• wolontariat

• Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

po raz trzeci, w ramach współpracy wolontariackiej z Hospicjum Palium w Poznaniu zapraszam do współpracy.

Dwa lata temu dzięki naszemu zapałowi i otwartym sercom przekazaliśmy dla Hospicjum 3000 zł, a dwóch pacjentów otrzymało nowy materac przeciwodleżynowy - zupełnie inny komfort życia.

Rok temu tworzyliśmy i wysyłaliśmy kartki świąteczne. Zarówno pierwsze jak i drugie działanie wywołało uśmiech na twarzach podopiecznych, a personel i pracownicy Hospicjum wiedzą, że na nas - na Różańsko można liczyć.

W tym roku zachęcam Was do akcji rozszerzonej o Dębno, Cychry i Sarbinowo- TWORZYMY BIBLIOTECZKĘ DLA PACJENTÓW HOSPICJUM. Zachęcam każdą osobę do przekazania książki (nowej lub z delikatnymi śladami użytkowania) dla DOROSŁYCH pacjentów oddziału opieki paliatywnej. Książki te będę czytane przez chorych oraz przez wolontariuszy w trakcie odwiedzin.

Dla pacjentów to jedne z piękniejszych chwil w Hospicjum. Dobry, spokojny czas, gdy wolontariusz za pomocą książkowych opowieści pozwala Osobie chorej zapomnieć o bólu i cierpieniu.

Zapraszam do 7-go listopada.

Z pozdrowieniami,

Anna Wolska

• Ognisko klasy V z okazji Dnia Chłopca

29.09.2022r uczniowie klasy V wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali ognisko. Spotkanie było dobrą formą integracji zespołu klasowego. Oprócz tradycyjnej kiełbaski i słodkości uczniowie otrzymali również drobny upominek. Panowała życzliwa atmosfera. Aby spalić zbędne kalorie bawiliśmy się w chowanego. Pełni uśmiechu na twarzy wróciliśmy do szkoły.