• Mały matematyk

• w piątek przedszkolaki wraz z rodzicami zmierzyli się z KRÓLOWĄ NAUK- MATEMATYKĄ. Dzieci mogły się przekonać, że matematyka może być dobrą zabawą. W czasie zabawy ćwiczyliśmy umiejętności wokalne i poczucie rytmu śpiewając i tańcząc, kodowaliśmy na macie do kodowania, klasyfikowaliśmy, utrwalaliśmy znajomość figur geometrycznych, przeliczaliśmy w zakresie 10 i więcej, utrwalaliśmy w zabawie zapis graficzny poznanych cyfr, odszukiwaliśmy wyrazy pasujące do poszczególnych pór roku, doskonaliliśmy koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczyliśmy sprawność motoryczną, koncentrację uwagi i opanowanie.To był wymagający i pełen wrażeń dzień.

J.Ostry

• Warsztaty wielkanocne

• Nawiązując współprace z rodzicami, dziś uczniowie klas I-III mieli możliość wzięcia udziału w warsztatch , na których wykonali wielkanocne zajączki, które będą piękną ozdobą na wielkanocnym stole. Dzięki życzliwości rodziców a zarazem pań z Koła wiejskiego w Różańsku warsztaty odbyły się w życzliwej atmosferze, a efekt naszych prac był zdumiewający.

• Interaktywna podłoga

• Zajęcia wcale nie muszą być nudne . Doskonała atrakcją jest nasza interaktywna podłoga, wspomaga naukę na wczesnym etapie edukacji zaczynając od nauki prostych czynności, poprzez naukę literek, cyferek, owoców, zwierząt. Zajęcia edukacyjne przeplatane z grami sprawiają że nauka jest niezwykle ciekawa i angażująca wszystkie dzieci. Nie tylko zmusza do myślenia ale także wprowadza elementy ruchowe. Wszyscy uczniowie z radością uczestniczą w takiej lekcji.

• mały mamtematyk

• Matematyka wcale nie musi być trudna i nudna. Dziś uczniowie klasy pierwszej poznali pomiar długości. Do lekcji podeszliśmy zadaniowo czyli praktyczne mierzenie długości różnych przedmiotów,różnymi przyrządami do pomiaru. Nie tylko pomysł liczył się, wybór przyrządu ale również pomoc koleżeńska czyli praca zespołowa. Tak wyglądały nasze pomiary.

• Kosmos

• Miniony tydzień przyniósł nam wiele „kosmicznych wrażeń”. Przedszkolaki zdobyły wiadomości dotyczące Kosmosu i Układu Słonecznego. Dzieci poznały nazwy planet, dowiedziały się różnych ciekawostek, porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia na orbitach, a zwieńczeniem tego były niesamowite wrażenia w PLANETARIUM ORBITEK, które odwiedziło naszą