• Biegi Uliczne w Myśliborzu

•         Dnia 29 maja w Myśliborzu odbyły się Biegi Uliczne. W kategorii klas 3, 4 z naszej szkoły startowali: Adam Jundziłł i Kuba Buńkowski. Obaj chłopcy stanęli na podium. Kuba zajął I miejsce, a Adam III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

B. Wysocka

• Tydzień Zdrowia w SP Różańsko

•        Dzięki współpracy z Polską Fundacją Społeczeństwa Przedsiębiorczego w naszej szkole z inicjatywy  Pani psycholog Anny Wolskiej i pani Marty Lichockiej został zorganizowany Tydzień Zdrowia.

Podczas jego trwania uczniowie: - wzięli udział w warsztatach poświęconych zdrowiu, - stworzyli prace plastyczne dotyczące profilaktyki zdrowia, - wzięli udział w szkolnej Familiadzie dotyczącej profilaktyki zdrowia, prowadzonej przez ucznia klasy 8-mej Marka Kozodojko, który jak się okazało, mógłby zastąpić w programie samego Karola Strasburgera . Drużyna w składzie: Dawid Fabiańczuk, Wojciech Masiarz, Dawid Droszcz, Marcel Habrych, Bartosz Gąsior i Konrad Smolarek okazała się niezwyciężona - podczas przerw niczym Magda Gessler degustowali pyszne, a przede wszystkim zdrowe potrawy oraz napoje przygotowane przez niezawodne Mamy - ćwiczyli pod okiem profesjonalistyki w dziedzinie fitnessu Eweliny Ostolskiej, która przeprowadziła dla nich trening oraz zaraziła pasją do sportu również nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

To był czas pełen emocji, potężnej dawki motywacji i radości

A. Wolska

M. Lichocka

• Turniej o Dębnie i gminie Dębno

•       Nasi uczniowie w gminnym Turnieju o Dębnie i Gminie Dębno Adam Jundziłł i Hanna Waliszek z klasy 4-tej wzięli udział w konkursie wiedzy o Gminie Dębno. Zajęli 6- te miejsce.

• Programy rekomendowane i warsztaty profilaktyczne w naszej szkole

•        W trosce o dobrostan emocjonalny naszych uczniów sięgamy po to co w profilaktyce najskuteczniejsze. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Dębnie zrealizowaliśmy 2 dni pełne ważnych i pomocnych treści. Na wstępie psycholog szkolny dokonał analizy potrzeb uczniów, rodziców oraz wychowawców poszczególnych klas i zaplanowal harmonogram spotkań. Tak oto wszystkie klasy w naszej szkole uczestniczyły w warsztatach z p. Joanną Dunajewską.

Harmonogram

12.05.2022 Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja dzieci." - klasa 1-3

"Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja dzieci. - klasa 4

"Zgrana klasa" - klasa 4

"Uzależnienie od komputera (gier komputerowych, mediów społecznościowych) - klasa 5, 6

"Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję. Stop mowie nienawiści" - klasa 7

"Pokonać stres" - klasa 8

Odbyły się również 2 warsztaty adresowane dla rodziców.

Harmonogram spotkań dla rodziców: Rodzice klasy 4 -"Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję. Stop mowie nienawiści.

"Rodzice klasy 5 - "Fonoholizm - Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniem związanym z internetem i nadużywaniem telefonu komórkowego?"

Harmonogram 13.05.2022 Uczniowie klasy 6 i 7 wzięli udział w programie "DEBATA", którego celem jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.

Psycholog Anna Wolska

• W świecie bajkowej profilaktyki

•       Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 2-giej otrzymali dziś od psychologa szkolnego kolorowanki profilaktyczne. W przystępnej formie, dzięki bajkowym bohaterom - Kubie i Misiowi, nasi uczniowie poznają świat dylematów młodego człowieka oraz sztukę dokonywania jak najlepszych wyborów. * Kolorowanki otrzymane dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Dębnie.

Psycholog szkolny

• Bieg po zdrowie

•      Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wojewódzkim konkursie "Bieg po zdrowie". Stworzyli pomysłowe plakaty o tematyce antynikotynowej. Trzymamy za nich kciuki!

Psycholog szkolny

• Wyjazd do teatru

•      Dnia 05.05 uczniowie klas I-III oraz przedszkole udali się do Teatru w Gorzowie Wlkp na przedstawienie pt. Tygrys tańczy dla Szu -Hin. Sztuka ta zafundowała małym widzom egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych i złośliwych duchów zamieszkujących świat wyobraźni ludzi Dalekiego wschodu. Wędrówki malej bohaterki po baśniowej krainie dla osiągnięcia wytyczonego celu ukazywały nam że upór,dobro i konserwacja pomogą nam osiągnąć cel w życiu.

Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

E. Marzec

• Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Różańsko

•       Dnia 29 kwietnia uczniowie klas I i III z naszej szkoły wzięli udział w edukacji przyrodniczej pt.” Ziemia – nasza wspólna planeta” w Nadleśnictwie Różańsko. Duże wrażenie na uczniach zrobił eksponat – wypchane zwierzę – wilk. Pani leśnik Agnieszka prowadząca zajęcia opowiedziała o zwierzętach żyjących w naszych lasach, a także o różnorodnej roślinności, która tworzy piękny krajobraz. Zwróciła również uwagę na istniejący problem zanieczyszczania lasów, który niestety stale wzrasta. Prowadząca przygotowała dzieciom zadania związane z segregacją śmieci oraz rozpoznawaniem drzew po pniach  i ich owocach. Uczestnicy spotkania bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Dużo radości sprawiło im wykonanie kompozycji w szkle z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrody, które zabraliśmy do naszych klas. W końcowej części zajęć dzieci mogły zobaczyć jak monitorowane są lasy w celu uniknięcia pożarów. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem z pysznymi kiełbaskami.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Różańsko za tak miłe przyjęcie, a pani Agnieszce za ciekawą lekcję przyrody.

Uczniowie i wychowawca