• POMORZE ZACHODNIE-WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNO

•  W ramach projektu POMORZE ZACHODNIE-WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNO uczestnicy projektu rozwijali swoje kompetencje  we wszystkich niezbędnych obszarach czyli słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, liczenie, podnosili swoje umiejętności w językach obcych a także rozwijali się artystycznie. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie korzystali z takiej pomocy i zapałem oraz ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dzięki tym zajęciom podnieśli poziom logicznego myślenia, kreatywności , podjęli wspólprace w grupie a także nawiązali lepsze relacje rówieśnicze.

• Biegi Uliczne w Dębnie

•     Dnia 09 kwietnia uczniowie naszej szkoły startowali w Biegach Ulicznych w Dębnie. Najwyższe miesca zajęły: Sara Dasiukiewicz 6 i Kornelia Wasilewska 7. Pozostali uczniowie uplasowali się na miejscach od 11 do 37, a byli to: Adam Jundziłł, Piotr Wajda, Marek Kozodojko, Marcel Habrych, Radosław Karczewski, Nikola Droszcz, Lena Dobrzańska, Maksymilian Dembowski oraz Weronika Wasilewska.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, Sara nagrodę specjalną. Wszystkim gratuluję ukończenia biegu, a rodzicom dziękuję za poświęcony czas.

B. Wysocka

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

•     Na całym świecie 2-go kwietnia obchodzi się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, również w naszej szkole. Z inicjatywy psychologa szkolnego i przy zaangażowaniu się wychowawców klas przybliżono uczniom temat autyzmu, zwrócono uwagę na to, że nie jest on chorobą, a zaburzeniem neurorozwojowym. Uwrażliwiono uczniów na to, że nie używa się określenia "autystyk" oraz zachęcono ich do pielęgnowania postawy pełnej szacunku wobec każdego człowieka.

Psycholog Anna Wolska

• Rekolekcje Wielkopostne

•      W dniach od 4. do 6. kwietnia 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Różańsku przeżywali czas rekolekcji wielkopostnych. Nauki wygłosił ks. Przemysław Cholewa pracujący na co dzień w parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Dębnie. W czasie rekolekcji ks. Przemysław starał się wszczepić do młodych serc prawdę, którą głosił Ksiądz Bosko, że być świętym, to być radosnym, zaś radość powinna wypływać ze świadomości, że mam czyste serce. Drugim ważnym elementem prowadzącym człowieka do świętości jest sumienne wypełnianie codziennych obowiązków. Zatem po dobrze spełnionym obowiązku jakim było uczestnictwo w rekolekcjach, wszyscy radośnie i z odnowionym zapałem powrócili do szkolnej codzienności, aby jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania i zdobywać świętość, do której Pan Bóg wszystkich ludzi zaprasza i powołuje.

ks. Kamil

• Uczniowie kl. 5 na uczcie na Olimpie.

•      Klasa 5 na lekcjach j. polskiego poznaje mity greckie i ich bohaterów. Uczniowie postanowili przenieść się w starożytne czasy i wcielić się w postacie mitologicznych bogów. Na uczcie gościliśmy Posejdona, Zeusa, Demeter i Atenę,którzy opowiedzieli o sobie i swoich nadprzyrodzonych mocach. Lekcja była okazją do swietnej zabawy, ale też utrwalenia wiedzy i wykazania się kreatywnością.

Grażyna Feliks

• Tydzień dla Wody

•     Ostatni tydzień marca upłynął w naszej szkole w rytm rozmów o wodzie. Puszczaliśmy wspólnie mydlane bańki, tworzyliśmy prace związane z tematyką proekologiczną dotyczącą oszczędzania wody, braliśmy udział w doświadczeniach oraz w interdyscyplinarnym konkursie oczywiście dotyczącym substancji o znanym wzorze H2O. Dostrzegliśmy ogromną wartość wody, ale też pracy zespołowej, która przysporzyła nam wiele radości.

Marta Lichocka, Anna Wolska