszawskie.

            J. Łojko

        • Skąd nasz ród
          • Skąd nasz ród

          • 16 października 2018 r. uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Skąd nasz ród”. Wykorzystano w nim fragmenty legend „ O Lechu, Czechu i Rusie”, „Piast Kołodziej”,” O Wandzie, co nie chciała Niemca”, poznali sylwetkę pierwszego władcy – Mieszka I. Dzięki przedstawieniu widzowie mogli przypomnieć sobie początki naszego państwa w atrakcyjny dla nich sposób.

            Grażyna Feliks

        • Lekcja historii z pracownikiem Delegatury IPN  w Gorzowie Wlkp.
          • Lekcja historii z pracownikiem Delegatury IPN w Gorzowie Wlkp.

          • W ramach projektu edukacyjnego „100 – lecie niepodległej Polski” 2  października 2018r. uczniowie klas IV -VIII wzięli udział w lekcji historii -  ‘Słynny rok 1918”  przeprowadzonej przez pracownika IPN. Zajęcia związane były z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i miały na celu przypomnieć  niezwykle ważnego faktu jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

            J. Łojko

        • Niepodległościowe czytanie
          • Niepodległościowe czytanie

          • W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości uczniowie z klas IV – VIII wzięli udział w poranku poetyckim pn. „Niepodległościowe czytanie”. Zaprezentowano utwory pokazujące walkę Polaków o niepodległość, ich niezłomną postawę oraz tułaczkę po świecie i tęsknotę za krajem. Wykorzystano utwory: „Śmierć pułkownika”,” Maszerują strzelcy”, „Ta, co nie zginęła”, fragmenty „Latarnika” i „Marcina Kozery”.

            Grażyna Feliks

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

          • Dnia 01.10.2018 w naszej szkole odbył się dzień chłopaka . Samorząd uczniowski zorganizował wybory na uniwersalnego chłopaka. Chłopcy z  klas od  4 do 8 wykazywali się w różnych konkurencjach m.in. robienie pompek,  przebieranie bobasa , obieranie ziemniaków, jedzenie jabłek i wiele innych.

             

            Tytuł uniwersalnego chłopaka otrzymał Filip Gazdyszyn  z klasy VII ,

            Walcząc w dogrywce drugie miejsce wywalczył sobie Mikołaj Śwital z klasy VIII ,a trzecie Kamil Kasprów z klasy VII. Konkurencją dogrywkową było jak najszybsze zrobienie sobie makijażu.

             

            W jury zasiadły panie: Agnieszka Baranowicz, Magdalena Morawska oraz Mariola Kmieć.

             

                                                                                        Przewodniczący SU- Michał Kaczmarczyk 

        • Sprzątanie Świata
          • Sprzątanie Świata

          • 17 września dla uczniów szkoły podstawowej w Różańsku był dniem, w którym w sposób szczególny chcieli zadbać o nasze środowisko.

            115 dzieci w tym przedszkolaki z dwóch oddziałów przedszkolnych (3i4 latki oraz 5 i 6 latki) postanowiło wziąć udział w corocznej edycji akcji pod nazwą „Sprzątanie Świata”. 

            Uczniowie z okolicznych terenów zielonych otaczających okolice naszej szkoły zbierali śmieci, które nieopatrznie zostały wyrzucone przez ludzi. Zebraliśmy 10 worków.

             Nie ma w tym jednak powodu do dumy. Gdyby każdy człowiek zamiast wyrzucać papierki w lesie lub przy drodze, wrzucał je do kosza nie trzeba by było przeprowadzać takich akcji. Niemniej jednak z roku na rok świadomość społeczeństwa jest coraz większa i faktycznie zbieramy coraz mniejszą ilość śmieci.

            Dziękujemy serdecznie wszystkich zaangażowanym w te akcję uczniom oraz Nadleśnictwu Różańsko za niezbędne do tej pracy akcesoria J.

             

            Opiekun  SU

            fot. B. Wysocka

        • 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości – Bieg im. Legionisty Michała Gawlasa
          • 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości – Bieg im. Legionisty Michała Gawlasa

          • Uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawczyniami panią Jolantą Łojko oraz panią Agnieszką Biernat-Jundziłł wzięli udział w biegu im. Legionisty Michała Gawlasa. Był to bieg ku czci zmarłego żołnierza, który został pochowany na cmentarzu w Różańsku. Bieg ten wpisywał się w wiele spontanicznych akcji organizowanych w całym kraju z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

            Akcję, w której wzięliśmy udział zorganizowało Koło Chłopów Wiejskich wraz z Polska Fundacją Społeczeństwa Przedsiębiorczego i był współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, Powiatu Myśliborskiego oraz Gminy Dębno.

            A. Biernat-Jundziłł

        • Ku niepodległości
          • Ku niepodległości

          • 12 września  odbyła się w naszej szkole  żywa lekcja historii.  Zaprosiliśmy do naszej szkoły grupę artystyczną Rekonstrukto. Zaprezentowali oni program pod tytułem „Ku niepodległej” – zajęcia o tym, jak Polacy walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas  spotkania  uczniowie przypomnieli  sobie historie  powstań narodowych, I wojny światowej, sytuację Polaków pod zaborami oraz rolę marszałka Piłsudskiego oraz jego legionów w odzyskanie niepodległości.  Uczniowie mogli  przymierzyć stroje z epoki, wziąć w rękę replikę broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Podczas pokazu  wszyscy  wspólnie bawili się , ćwiczyli sztukę fechtunku, poznali podstawy musztry wojskowej, a nawet udzielania pomocy medycznej. Taka nietypowa lekcja historii powinna pozostać na dłużej w ich pamięci.

            J. Łojko

            fot. B. Wysocka

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Różańsku
      • (95) 760-18-15
        lub 695 444 890
      • Różańsko 87
        74-311 Różańsko
        Poland
      • Mariola Kmieć

        Godziny przyjmowania interesantów:
        poniedziałek - piątek godz. 7.50 - 9.50
        Ponadto dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w pozostałe dni i godziny (poza czasem prowadzenia zajęć dydaktycznych) - po uzgodnieniu telefonicznym.
  • Galeria zdjęć

      brak danych