• tydzień zdrowia

• Dyrekcja, Psycholog, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, a przede wszystkim zaangażowali się w inicjatywę "Tydzień Zdrowia". We współpracy z Polską Fundacją Społeczeństwa Przedsiębiorczego skupili się na temacie zdrowia- psychicznego i fizycznego.

A.Wolska

• konkurs fotograficzny

• Konkurs fotograficzno-plastyczny "Jesienne Inspiracje" Psycholog szkolny zaprosił uczniów do konkursu, którego celem było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata. Uczniowie złapali Panią Jesień w kadr w profesjonalny sposób. Oto zwycięzcy konkursu i prace uczniów: Klasy 1-3: 1. Wiktor Habrych 2. Hanna Smolarek i Łucja Smolarek 3. Weronika Sobczak i Kuba Sobczak Klasy 4-8 1. Jeremi Lichocki 2. Miłosz Misztal 3. Jan Stramski

A.Wolska

• spotkanie w bibliotece

W dniu 27 października 2022 r. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy pierwszej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega różnica pomiędzy biblioteką a księgarnią. Świetnie radziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z książką i etapami jej powstania. Dowiedziały się co można robić w bibliotece, jakie obowiązują zasady zachowania i wypożyczania książek. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki. Wiedzą gdzie w bibliotece znajdują się książki dla najmłodszych czytelników, a także co należy do obowiązków bibliotekarza. Z wiersza Olgi Adamowicz pt. Smutna książeczka dowiedziały się jak należy dbać o wypożyczone książki. Każdy uczeń podpisał Kartę Młodego Czytelnika i wypożyczył swoją pierwszą książeczkę. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki, które umilą im czas spędzony z książką. Serdecznie witam naszych nowych czytelników i zapraszam do świata wyobraźni.

B.Frączak