Dnia 02.12.2022r. W szkole odbyła się Mikołajkowa nocka dla Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie świetnie się bawili, także ułożyli wiersz o wylosowanej osobie oraz wręczyli sobie nawzajem prezenty.
A.B.Jundziłł
Dnia 02.12.2022r. W szkole odbyła się Mikołajkowa nocka dla Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie świetnie się bawili, także ułożyli wiersz o wylosowanej osobie oraz wręczyli sobie nawzajem prezenty.
A.B.Jundziłł
W dniu 13 grudnia 2022 r. na ranczu w Radziczu czekało na dzieci z klas I – III moc atrakcji i niespodzianek. Już przy samym wejściu przywitał nas wesoły Pingwinek, który razem z Mikołajkami prowadził zabawy taneczne. Dzieci malowały i dekorowały pierniczki, które pięknie zapakowane zabrały ze sobą. Dziewczynki poddały się zaplataniu kolorowych warkoczyków, a chłopcy chętnie robili tatuaże i malowali włosy. Pląsom i zabawie nie było końca. Wielka atrakcją była również własnoręcznie wykonana bombka. Jednak gwary i śmiechy ucichły, gdy dzieci usłyszały dzwonek Mikołaja. Z wielką radością i oklaskami przywitały gościa. Oczywiście każde dziecko otrzymało prezent i pamiątkowe zdjęcie. Organizatorzy zadbali również o to, aby każdy z nas mógł zjeść kiełbaskę lub słodkiego rogalika.. Niesamowitym przeżyciem i wyzwaniem dla dzieci była jazda konna. Każde dziecko świetnie poradziło sobie w siodle. Jednak wszystko co piękne i ciekawe szybko się kończy. Pełni wrażeń, radości i uśmiechu wracaliśmy do domu.
Dziękujemy pięknie Państwu Karolinie i Bartłomiejowi Górskim oraz wszystkim przesympatycznym osobom za zaproszenie na spotkanie Mikołajkowe. Czas spędzony u Państwa będziemy milo wspominali.
Uczniowie i nauczyciele
W ramach lekcji geografii uczniowie klasy piątej wzięli udział w projekcie pt. „ Mój plan zagospodarowania terenu wokół szkoły”. Celem projektu było zaplanowanie zmian w krajobrazie wokół szkoły tak aby uczniom i mieszkańcom żyło się lepiej.
Z uwagi na prace budowlane, które obecnie się odbywają na terenie naszej miejscowości, spojrzenie młodych architektów krajobrazu może być inspiracją dla dorosłych - może w niedalekiej przyszłości, a może już teraz jest czas na zmiany obecnych planów....
Młodzież (wykorzystując swoją nieocenioną kreatywność) wykonała szkice zagospodarowania terenu korzystając z metod dostępnych prawdziwym architektom: ołówek kreślarski i kartki papieru.
Bardzo mnie ciekawi reakcja dorosłych
laboratoria przyszłości
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Koordynatorem działań w naszej szkole została Pani Marta Lichocka, pod okiem której nasi uczniowie korzystają z drukarki 3D. A jak drukarka pracuje zobaczcie sami:)
Dziś uczniowie oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztacie "W krainie mórz i oceanów- rozwijamy naszą wyobraźnię" przeprowadzonym przez panią Ninę i panią Anię.
Na początku panie wprowadziły dzieci w świat morskich tajemnic
Dzieci opowiedziały co według nich kryje się pod taflą wody
Później obejrzeliśmy krótki film o rafie koralowej, a następnie tworzyliśmy prace na ogólnopolski konkurs plastyczny "Morza i oceany oczami dzieci".
Trzymamy mocno kciuki za naszych młodych artystów
Nina Ostry i Anna Wolska
Uczniowie klas 5-8 biorą udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym "Trzymaj Formę"
W ramach działań w minionym tygodniu:
zadbali o swoje zdrowie przygotowując pyszne soki oraz koktajle
wzięli udział w treningu przeprowadzonym przez ucznia klasy 7-mej Piotra Wajdę pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego
Psycholog i wychowawcy klas
Moja własna książka pełna przygód i niesamowitych zdarzeń
W Szkole Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego został zorganizowany gminny konkurs literacko -plastyczny pt. ,,Moja własna książka pełna przygód i niesamowitych zdarzeń,,. Wyobraźnia dziecka nie ma granic wszystkie książki były nie tylko pięknie zilustrowane ale każda z nich przenosiła nas w tajemniczy świat.
Lista zwycięzców
I miejsce Kamil Kwiatkowski - SP 2 Dębno
II miejsce Nataniel ŻolinskiSP Różańsko
oraz Zuzanna Kłosowsa SP 2 Dębno
III miejsce Wiktor Skoczylas SP 2 Dębno oraz
Antonina Gęzikiewicz SP2 Dębno.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Nagrody w konkursie ufundował Pan Grzegorz Kubicki Burmistrza Dębna.
Dzisiaj nasz uczeń Jakub Chotja odebrał nagrodę za zdobycie I miejsca w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI". Opiekun Pani Anna Wolska. GRATULACJE !!!
Mikołaj pamięta o dzieciach z naszej szkoły dlatego dzisiaj wszystkie buzie uśmiechnięte.:)
Największy przyjaciel dziecka świętuje.
Dnia 11 listopada poczet Sztandarowy uczestniczył w obchodach 104 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się mszą świetą w Kościele św. Piotra i Pawła w Dębnie . Dalsza część odbyła się na Placu Konstytucji 3 maja. Opiekun i autor zdjęcia Pani Agnieszka Biernat- Jundziłł.
Apel i wspólne śpiewanie hymnu przygotowała kl. VIII z wychowawcą Panią Małgorzatą Pęczek- Wydra.
Grupa uczniów uczestniczyła w 5 dniowym wyjeździe do Niemiec gdzie uczestniczyła w warsztatach i wspólnych wyjazdach z uczniami z Niemiec.
Realizowaliśmy projekt: "Historyczne budynki i budowle w regionie Odry ze szczególnym uwzględnieniem zakonów i klasztorów".
Dzieci gościły w ośrodku kształcenia Lipe na zaproszenie stowarzyszenia EJF geminnutzige AG. Spotkania finansowane były z programu " Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży". MK
Dzięki programowi uczniowie rozwijają swoje talenty wykorzystując sprzęt fotograficzny organizując ciekawe przerwy. Samorząd Uczniowski opiekun Pani Agnieszka Biernat Jundziłł.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Koordynatorem działań została Pani Marta Lichocka.
Powered by aSc EduPage