• Konkurs pięknego czytania

•     Uczen klasy II Igor Wolski oraz uczeń kl III Antoni Jędrzejwski wzięli udział w międzyszkolnym konkursie czytania organizowanym przez SP nr 2 w Dębnie. Wykazali się odwagą profesjonalizmem pokonali swoje lęki i doskonale zaprezentowali się na tle innych uczniów. Jesteśmy bardzo dumni z naszych chłopców.

Życzymy im wiele sukcesów w pozostałych konkursach

• „Marzanna, zimowa panna”

•     Sprawozdanie z realizacji kolejnego działania – „Marzanna, zimowa panna”  realizowanego w ramach projektu „ Sztuka dla wnuka – międzypokoleniowe spotkania”  w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku

Za nami już kolejne działanie, które uczniowie klas I - III realizują pod honorowym patronatem Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego w naszej szkole w ramach projektu „ Sztuka dla wnuka – międzypokoleniowe spotkania”.

Zrealizowaliśmy kolejne działanie z naszego projektu pod hasłem Akademia wyobraźni – „Marzanna, zimowa panna”, Tym razem do wykonania zadania przystąpiły dzieci wraz z wychowawcami przy wielkim wsparciu rodziców. Mobilizacja do pracy była tym większa, bo Samorząd Uczniowski w naszej szkole ogłosił konkurs na – Najpiękniejszą Marzannę. Pomysłów na wykonanie kukły  było bardzo wiele, ale udało  nam się wypracować wspólny plan działania. Rodzice pomogli nam w zgromadzeniu materiałów na wykonanie panny marzanny. Następnie w klasie krok po kroku powstawało nasze dzieło. Dzieci rysowały, wycinały i kleiły różnorodne barwne elementy, którymi ozdabiały kukłę. Efekt końcowy zadawalał wszystkich razem i każdego z osobna.

W dniu  21 marca wszystkie Marzanny z każdej klasy wzięły udział w barwnym korowodzie po terenie naszej szkoły, który zakończył się pamiątkowym zdjęciem. Panny marzanny były tak strojne i oryginale, że wszystkie uklasyfikowały się na pierwszym miejscu. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń i wspólnej zabawy.

Dziękujemy po raz kolejny rodzicom za pomoc w realizacji kolejnego zadania.

Wychowawcy klas I - III

• Działamy w zakresie Interwencji Kryzysowej

•     Każda sytuacja wymaga odpowiednich działań, a każda szczególna sytuacja wymaga szczególnych działań. Co za tym idzie jako szkoła działamy na różnych płaszczyznach w kwestii wsparcia naszych gości- nowych kolegów i koleżanek ze Wschodu. Jedną z form pomocy dla uczniów klasy 7-mej i 8-mej jest szkolenie z obszaru psychoedukacji - Regionalne pogotowie kryzysowe prowadzone przez p. Tatianę Duklas. Udział w nim poszerza optykę uczniów na zjawisko kryzysu i jego konsekwencji oraz uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka.

Psycholog- Anna Wolska

• Przedstawienie teatralne "Opowieść wigilijna"

•      Po raz pierwszy od dwóch lat uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego na żywo. Klasa 6,7,8 zobaczyły "Opowieść wigilijną" wystawioną przez Teatr Edukacyjny z Wrocławia. Pozytywne wrażenia i przesłanie utworu na długo pozostaną w pamięci.

• Pierwszy dzień wiosny

•       Pierwszy dzień wiosny był jednym z lepszych Dni dla nas wszystkich ponieważ jakiś czas temu ogłoszony został konkurs na najładniejszą Marzannę. Podczas konkursu jury  nie potrafiło zdecydować która Marzanna jest najładniejsza - wszystkie były piękne i wszyscy wygraliśmy. Później odbyło się ognisko na którym piekliśmy kiełbaski nie obyłoby się bez kilku kiełbasek w ognisku. Pomiędzy konkursem wyścigami rzędu i ognisku odbyło się kilka luźnych i spokojnych lekcji. Podczas wyścigów rzędów towarzyszyły nam cudowne uczucia i ekscytacja dzieci biorących udział w wyścigach rzędu, które zaciekle konkurowały ze sobą. Nasza cudowna szkoła właśnie tak spędziła 1 dzień wiosny.

Hanna S.

S.U.