• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole. Są takie styczniowe dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Takim szczególnym dniem jest Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Z tej okazji 20 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość. Na spotkanie przybyło liczne grono gości, którzy z radością i wzruszeniem oglądali występy aktorskie swoich kochanych wnucząt i nagradzali ich głośnymi brawami. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, przedstawiały krótkie inscenizacje, tańczyły i śpiewały piosenki. Mali aktorzy z przedszkola wystawili jasełka. Na zakończenie występów dzieci zagrały i zaśpiewały gromkie „ Sto lat” oraz wręczyły Gościom własnoręcznie wykonane upominki. Nie obyło się oczywiście bez uścisków i buziaków. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i radości. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Młodsza Grupa Wiekowa

• CZEKOLADOWY AUTOBUS

• Dnia 16.01.2023 przyjechał do nas Czekoladowy Autobus! Jest to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. W naszej gminie był po raz pierwszy właśnie w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego, poznały również historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz wykorzystania. Dzieci na własne oczy zobaczyły jak wygląda owoc kakaowca i jego ziarna. Wszyscy degustowali różne rodzaje czekolady, a następnie samodzielnie wykonywali czekoladowe smakołyki! Z wypiekami na twarzy i ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w tych zajęciach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom, a swoje czekoladowe wyroby zabrał do domu. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tych słodkich chwil.

E.Marzec

• Jak dbać o zdrowie?

• 9 stycznia uczniowie kl. 4 uczestniczyli w ciekawej lekcji prowadzonej przez p. Reginę Giniewicz - pracownika Sanepidu. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o swoje zdrowie, a w szczególności, jak uniknąć wad postawy i chorób oczu. Wiedzą już, co robić, gdy pojawią się niepokojące dolegliwości. Prowadząca zachęcała dzieci do ruchu, udziału w lekcjach wf i zdrowego odżywiania. Dziękujemy za wszystkie cenne rady. Grażyna Feliks